Jump to content

kamerka Go pro na głowie- samoróbka


Recommended Posts

Skoro jest tutaj wszystko związane z kamerami postanowiłem podzielić się jak prosto można zrobić mocowanie kamerki na głowie. Kamerką jest podarowana mi  Go pro Hero i nie jest to nowość ale akurat dla mnie OK.  Co prawda takie mocowanie kosztuje niecałe 20 zł, ale postanowiłem zrobić sam.Podstawą do mocowania kamerki jest 1.5 m/m płytka ABS-u docięta do wymiarów kamerki  z naddatekiem na wpusty dla gumy.Sama guma,  to  mocna guma szer .35m/m.Do regulacji wokół głowy zastosowałem metalową klamerkę,natomiast taśma górna jest bez regulacji i przyszta jak na zdjęciu.Samo jażmo to dopasowane kawałki także z ABS-u przyklejone na żadki CA- klejenie jest na tyle mocne że bez problemu utrzymuje kamerkę.Mocowanie kamery jest na orgyginalnej śrubie.Dałem dodatkową podkładkę z mikrogumy aby nie porysować kamerki.Mam możliwość regulacji kąta ustawienia kamerki a przede wszystkim wygoda.Koszt żaden bo dysponowałem wszystkim co potrzeba/ guma i klamerka ze skrzyneczki krawieckiej żony.

Być może banalna sprawa, ale wielu kolegów i także ja, nie miało możliwości nagrywania samemu i pilotowanie modeli.

Nie znam innych lepszych kamerek ale chyba można dopracować inne jarzmo.

100_2104.JPG

100_2105.JPG

100_2106.JPG

100_2107.JPG

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Podobnego patentu używam, bo czasami coś trzeba mi nagrać  , w okolicy jest 4 modelarzy , ale latam sam bo zawsze albo zmęczony albo nie ma czasu albo coś jeszcze , i prawie zawsze latam sam.

Kamerkę mam bez fajerwerków , do kamery była obudowa z zapięciem do hm?  paska?  , wziąłem szeroką gumę z latarki czołowej , zapinam na nią kamerkę i nieźle to się sprawdza.

Nie mam gumy nad głową , mam tylko dookoła głowy gumę ale z regulacją naprężenia , ale działa bardzo dobrze i jest bardzo wygodne , i mogę nagrać co chcę i kiedy chcę , i to że latam sam przestało być problemem.

Link to comment
Share on other sites

Mam małą kamerkę SQ 11 / 22x22x22m/m/ którą mocowałem na rzepa do daszku czapki.Niedogodność była taka że musiałem zdjąć czapkę , załączyć ją i z powrotem na głowę.Za każdym razem kamerka patrzyła inaczej.

W tym wypadku taśma górna jest dopasowana i nie regulowana , każdorazowo ustawia się tak samo i podtrzymuje podstawę przy czole.

 Jak się jest samemu- problem znika:)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.