Jump to content

Silnik D2627-1950kv


mayster8405
 Share

Recommended Posts

Dostałem od kolegi w/w silnik który podczas pracy określał jako tarcie-rzężenie.Początkowo myślałem że przyczyna jest zgięty wał.Po rozebraniu okazało się, że magnesy w dzwonku są w 1/3 przytarte oraz żęby uzwojenia na całym obwodzie. Sam wałek jest idealnie prosty. Wałek z dzwonka dał sie zbyt lekko usunąć/ nie ma żadnego zabezpieczenia śrubką/. Wnioskuję że przyczyną tarcia było uderzenie dzwonka o coś twardego i uszkodzona została tuleja prowadząca wałek i stąd tarcie.

Poradzcie: 

                 jest jakiś sposób zespolenia wałka z dzwonkiem np jakimś klejem typu Loctite itp, gdyż obecnie nie ma ciasnego pewnego połączenia wałka z dzwonkiem.

Jest jakiś ratunek dla tego silnika!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

loctite  638. niestety jest drogi

     -jeśli od kogoś pożyczysz to tylko w oryginalnym opakowaniu -przelane w cokolwiek innego kilka kropel praktycznie się nie nadaje do niczego... jeśli odetniesz dopływ tlenu klej stwardnieje w buteleczce. (oryginalna butelka przepuszcza powietrze )

 

zarówno wałek jak i tulejkę  odtłuść. -przetrzyj albo czystym spirytusem albo acetonem (żadnym rozpuszczalnikiem do farb -ma być coś co nie zawiera żadnych oleji) przetrzyj drobnym około 1000 lub wyżej papierami ściernym znowu przemyj spirytusem (lub acetonem)  załóż wirnik na silnik jakimś owiniętym na statorze papierkiem czy folią ustal położenie żeby było symetrycznie i wsuń wał z kroplą loctite lekko przekręcając.

klej daj tak żeby na pewno nie poszedł gdzieś dalej niż trzeba -nie skleił wału z łożyskiem itp. Zostaw na kilka godzin (zalecane na dobę)  -Trzyma to mocno jak spawanie stali.

wiąże szybko jeśli elementy są stalowe, miedziane mosiężne.   kiepsko wiąże przy aluminium lub stali kwasoodpornej. szczelina musi być mała -luz rzędu 0,05mm  jesli wał stal a wirnik (dzwonek) aluminiu -wiązanie trwa dłużej.

Kleju nigdy nie przechowuj  poniżej zera stopni -zostawiony zimą w samochodzie można tylko wyrzucić...  klei TYLKO wałek w otwór -nic innego tym nie skleisz.  Demontaż tylko na gorąco -podgrzać do 150*C to klej puści.

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.