Skocz do zawartości

Leszno lotnisko


Ares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny już raz spotkaliśmy się na Leszczyńskim lotnisku na wspólnych lotach.

Pogoda dopisała tak więc nasz mały mini piknik udał się doskonale. 

Na lotnisku po południu stawiło się trzech modelarzy: ja , Radek oraz Amadeusz. 

Chłopaki przywieźli swoje piękne makiety szybowców i wykonywali nimi majestatyczne loty . Po raz pierwszy widziałem ASW 19 w locie i obserwując ten prawie 4 metrowy model można odnieść wrażenie ,że to oryginał: jednak skala robi swoje.

Radek z Amaduszem robią duże postępy i z każdym naszym spotkaniem idą do przodu jak burza: Radek obecnie przerabia swojego Wicherka 50 z elektryka na benzynę i już jestem ciekawy efektu Jego pracy. Myślę ,że model zyska na czasie lotu a i dźwięk będzie dodawał mu  uroku w locie.

Pod wieczór dojechał do nas Marcin z kolejną piękną makietą szybowca Diana. Model latał  przepięknie a szczególnie wrażenie robiły niskie świszczące przeloty.

Ja tradycyjnie latałem elektroszybowcem Virgo i Wicherkiem 15 . Amadeusz oprócz lotów modelami swojego taty latał swoim Fun Cubem.

Podsumowując warunki atmosferyczne były dobre ale termika o dziwo  nie była zbyt mocna pomimo zachmurzenia chmurami kłębiastymi.

Całe spotkanie przebiegło w przyjacielskiej i miłej atmosferze .

Oczywiście ja jako ostatni zakończyłem loty bo jako ,że nieczęsto mam dostep do lotniska musiałem się nacieszyć równą nawierzchnią.

No i kilka fotek naszych modeli:

 

IMG-20230813-WA0000.jpg

IMG-20230813-WA0015.jpg

IMG-20230813-WA0083.jpg

IMG-20230813-WA0055.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ares napisał:

Pod wieczór dojechał do nas Marcin z kolejną piękną makietą szybowca Diana. Model latał  przepięknie a szczególnie wrażenie robiły niskie świszczące przeloty.

Model bardzo głośno przecina powietrze podczas niskiego przelotu. Nagrałem filmik z niskiego przelotu.

 

 

20 godzin temu, Ares napisał:

 

Ja tradycyjnie latałem elektroszybowcem Virgo i Wicherkiem 15 .

Wicherek 15 Arka lata jak po sznurku i robi bardzo gładkie niskie przeloty, oraz bardzo dobrze jest opanowany przez pilota. Załączam kilka zdjęć z lądowań i niskich przelotów wicherka 15, jak i innym modeli.IMG-20230813-WA0077.thumb.jpg.b2f7855b9ce0a7ba2c0b5d57a19c04f7.jpgIMG-20230813-WA0039.thumb.jpg.be3998b88f0c26424a492939f67e049f.jpgIMG-20230813-WA0085.thumb.jpg.11657501b0df621cf9977e56648e6b9d.jpg

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj  odwiedziłem nasze Leszczyńskie lotnisko celem popatrzenia na doloty szybowców no i w celu przejechania się w jakieś fajne miejsce motocyklem i spotkała mnie oraz moich kolegów Radka  i Amadeusza( którzy przyjechali chwilkę polatać Fun  Cubem ) miła niespodzianka: jako ,że w tym roku od poniedziałku w Lesznie będą rozgrywane modelarskie mistrzostwa świata IMAC 2023 niektórzy zawodnicy stawili się wcześniej w celu treningu i zapoznania się z lotniskiem no i my trafiliśmy na taki trening jednego z czołowych modelarzy w tej klasie Wernera Kohlbergera. 

Latał on modelem o rozp. 2,7m napędzanym silnikiem elektrycznym! Moc napędu to kilkanaście kilowatów a pakiety miały wielkość dwóch cegieł :)

Rzadko kiedy widuje się takie elektryki a i poziom latania i wykonywanych figur zachwycał. Austriaccy i niemieccy modelarze byli bardzo sympatyczni i trochę na migi trochę po angielsko-niemiecku porozmawialiśmy sobie . Pożegnaliśmy sie w miłej atmosferze jak starzy znajomi: to było bardzo miłe.

Cieszy fakt ,że modelarze to jedna wielka rodzina i koleżeństwo jest ponad narodami.

Amadeusz również wykonał kilka ładnych lotów swoim Fun Cubem.

