Skocz do zawartości

Komputer. Tak dla odmiany...


wojtek-a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Tylko zimno i pada i zimno i pada na to miejsce w srodku Europy" jak spiewa Artysta... Niewiele okazji, zeby wyjsc i polatac. Stara nie pozwala w domu kleic czy strugac... Trzeba bylo cos z czasem zrobic. Sprzatac nie lubie...

Przypomnialem sobie wiec , ze mam jakies symulatory w komputerze. Zaczalem odpalac po trochu. Tak naprawde to nie zajmuje mnie specjalnie to zajecie. Jedyny symulator, na ktorym spedzilem wiecej niz piec godzin to Liftoff. Poza tym dzieki niemu moge teraz jakos wystartowac i wrocic rzeczywistym kladem czy tam dronem.

 

No ale do rzeczy. Od jakiegos czasu mam wgrany Uncrashed FPV, ktory wyroznia sie tym przede wszystkim, ze grafika bije na glowe inne tego typu programy. O ile moj laptop z codziennymi zadaniami, programem do rysownia i pozostalymi symulatorami sobie dzielnie radzi, to dla odmiany z Unkraszdem ma troche problem... Zainteresowlem sie tematem. Zaczalem szukac odpowiedzi w internecie no i zlosliwy algorytm YT skierowal mnie na strony zwiazane z gamingiem, kanaly hardware'owych onanizatorow itp. 

 

Nie dalem sie calkiem wciagnac, ale chyba troche, bo postanowilem zlozyc komputer. Wytlumaczylem sam sobie, ze z nowego samolotu czy szybowca i tak nic nie ma a komputer zawsze sie w domu przyda...

 

Nie mialem ambicji ani funduszy na skonstruowanie rakiety do grania w Cyber Punka w 4K. Nie robie tez zadnych wyszukanych montazy video czy zdjec. Nie uzywam  programow, ktore wymagaja jakis ogromnych mocy obliczeniowych. Chodzilo mi o to, zeby miec w miare przyzwoity komputer, z jakas tam marza rozbudowy w razie czego. Taki sredniak klasy Full HD. Hobbystyczny projekt bardziej niz jakas nagla potrzeba.

 Nie wyszlo moze jakos super tanio (nie jest to dobry czas na budowe komputera, ktory ma za zadanie walke z grafika). Dobieralem elemeny, wiadomo nie najdrozsze ale sprawdzonych firm, w taki sposob, zeby parametrami  byly na mniej wiecej podobnym poziomie i zeby sie wzajemnie nie ograniczaly.

 Ogolnie jestem z efektu zadowolony. Troche mnie ponioslo i nadalem urzadzeniu gamingowy look. A co!

I przede wszystkim moge odpalic Uncrashed FPV w najwyzszym trybie Epic, ze wszystkimi efektami na full i z aktywowanym v sync'kiem i latac na bardzo dobrych warunkach. Srednio miedzy 120 a 100 FPS. Przy niektorych, najciezszych sceneriach sa chwilowe spadki do 80 czasami 60 ale to rzadko. Ogolnie jest bardzo OK. 

 

1893521216_pc1.thumb.jpg.6fc028ffd093b0d87945f1629f955358.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Granacik napisał:

AZERTY - szanuję. :D

Tak tutaj maja i sie przyzwyczailem?

 

3 godziny temu, robertus napisał:

A tak zapytam przekornie, nie łatwiej było zejść z detalami, cieniowaniem, albo rozdzielczością?

Latwiej, tylko ze po okrojeniu grafiki to nie to. Dopiero jak wszystko na maxa, zaczyna wygladac?...

 

21 godzin temu, qpa napisał:

Napisz jeszcze co tam siedzi w środku :) 

 

Jakby tu zaczac??

 

1. Monitor Philips 24" 144 Hz 1ms VA Full HD - robi robote

2. Klawiatura Sharkoon Skiller SGH30 - tania jak barszcz i jeszcze byla w promo; jest ok ale jak halasuje...

3. Mysz Trust GTX 930 - mam inna mysz Trusta juz dlugo i dalem firmie nastepna szanse

4. Pudelko Sharkoon V1000 Window miniATX - tanie i jeszcze bylo w promo; wentylatory w cenie; dla mnie jest ok

5. Matka Asus Tuf Gaming B560M wifi - nie najtansza i nie najdrozsza; wydawala mi sie w sam raz do tej konfiguracji

6. Procesor Intel Core i5 11400F - relatywnie tani i wystarczajacy: troche lepsze to cena x 2

7. Twardziel SSD M.2 Samsung Evo Plus 250GB - dalo sie taniej ale chcialem zeby byl w miare szybki; na pojemnosci mi nie zalezalo bo mam zewnetrzny SSD 1T prawie pusty

8. RAM 16 GB - set Kingston Beast 3200 MHz C16 (2x8GB)

9. Zasilacz Xilence Performance 550 W Gold 80+

10. Karta graficzna Asus Tuf Gaming GeForce GTX 1660 Ti OC 6 GB DDR6

11. Swiatelka Aurora RGB set

 

Volilà, chyba nic nie zapomnialem..?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.