Skocz do zawartości

Wycięcie blachy z formatu .cad


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was chłopaki pytanie. W zasadzie potrzebuję pomocy. Mam do wycięcia zaprojektowany przeze mnie blat do szlifierki stołowej mojego pomysłu (przerobiona maszynka do glazury) pisałem o tym na forum. W tej chwili mam blat roboczy wykonany z sklejki 20mm. Jednak jest zbyt mały. (po próbach maszyny, działa świetnie ale muszę powiększyć stół). Zrobiłem projekt w formacie dxf i dwg. Jednak mam problem z wycięciem. Materiał to blacha nierdzewna 5mm. Firmy, do których wysłałem zapytanie o wycięcie takiego stołu (wymiar ok 40x35) niestety nie chcą się podjąć tak małego zamówienia lub jeśli już chcą to cena jest absurdalna. 

Stąd moje pytanie może ktoś z Was ma dostęp do takiej maszyny (np w pracy) i umie mi pomóc w wycięciu takiej formatki oczywiście odpłatnie. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami, jak się chce coś, zrobić precyzyjnie to takie schody wychodzą .

A to firmie się nie opłaca , bo zaraz przeliczając na roboczogodziny X4 bo wiadomo musza zarobić .

Ja czasami, tnę takie płyt stalowe , zwykłą szlifierką kątową 125mm .

Wiadomo trzeba się zaopatrzyć w kilka dobrych tarcz cieniutkich 1mm .

Bo na jednej, to się nie skończy gruba blach 5mm.

A idzie wiosna, to takimi  rzeczami  na dworze można się bawić .

Nawet kiedyś słyszałem, ze ktoś na balkonie w zimie coś przecinał diaxem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Ale, wierz mi na pewno nie będę blachy 5mm na wymiar ciął diaxem, gdzie mam milimetrowe odległości.

Wycinałem już laserem, wodą masę rzeczy nawet takie, które  sprzedawałem kilka lat temu. Problem jest z zamówieniem. Bo firmy liczą sobie minimalne zamówienie za wykonanie usługi i nie ważne czy chcesz jedną czy 10 kopii danego elementu. 

Nie potrzebuję tego na siłę, Także najwyżej wytnę przy okazji. Mam jeszcze kilka projektów w głowie. Może się nazbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.