Skocz do zawartości

Plany prostego samolotu. Tania lub darmowa aparatura.


myszorek1212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Modelarstwem zajmuję się od niedawna. Teraz robię model łodzi Kogga ze styropianu, model prawie już zrobiony, tylko jeszcze wygładzić i pomalować. Fotki dodam niedługo. Chciałbym zająć się modelami latającymi. Prosiłbym o plany jakiegoś samolotu, który można zrobić ze styropianu. Chciałbym żeby ten model miał max 50cm rozpiętości skrzydeł. Mam pewien problem z aparaturą, popsuł mi się jeden kanał, aparatura z samochodzika na pilot, i tu nasuwa się pytanie czy ma ktoś do oddania lub taniego sprzedania jakąś starą aparaturę? Bardzo bym prosił o niewygurowane ceny, ponieważ z pieniędzmi to nie za dobrze u mnie. Jeżeli ktoś ma jakiś może też stary silnik modelarski to też bym prosił, obojętnie czy elektryczny czy spalinowy. Modelarstwo mnie bardzo interesuje lecz nie stać mnie na drogie modele i aparatury. Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Za przesyłkę mogę zapłacić jak coś. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek polecam motoszybowiec, rozpiętośc ok 150cm(łatwiej sie lata), aparaturę jaką masz możesz sobie odpuścić i kup sobie chociaż Dynam NE-KO4 z www.nastik.pl

Na pierwszy model polecam TOTO1 produkcji Motylastego plany znajdziesz na http://www.motylasty.pl/toto001a.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "wiecznego" RWD-5 by Skazoo, można ściągnąć z profili2.com (link masz w przyklejonym temacie na górze) plany depronowego Piper Cup-a. Bardzo podobna konstrukcja, zrobiona pod tańsze akumulatory Nimh i silnik szczotkowy. W wersji bez lotek wymaga tylko dwa serwa np. Tower Pro Sg91 (20zł/szt). Zaraz mnie tu zjedzą żywcem, "że teraz tylko bezszczotkowce", ale co tam. 100 lat ludzie na szczotkowcach latali, a gorsze się nie zrobiły. Za to są sporo tańsze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym Ci zaproponował nie porywać się od razu na maszynę z silnikiem .

zacznij od prostego szybowca , zakup nawet dwu kanałowe radio - na początek wystarczy .

Byłem w identycznej sytuacji co Ty - miałem ze 14 lat i o radiu za 500 zł mogłem sobie pomarzyć . Zakupiłem 2 kanałową sanwę za 120 zł i tłukłem te szybowce przez dwa lata :D

Opanowałem podstawowe odruchy , w miedzy czasie oszczędzając na lepsze radio :wink:

Ale już latałem i to sie liczyło ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.