Skocz do zawartości

EX NG 60"


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Na zdjęciach rzeczywiście ta wręga tak wygląda jak do GP 178,ale to są tylko dwie 2 mm sklejeczki plus 1,5mm GFK i do tego ażurowane .Można było też pominąć te nakrętki  kłowe,ale ...jak już są ,to nie zaszkodzi myślę. Mocowanie dzielonego statecznika udało się całkiem nieźle ,jest ono dość pewne i bez skłonności do poddawania się zniekształceniom.Statecznik, jeszcze będę próbował lekko ażurować ,bo jednak te nakładki na żeberkach są nieco przy duże.Generalnie odchudzanie jakieś będzie ,kiedy już model nabierze kształtu.Pozdrawiam.

IMG_20230111_235852823.jpg

IMG_20230111_235816491.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Zlozylem prowizorycznie model .Wszystko pasuje prawie idealnie.Musialem tylko skorygować  zawiasy w stateczniku pionowym,ponieważ ster wys "uciekł" 4mm do góry ,wskutek tego na linii dolnej powstał uskok,ale to drobiazg jakoś sprobuje z tego wybrnąć unikając dodawania wagi na ogonie.Podwozie chociaż "karbonowe"to ciężkawe ,ale na razie pozostanie jakie jest.Waga modelu też  ...jeszcze dojdzie kabinka ,którą rysuję w międzyczasie.Czy wyjdzie cały gotowy do lotu poniżej 3 kg...???.Zobaczymy jak nie.. to będzie przynajmniej fajny akrobat.

IMG_20230121_234841286_HDR.jpg

IMG_20230121_235917986.jpg

IMG_20230121_235837911.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyto maski silnika gotowe .Teraz tylko zrobienie formy.Ze względu na skomplikowany przód maski ,muszę formę podzielić na trzy części .Forma będzie zrobiona metodą tradycyjną tj.z laminatu.Do wykonania złożonych form można by użyć silikonu ,ale koszt chyba nieopłacalny w tym wypadku.

Pozdrawiam.

IMG_20230128_234244782_HDR.jpg

IMG_20230128_234256402_HDR.jpg

IMG_20230128_234301781_HDR.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, enter1978 napisał:

Ładna maska , czas budowy  też masz niezły , mi osobiście bardzo sie twój model podoba.

 

Najnowsza Extra p.Waltera może zauroczyć chyba każdego pilota akrobacyjnego i modelarza .Maska wyszła mi trochę nieudolnie ,ale  ...zostanie,może w przyszłości zrobię ładniejsza .

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie.Modelik musiał trochę poleżeć na regale ...Ale już wracam do dalszych prac.Zacząlem oklejanie, które to zawsze b.lubiłem, bo to jakby uwieńczenie dzieła .(Choć można powiedzieć że to oblot będzie dopiero uwieńczeniem)

 

 Wybrałem zestawienie kolorów srebrny (uważam że extra najlepiej wygląda w nim),żółty i czarny(jeszcze go tu nie widać), jako dodatkowy do podkreślenia kontrastu.Kiedy oblot ?..mam nadzieję już nie długo🙂Pozdrowienia.

 

 

 

 

IMG_20230420_232020697.jpg

IMG_20230421_000630507_HDR.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Dokonczę moją myśl z poprzedniego postu,że nie chciałbym by...wyglądał jak skopiowany design.Ale ...na RC Pilot ku mojemu zaskoczeniu,jest już w takim zestawieniu kolorów extra ng 67",więc będzie chyba bliźniak😃 w wersji 60".

IMG_20230525_213624295.jpg

IMG_20230525_214108044.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam czekających cierpliwie na oblot ,ale z powodu różnych "okolicznych ości"postępy marne.Została do zrobienia kabina.Kopyto powstaje.Zamierzam zrobić formę pod kabinie karbonową.Czy ma to  znaczenie co do odbioru sygnału?.Nie mam takiego doświadczenia i czuję pewna obawę .Odbiornik będzie Spektrum'a bez satelity.(AR636 asx).Kopytko kabinki ma też służyć do wyciagniecia Vivaku ,ale to chyba będzie innym razem .Brak warunków na razie.Najpierw oblot,.  Pozdrawiam

.

IMG_20230911_203032601.jpg

IMG_20230911_202719508.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Waldek. Prawdziwy karbon czyli tkanina węglowa przewodzi prąd elektryczny. Z tego powodu może dość skutecznie ekranować od pola elektromagnetycznego czyli osłabiać lub zakłócać komunikację aparatury z modelem . Trzeba by było anteny odbiornika umieścić poza kabiną z karbonu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja jestem jednym z tych którzy czekają na oblot:).

Co do węglowej szyby , to gdy mi w extrze 2,7m popękała plastikowa to poprosiłem kolegę i zrobił mi węglową szybę, i niby były opinie że ogranicza sygnał itp , ale zamontowałem ją bo nie dość że nie pęka to jeszcze jest połowę lżejsza.

I powiem ci że nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy , gdy latałem na pobliskim boisku na starym nadajniku i modelami z pianki to modele lubiły spadać a przynajmniej się zakołysać  w powietrzu, po prostu jest tam przestrzeń zaśmiecona bo i w pobliżu i wojsko i policja używają radiostacji , nadajnik radiowy, nadajniki sieci komórkowych , nadajniki internetu bezprzewodowego , i to wszystko w promieniu 500m od boiska.

A ja mam na dokładkę wielką szybę z węgla pod która jest odbiornik i latam i nigdy mi model nawet nie drgnął w powietrzu nie tak jak trzeba.

Może i cos tam ogranicza , ale jak tracę 1 czy 2 procent siły sygnału to szkoda czasu na zamartwianie się bo to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.