Skocz do zawartości

Leopard 2A5 1/35 Border Model


horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję z dobre słowo mój  model ma nr. 1053 mam jego zdjęcia ale czyściutkiego z defilady na święto 15 sierpnia, zdjęcie ostatnie jest to inny wóz (różni się wzorem malowania) ale z tej samej jednostki podczas ćwiczeń poligonowych.

Pojazdy te widujemy właśnie da defiladach i różnego rodzaju piknikach "czyściutkie", a na co dzień wyglądają jak te dwa na poniższych zdjęciach. :)

Leopard 2A5 - Polish Army MBT.jpg

5755f1b399e084b9d1c92f107fac32f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami mam wrażenie że modelarze robią bardziej "brudne" modele niż bywają w rzeczywistości. Szczególnie to widać w samolotach, które bywają tak pordzewiałe i upaciane, że aż wstyd było by nimi latać :)

Kolejny bardzo fajnie zrobiony model prze Ciebie. To stara produkcja, czy robisz na bieżąco pomiędzy relacjami?

Lepoard jest ładnie brudny, choć mógłby być troche bardziej :) "Dopa" ubłocona, a przednie osłony gąsienic nie. Wydaje mi sie że to powinno iść w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cZyNo napisał:

To stara produkcja, czy robisz na bieżąco pomiędzy relacjami? "Dopa" ubłocona, a przednie osłony gąsienic nie. Wydaje mi sie że to powinno iść w parze.

W plastikowej redukcji siedzę od jesieni do wiosny, okres ciepły to czas na inne atrakcje na świeżym powietrzu rower, spacery jakieś fruwanie RC. Leopard jest z marca tego roku.

Co do brudzenia lepiej mniej jak za dużo i jak pisałem dla mnie to zabawa bez spinki na zgodność  z oryginałem czy oczekiwaniem odbiorcy. :)

Mam kilka zdjęć różnych samolotów i pojazdów gdzie stan sponiewierania jest bardzo duży a i też całkiem świeże egzemplarze  bo jak taki Spitfire trafił do jednostki z fabryki i zrobił tylko jeden lot gdzie został zestrzelony to jak miał się pobrudzić itd. ...ech można by o tym pisać i dyskutować w nieskończoność dziękuję za pozytywna reakcję :)

poniżej takie dwa przykłady na szybko z czasów II wś. obsługa dba o czystość podczas tankowania SBD Dauntless,  i  F4U Corsair na Wyspach Salomona :), są też filmy jak załogi niemieckich czołgów myją je i odświeżają kamuflaż podczas walk w Normandii w 1944 r. Trzeba oglądać dużo oryginalnych materiałów.

sbd_R32_color_photo_2.jpg

F4U_Corsair_735_VMF-214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cZyNo napisał:

czasami mam wrażenie że modelarze robią bardziej "brudne" modele niż bywają w rzeczywistości.

 

Chyba nawet nie wiesz, jak daleko sie mylisz. Intensywne slady eksploatacji na modelu mozna lubic, albo nie. Ale ze takowe czesto wystepowaly na oryginalnych maszynach i bywaly bardzo intensywne, nie ulega najmniejszej watpliwosci. Tutaj przyklad (skad pochodzi - widac na fotce), jeden z bardzo wielu:

 

gettyimages-515467532-2048x2048.thumb.jpg.f6741ba5e7d7938ee49711d43341d549.jpg

 

W ten (lub podobny) sposob "zarzygane" spody Spitfire nalezaly raczej do wojennych standardow, nie do wyjatkow. Nawet wspolczesnie nie sa niczym niezwyklym:

 

gettyimages-1219392966-2048x2048.thumb.jpg.18e0ca8cdf95d32d58e24ba89799040e.jpg

 

 

W dniu 3.08.2022 o 11:05, horn3t napisał:

Ostatni z Niemieckich kociaków ale już współczesny  Leopard 2A5 1/35

 

Model bardzo fajnie wykonany. Mnie sie podoba!

Mimo wysokiej jakosci wykonania modelu, generalnie dobrze byloby, gdybys podawal producenta zestawu, jesli mozna prosic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Leopard 2A5 1/35 Border Model
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.