Skocz do zawartości

Plany jachtu Opal IV


Rekomendowane odpowiedzi

O tym wiem, tylko nie wiedziałem że akurat jest w sprzedaży na All. Tylko że kawałek życia spędziłem na pokładzie tej konstrukcji i po zdjęciu na okładce widzę, że to nie to. Może ktoś ma plany stoczniowe albo podeśle mi kawałek skanu tego numeru MO (fajny skrót). Mógłbym też podjechać na Stogi, tylko czy ta stocznia jeszcze istnieje?

Nie lubię się cytować, ale jeszcze nie umiem edytować swoich postów. Stocznia istnieje, nazywa się zgodnie z modą Conrad Shipyard a że działa wkleję wypowiedź mieszkańca Gdańska z innego forum: Koszmar. Całymi nocami syk, szum, hałas, huk, wibracje, pył w powietrzu, chmury piachu. W dzień tłuką i spawają, po nocach piaskują i malują. Bez przerwy. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Z życia mieszkańców Stogów zrobili koszmar. Nie liczą się z ludźmi , tylko zysk się u nich liczy

Koniec cytatu, post jest z lata 2021. Jeżeli uda mi się jakoś dorwać te plany i będę miał wersję elektroniczną to na pewno udostępnię (chyba że copywright będzie).

PS: latem 2021 zamknął się popularny sklep modelarski "U Wieśka" w Gdyni naprzeciwko Urzędu Skarbowego. Czy sklep w Gdańsku na Powroźniczej jeszcze istnieje i co ważniejsze czy można tam kupić np listewki, sklejkę, balsę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Jeżeli chodzi o materiały do budowy, to w Gdańsku raczej posucha. Sklep na Powroźniczej został zlikwidowany już kupę lat temu. Można dostać coś tutaj https://rcpitstop.pl/ ale najpierw lepiej zadzwonić czy mają, albo tutaj http://www.usmiechnaszegodziecka.pl/ ten drugi sklep to zabawki, ale jest też dział z modelami do sklejania, jakieś listewki czy sklejkę albo balsę w mikroskopijnych ilościach też mają i tak jak poprzedni sklep, najlepiej dowiedzieć się telefonicznie. Generalnie nastaw się raczej na zamawianie przez internet. Osobiście wszelkie materiały do budowy najczęściej zamawiam w Modelemax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.