Skocz do zawartości

Rurka węglowa - szlifowanie ?


ToMarkov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mr.jaro napisał:

W tym swietle wypelnianie klejem sporych szczelin pomiedzy laczonymi elementami nie stanowi nic innego, jak najzwyklejsza fuszerke i czegos takiego nie powinno sie propagowac.

 

Niecałe ćwierć milimetra na stronę to spora szczelina? Poza tym nikt niczego nie propaguje, ale doradza po prostu łatwe, skuteczne i bezproblemowe rozwiązanie w tym przypadku. 

I jeżeli ktoś propaguje jakąś fuszerkę to właśnie Ty proponując rozwiązanie z rurkami termokurczliwymi. Nie dość, że więcej niepotrzebnej pracy to jeszcze efekt gorszy.

 

10 minut temu, young napisał:

Ja nie rozumiem dlaczego nie można było przeszlifować otworów po rurkę 8 mm. 

 

Autor pisał, że otwór będzie za duży w stosunku do grubości żeberek. Też jednak uważam, że te 0,25 mm na stronę to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mr.jaro napisał:

I zaloze sie, ze nie bardzo bedziesz wiedzial, o czym ja wyzej napisalem, gdyz najprawdopodobniej uchwyciles gdzies wyrywki informacji na temat zginania i skrecania, ale tutaj usilujesz je wrzucic do niewlasciwego kontekstu.

Jarku proponuję abyś pochwalił sie na forum relacją z budowy swoich modeli lub zdjęciami konstrukcji które zbudowałeś i latają..........ja buduje modele a Ty "doradzasz na forum jak to powinno sie budować" . Wybacz ale zakładanie rurek termokurczliwych i to z "minimalną ilością kleju" jest delikatnie mówiąc niezbyt poważne i dowodzi ,że raczej  nie zbudowałeś w swoim życiu żadnego modelu .

18 godzin temu, mr.jaro napisał:

Natomiast naprezenia skrecajace, jesli takowe wystepuja w wielkosciach wymagajacych pewnych dzialan konstrukcyjnych, powinny byc przejmowane przez odpowiednio skonstruowany keson lub poszycie, a nie przez dzwigar i zlacza zeberek z dzwigarem.

 Tego typu płaty są budowane bez kesonu i właśnie rurka /dźwigar w tym rozwiązaniu przejmuje całość obciążeń.Przykład:

http://eshop.rcrevue.cz/planky-rc-revue/2597-orca-194.html

Ale.....nie zaśmiecajmy tematu , każdy wie swoje, nie ma sensu bić piany, choć uważam ,że nie sztuką jest pisać na forum "powinno się zrobić" .Sztuką jest budować modele które autentycznie latają. Ja zbudowałem kilkanaście modeli RC całkowicie od podstaw . Wszystkie oblatałem sam. Każdy z nich lata/latał i był lub jest eksploatowany.   Także chyba jednak coś potrafię i trochę się znam na modelastwie...:)

18 godzin temu, mr.jaro napisał:

Nauczcie sie wreszcie, ze klej nie stanowi elementu konstrukcyjnego samego w sobie, a jedynie jest czynnikiem laczacym poszczegolne elementy konstrukcyjne. A te ostatnie powinny byc ze soba tak spasowane, by ilosc kleju potrzebnego do nalezytego wykonania zlacza byla jak najmniejsza, gdyz wymagana wytrzymalosc spoiny zapewnia sie wielkoscia klejonej powierzchni, a nie iloscia kleju nafajdanego pomiedzy laczone elementy. W tym swietle wypelnianie klejem sporych szczelin pomiedzy laczonymi elementami nie stanowi nic innego, jak najzwyklejsza fuszerke i czegos takiego nie powinno sie propagowac.

Myślę,że znacznie większą fuszerką jest zakładanie termokurczek na rurkę i "kucianie"tego klejem. Przecież kolega wyraźnie napisał ,że ma w żeberkach większe otwory i chce zastosować nieco mniejszą rurkę. Wiadomo przecież ,że powierzchnie klejone powinny przylegać do siebie. Ale tu chodziło o rozwiązanie nazwijmy to "zastępcze".

Myśle,że nie ma sensu juz dyskutować.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mr.jaro napisał:

dlatego na tym powinienem skonczyc te do niczego nie prowadzaca dyskusje, bo i tak "kazdy wie swoje". Z tej samej przyczyny tez nie bede dalej poruszal kwestii funkcjonowania spoiny klejonej oraz jej prawidlowego wykonania.

Myślę ,że masz jak najbardziej racje.

8 godzin temu, mr.jaro napisał:

Wybacz, ale co kogo obchodza moje modele!

Ja bym chętnie zobaczył Twoje konstrukcje. Myślę ,że nie tylko ja. Im więcej realcji z budowy na forum tym jest ono merytorycznie bogadsze.

Ale oczywiście każdego zdanie trzeba uszanować także ok.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.