Skocz do zawartości

bindowanie aparatury


lehofpv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszytkich forumowiczów.
chciałbym was prosić o pomoc i mysle ze przejdę odrazu bez owijania , a więc  ..

posiadam nadajnik Flysky FS-i6X wraz z dołacczonym odbiornikieem FS-A8S .
wylatałem z 20 minut lecz przyszła zmianna na inny gdyz urywał mi sie sygnał przy ok.150m ,
zakupiłem wiec odbiornik FS-X14S dedykowany do nadajnika ,przylutowałem zarobiłem kebelki i przyszedł czas na  bindowanie..
no i tu zaczynaja sie schody,oczywiście nie mam pojecia jak to zrobić wiec,
odpaliłem jutuby no i próbowałem robic to jak inni ..
no i zatrzymałem sie na tym ze, przy probie  binodwania na nadajniku widnnieje napis RX BINDing..?(cos podobnego) no i wisi ...(czekałem okolo 2-3  mminut)
a na odbiorniku lammpka zaczeła migac w jednostajnym tempie ....


na insttrukcji było ze PPM or S.BUS - USTAWIŁEM TAK jak na instrukcji i nic. Jest tez napisane ze jakis kanał 14 ustawic ale nie wiem gdzie i co  ..
na jakims filmie znalazłem ze ziomuś ustawia cos w betaflighht (on tam miał wersje  3.2.2) klika cos z URAT.5 .. COS odznacza ,nie wazne, robbiłem jak on i tez nie działa

i pytanie do doswiadocznych kolegów po fachu co robic ?


jest szansa na uruchomienie i pomoc z waszej strony ? zaczynam z fpv wiec proszę o wyrozumiałość .

uszanowanko i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
W dniu 13.02.2022 o 20:19, Bodzioch napisał:

Jeżeli dioda zielona miga to odbiornik nie jest zbindowany. W odbiorniku najpierw wciskasz przycisk a potem włączasz zasilanie. Odbiornik trzymaj blisko nadajnika.

tak tez  robiłem- przycisk bind +zasilanie  , pojawia sie RX BINDING ,podłaczam baterie  do drona i mryga czerwona  .

 

czy to moze byc wina oprogramowania   aparatury nadajnika  ??  jest napisane    ze z 2019 roku .

Gdyby piny byly zle    podlaczone  to myslee , ze wogole zadna diodka by sie  nie paliła wiec mysle ze to odpada

czy bindowanie zawsze trwa sekunde czy warto moze odczekac dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bodzioch napisał:

A kabelki dobrze polutowane.

Na BG jest opis pinów ale według mnie jest błąd . Zamienione  GND z iBUS. 

Widać że pin lutowniczy opisany jako IBus jest na masie GND tak widać na zdjęciu

fs14x.jpg

 

 

na instrukcji zamieniony GND z s.bus

juttro przelutuje , rozumiem ze zamienic kolejnosc kabli ktore wchodza do płyty,czy  tylko przy odbiorniku podmienic?

 

31 minut temu, RobRoy napisał:

Ja bym najpierw wgrał najnowsze dostępne oprogramowanie ( do 10 kanałów)

zrobimy tak jak nie ruszy ten podmieniony kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

naprawione !

powód: sam  do konca    nie wiem ,chyba zle bindowałem i nie zmieniłeem dokladnie na AFHDS A2. ale dzieki sprawneejj pomocy TomTech dron regaujje ,działa wiec lecimy dalej  ,

kupiłem jeszcze GPS betian 220 ,cos poustawiałem w BF ale nie wiem czy dobrze ,jakby ktos miał jakies wskazówki chętnie sprawdze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a co jest jak trzy silniki  chcą leciec a czwarty mówi NIE ?w sensie ze sie kręcą ale nie chce sie podniesc ,myslałem ze to wina zzlee zamontowanych smigieł ale to nie to ,

jakas kalibracja ? problem powstał po zmianie nadajnika , dron posiada zewnętrzne ESC

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem ale w librepilot myślę że w BF może być podobnie.

Podczas kalibracji ESC wszystkich na raz jeden skalibrował się jakby inaczej i efekt był podobny.

Pomogła dopiero kalibracja każdego osobno, reszta była wypięta i tak z każdym.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2022 o 20:54, Tomek 77 napisał:

Pomogła dopiero kalibracja każdego osobno, reszta była wypięta i tak z każdym.

dzieki za odp ,, a powiedz mi jak skalibrować kazdy silnik z osobna ?idzie to jakos odlacczyzc czy musze  odlutowac ?

 

 

EDIT: skaibrowałem silniki poprzzez BF ,razeem jak i osobno problematyczzny silnik iiii nadal to samo , ale zrobiłem banalna rzecz .. zrobiłem trymerowanie drona i pomogło ,dron wstajee rowno pionowo .

pytanie czy to nie jest tzw "leczenie syfa pudrem "?  nie wiem sam może mieliście podobne sytuacje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lehofpv napisał:

idzie to jakos odlacczyzc czy musze  odlutowac

Ja miałem esc wpinane do fc więc tobie zostaje odlutować.

16 godzin temu, lehofpv napisał:

,dron wstajee rowno pionowo

Ale skoro "leci" to bym się wstrzymał z odlutowywaniem i popracował raczej nad ustawieniami w bf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.