Oczywiście poprosiliśmy o fotkę z mistrzem.

Zapraszam wszystkich kolegów na IMAC do Leszna . Zawody trwają cały następny tydzień a Sobota i Niedziela to dni finałów i freestylu.

 

 

20230818_175704.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło było się spotkać. Może spotkamy się jeszcze na finałach i uda się zrobić jeszcze jakieś fotki z innymi zawodnikami. Życzę wszystkim użytkownikom naszego forum, aby też doszli do takiego poziomu latania, i może kiedyś jeśli znowu będą zawody IMAC w Lesznie to się spotkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne nasze sobotnie spotkanie przeszło do historii.

Tym razem było nas nieco więcej i chwilami było tłoczno od modeli w powietrzu. Ja oraz moi przyjaciele Radek i Amadeusz przyjechaliśmy dość wczesnie bo około 13:30 w celu polatania na termice. Radek latał swoim 4 metrowym ASW i  ładnie kręcił termikę i prezentował eleganckie makietowe lądowania, ja latałem swoim nieśmiertelnym Virgo ale nie  miałem szczęścia do noszeń choć raz troszkę się podkręciłem.

Amadeusz ćwiczył zawis na śmigle Fun Cupem i inne skomplikowane  akrobacje no i wspólne synchroniczne loty ze mną bo pod wieczór latałem moim Wicherkiem .

Kolejni koledzy przyjechali pod wieczór: Pan Jacek ( instruktor, wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski F4C  i nestor modelarstwa w Lesznie ), Marcin oraz pan Arek. 

Pan Jacek przywiozł szybowiec , małego dwupłata i ogromny model benzynowy dolnopłata który robił ogromne wrażenie .

Marcin i Arek latali makietami szybowców z napędem elektrycznym które pięknie wyglądały w powietrzu a Marcin dodatkowo nieźle "gwizdał" w niskich , szybkich przelotach.

Przed zmierzchem wpadł na chwilę Piotrek ze swoim EDF-em : Limem 1. Wykonał jeden lot ale za to był bardzo efektowny bo to przecież odrzutowiec i przedsmak Jetów.

Nasze latanie jak zawsze przebiegło w fajnej koleżeńskiej atmosferze ,  bo nieczęsto spotyka się tak zgrane ekipy na modelarskich lotniskach. To zawsze bardzo cieszy. Ja oczywiście tradycyjnie latałem do zmierzchu i opuszczałem lotnisko gdy było już ciemno.

Mam nadzieję ,że jeszcze w tym roku uda się nam polatać.

Kilka fotek:

 

 

20230909_175122.jpg

20230909_175722.jpg

20230909_144800.jpg

20230909_173409.jpg

20230909_181431.jpg

20230909_181556.jpg

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ares napisał:

Ja oczywiście tradycyjnie latałem do zmierzchu i opuszczałem lotnisko gdy było już ciemno.

Po zachodzie słońca lata się bardzo przyjemnie, ponieważ jest bezwietrzna pogoda, ale nie ma dużo czasu na latanie jeśli nie ma się oświetlenia. Na pewno uda się jeszcze w tym roku polatać, i wtedy trzeba się zaopatrzyć w jakieę oświetlenie.

9 godzin temu, Ares napisał:

Amadeusz ćwiczył zawis na śmigle Fun Cupem i inne skomplikowane  akrobacje no i wspólne synchroniczne loty ze mną bo pod wieczór latałem moim Wicherkiem .

Załączam nagranie z moich lotów

 

 

9 godzin temu, Ares napisał:

Radek latał swoim 4 metrowym ASW i  ładnie kręcił termikę i prezentował eleganckie makietowe lądowania, ja latałem swoim nieśmiertelnym Virgo ale nie  miałem szczęścia do noszeń choć raz troszkę się podkręciłem.

No i startu makiety Asw 19.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, cześć, witam.

Ostatnimi czasy wymieniłem kilka uprzejmości z Arkiem i stanęło na tym, że fajnie byłoby polatać w waszym towarzystwie.

Obecnie latam Jantarem Magic (F5J) i Jantarem Themisto (F5J)

Po rozmowie lelefonicznej z obsługą lotniska złozyłem wniosek o wydanie zezwolenia wstępu na lotnisko (nie wiem czy do sobotyu dostanę odpowiedź)

Arek poinformiował mnie, że planujecie loty w piątek. Nie wiem jak wyrobię z czasem, ale bardzo chętnie, jeśli można, pisałbym się na sobotę.

