Skocz do zawartości

Drukarka CANON G 3420


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio drukarkę Canon G 3420.
Problem jest ze skanowaniem i zapisem jako JPG. Zeskanowane dokumenty są bardzo blade i mało widoczne.

Jeżeli sama drukarka skanuje i od razu drukuje jest wszystko jak należy.

 

Proszę o jakieś wytłumaczenie co jest przyczyną takiego skanu, czy trzeba zrobić jakieś specjalne  ustawienia do tej drukarki. 

 

PS. Na starej drukarce HP.2130 skany zapisywane jako jpg są bardzo w dużo ,dużo lepszej jakości.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam CANON PIXMA MG5753

Skanowane dokumenty pobieram do CorelaDraw i eksportuję do PDF

Jakość jest bardzo dobra !

Zdjęcia skanuję do Corela Photo - Paint i zapisuję jako plik JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Canon G2400 od wielu już lat, używam dołączonego oryginalnego oprogramowania Canonowskiego i nie widzę różnicy pomiędzy skanowaniem i drukowaniem, a skanowaniem i zapisywaniem do pliku (co prawda jak się zastanawiam, to chyba głownie skanuję do pdf-ów, ale zarówno tekst, jak i grafiki, czy fotki, ale z tego co pamiętam, zapis w jpg-ach nie odbiegał od oryginału).

Nie mam pojęcia jaka jest przyczyna rozbieżności, ale skoro w przypadku skanowania i drukowania jest OK, to szukałbym przyczyny w oprogramowaniu. Może warto wywalić wszystkie sterowniki i oprogramowanie tej drukarki i pobrać ze strony Canona najnowsze wersje i zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

skoro kopiujesz z szyby i wydruk jest w porządku to już na wstępie możemy odrzucic uszkodzenie lampy skanera- wychodziło by tak samo blado w obydwu przypadkach. Problem jest w ustawieniach, musisz pogrzebać przy ustawieniu  rozdzielczości skanowania i sprawdzić inne ustawienia. Niektóre Canony maja kalibrację skanera którą trzeba przeprowadzić. Gdyby to nie pomogło to sprawdź jaka masz wersję oprogramowania głównego drukarki czyli firmware. Jezeli jest starsze to pobierz najnowszą wersję ze strony Canona i zaktualizuj- powinno pomóc. 

I jeszcze jedno- gdybyś miał zwykły sterownik do drukarki to pobierz dedykowany ze strony Canona i tam będzie o wiele więcej opcji do ustawiania.

Jak nie pomoże to pisz do mnie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.