Skocz do zawartości

Styrodur Basf


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Celem tego tematu, jest "Styrodur Basf jasny zielony.

Czy  wycinał już Ktoś z niego rdzenie , czy mogą się wypowiedzieć  osoby.

Użytkujące , styrdur Basf

Jak wypada BASF  naprzeciw ze Styrodurem  Finnfoam (kremowy -beżowy ) 

Dodam ze chodzi ,o topienie drutem oporowym nie nożem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Żółty - zdecydowanie lepszy pod VB. BASF  jest wyraźnie "gumowaty" i fatalnie się szlifuje. Żółty - fajnie się sypie pod papierem ściernym. A to zawsze jest konieczne. Żółty jest za to bardziej.... kruchy ? Nie pamiętam który wymaga wyższej temperatury, bo zawsze ustalam (doregulowuję) temp. przed cięciem na próbce. Tnę różnymi ramkami, na których mam różne grubości drutu a regulacja na ściemniaczu jest, jaka jest.

Gdybym miał wybór - to brałbym żółty, ten jasny, taki prawie - cytrynowy. Go jest jeszcze ciemniejszy żółty, taki beżowo-pomarańczowy - ten też jest gumowaty... Ale często (najczęściej) robi się z tego co jest ?

Pozdrawiam - Jurek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Jerzy , Styrodur żółty Finofoam znam jak własną kieszeń bo ciągle z niego wycinam rdzenie .

Pytanie było z mojej strony o styrodur Basf dla tego bo znalazłem go w dobrej cenie.

Pomyślałem ze można by z niego wycinać rdzenie .

Ale przed zakupem nawet jednej płyty chciałem się upewnić czy jest wart zachodu . 

Teraz już wiem, ze jest gumowaty podobny pewnie do styroduru niebieskiego Ravatherm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BASF w porownaniu z innymi, o tej samej gestosci (kolor bez znaczenia) jest wlasnie troche inny... bardziej jednolity "zlany". 

 

Mialem z nim troche wpadek (zreszta nie tylko z nim), ze czasami drut wpadal w oscylacje (CNC) i robila sie powierzchnia przypominajaca tekture falista ( tutaj kierunek ciecia, predkosc i temperatura graja role), ale za to jak juz wyjdzie, to powierzchnia po wycieciu jest duzo gladsza niz w przypadku innych styrodurow.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wojtek-a napisał:

BASF w porownaniu z innymi, o tej samej gestosci (kolor bez znaczenia) jest wlasnie troche inny... bardziej jednolity "zlany". 

 

Mialem z nim troche wpadek (zreszta nie tylko z nim), ze czasami drut wpadal w oscylacje (CNC) i robila sie powierzchnia przypominajaca tekture falista ( tutaj kierunek ciecia, predkosc i temperatura graja role), ale za to jak juz wyjdzie, to powierzchnia po wycieciu jest duzo gladsza niz w przypadku innych styrodurow.

 Identycznie miałem , ze styrodurem   Ravatherm   wychodziło jak tektura falista . Stąd moje uprzedzenie do "innych styrodurów"" 

Najlepsze wyniki mam z Finnfoam . 

Dlatego założyłem ten temat , styrodur  / styrodurowi  nie równa się przy cieciu drutem .

Tak jak styropian /styropianowi nierówny jest z jakością pod względem gęstości  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.