Skocz do zawartości

Pierwszy latający model.


TomKe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swojej Becie mam serwa Tower Pro SG 92R, regulator Redox 20A i smigiełko APC 7x5

Ze śmigłem się pomyliłem, jest mniejsze niż podałem. Ale jakie to jest śmigło to nie wiem, bo na moim śmigle w Becie nie ma oznaczeń. Smigło 7x5 jest za duże bo nachodzi na kadłub Bety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Panowie dziękuję za pomoc w wyborze wszystkich podzespołów. Wszystko już zamówione, betka, aparatura jednak flysky jak z pierwszych linków i reszta elektroniki. W piątek wezmę się za budowę jak wszystko odbiorę :) ps. Czym dokładnie kleicie skrzydła i resztę elementów, jaki to klej dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko skompletowane, składam i jak się okazuje.. nie można połączyć całego modelu w całość, dwie śruby od połączenia kadłuba nie mogą wskoczyć do samego końca, ktoś spotkał się z takim przypadkiem? :) Edit. Problemem jest lewe skrzydło a dokładniej te drewniane podkładki, nie zazębiają sie z resztą. Czy taki model bez połączenia tymi wkrętami nie rozleci sie w locie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi śrubami mocującymi skrzydła do kadłuba miałem ten sam problem.  Nie chciały wchodzić do końca. A jak miałem złe lądowanie i zahaczałem skrzydłami o ziemię to skrzydła wyrywały się z tych śrub i ciągle musiałem łączenia skrzydeł kleić

Wyrzuciłem więc śruby i skrzydła w kadłubie blokuję szpatułkami. Jak zle  wyląduję to skrzydła wysuwają się z kadłuba , mocuję je ponownie tymi szpatułkami i latam dalej. W locie jeszcze nigdy skrzydła nie wysunęły się z kadłuba ale muszą być solidnie zablokowane.

IMG20220326170322.jpg

IMG20220326170315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie kupiłem taką Betę i całkiem fajnie się prezentuje. Jestem totalnym laikiem i mam pytania odnośnie sklejania takiego modelu.

 

1. Jak się klei takie modele EPP? Czy klej CA wiąże momentalnie? Czy można poruszać klejonymi elementami po ich zetknięciu?

2. Czy te rowki w skrzydłach, w których idą kable od serw mam czymś zaszpachlować? Jeśli tak to czym?

3. Czy serwa mam też przykleić do EPP przy pomocy CA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA wiąże momentalnie i nie ma potem możliwości przemieszczenia klejonych elementów. Można sklejone CA elementy rozdzielić używając specjalnego środka tzw "rozklejacza" ale zapomniałem jak ten środek się nazywa. Do sklejania można też używać UHU POR. Serwa można zamocować za pomocą CA. Przewody od serw w skrzydle można zabezpieczyć zwykłą taśmą izolacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam ponownie, Panowie powiem szczerze że od zakupu Bety tzn w marcu ani razu nie latałem. Robiłem raz "podchody" jakiś czas temu i niestety nie byłem w stanie latać, model leciał prosto dosłownie sekunde, dwie i przechylał się na prawą strone i kret, pomyślałem że zrobiłem coś nie tak lub na odpierdol i dlatego tak betka lata. W ten weekend postanowiłem że wreszcie wezmę się porządnie za to i rozkleje i na nowo wszystko złoże. Jakie było moje zaskoczenie jak po moim zdaniem bardzo dokładnym złożeniu, dbaniu o idealnie wklejenie tyłu bety ze statecznikiem żeby wszystko było prosto, model dalej robi ten sam manewr. Próbowałem rozkładać ciężar na rózne sposoby i niestety nic sie nie zmienia. Trymery z lotkami ustawione do pochylenia w lekkiego pochylenia w lewą strone też nic nie dają bo i tak skręt w prawo i kret. Może ktoś  jest doświadczony, lata/latał betą i  mieszka w okolicach Radzymina/Marek/Wołomina i był by chętny pomóc przy wyregulowaniu, może ponownym złozeniu modelu tak aby betka wreszcie poleciała :) Stawiam flaszke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz wychylenie steru kierunku, albo w ogóle go wyłącz. Ster wysokości i lotki - zmniejsz wychylenie ( do 60%) duże expo (60%). 60% gazu i ...musi lecieć , jak nie poleci do góry  do góry to długo prosto ... i wtedy dodasz gazu .... Jak model nerwowo reaguje - to ma za duże wychylenia, dla zaczynającego latać nie do opanowania. Zmniejszenie wychyleń i  expo - to pozwolił mi zacząć latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.