Dajcie, jezeli chcecie, znać jak to u Was wygląda.

Czy brama wjazdowa koło Tajwanu jest otwierana (googl pokazuje ją jako zwykłą bramę dwuskrzydłową) czy trzeba wjeżdżać od strony hangarów przez szlaban i brzegiem koło pola namiotowego i wzdłóż drogi na końcu pasa startowego?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2023 o 20:48, wojcio69 napisał:

Dzień dobry, cześć, witam.

Ostatnimi czasy wymieniłem kilka uprzejmości z Arkiem i stanęło na tym, że fajnie byłoby polatać w waszym towarzystwie.

Obecnie latam Jantarem Magic (F5J) i Jantarem Themisto (F5J)

Po rozmowie lelefonicznej z obsługą lotniska złozyłem wniosek o wydanie zezwolenia wstępu na lotnisko (nie wiem czy do sobotyu dostanę odpowiedź)

Arek poinformiował mnie, że planujecie loty w piątek. Nie wiem jak wyrobię z czasem, ale bardzo chętnie, jeśli można, pisałbym się na sobotę.

Dajcie, jezeli chcecie, znać jak to u Was wygląda.

Czy brama wjazdowa koło Tajwanu jest otwierana (googl pokazuje ją jako zwykłą bramę dwuskrzydłową) czy trzeba wjeżdżać od strony hangarów przez szlaban i brzegiem koło pola namiotowego i wzdłóż drogi na końcu pasa startowego?

 

Fajnie było wczoraj razem polatać. Na pewno jeszcze nie raz się spotkamy u Nas na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Amadeusz_Modelarz napisał:

Fajnie było wczoraj razem polatać. Na pewno jeszcze nie raz się spotkamy u Nas na lotnisku.

Mnie również było miło latać w Waszym towarzystwie i z mojej strony wszystko na to wskazuje, że dzisiaj też będzie taka okazja ;)

Do zobaczenia na lotnisku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, wojcio69 napisał:

Fajnie, że udało się polatać.

Ten weekend miałem rodzinny, przyszły jestem w Michałkowie k/Ostrowa Wlkp na F4C, H, G (https://www.facebook.com/events/250608824116770), ale 7 października jak pogoda pozwoli... czemu nie ;) 

My teraz jak możemy jechać na lotnisko to jedziemy, żeby wykorzystać ostatnie dni sezonu. Może się spotkamy na lotnisku. Jeśli przez zimę i jesień będzie dobra pogoda, to też na pewno z ojcem będziemy na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojcio69 napisał:

7 października jak pogoda pozwoli... czemu nie ;) 

Ja bym jeszcze chętnie w tym roku z Tobą polatał:)

Jak będę jechać na lotnisko to oczywiście napiszę do Ciebie i oczywiście do moich przyjaciół Radka i Amadeusza ;)

7.10.23 mam wolny weekend.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiejsze loty, możliwe że już jedne z ostatnich w tym sezonie. Lataliśmy ok godziny 14 do prawie 18, więc jak już się zaczynało ściemniać. Teraz już jest mniej czasu na loty, bo coraz szybciej jest ciemno.

Na lotnisku nadal są chętni do latania, mimo że pogoda już aż tak nie rozpieszcza.

Model, którymi dzisiaj lataliśmy to: Wicherek 50, Fun Cub, Yak 55.

Modele innych modelarzy, które dzisiaj latały to: Czerwony "Baran" Pana Jacka, Górnopłat Pawła z Top Model i dwupłat Marka, którym kręcił piękne akrobację. Wcześniej latał jeszcze Piper oraz myśliwiec z napędem spalinowym.

Może uda się jeszcze polatać jesienią i zimą. 

Nie mogę się doczekać, aż latem będzie można latać od 21 i dopiero wtedy będzie się ściemniać.

Załączam kilka fotek aby mieć co wspominać w zimę, jak będzie szaro i ponuro:

ok3.thumb.jpg.3efc1d164813ff646d2d71168f865a9e.jpgok4.thumb.jpg.2f46b7fe7823ee9d3f95d532e5f685a2.jpgok5.thumb.jpg.d35cf57cf7d648fcba5e2c91d85f2db7.jpgok7.thumb.jpg.66c50218d067cbc48abec0928ad5a827.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obok naszego Leszczyńskiego lotniska dzisiaj taki wypadek. Na szczęście nikomu się nic nie stało, ale po zdjęciach wnioskuję, że samolot miał problem z silnikiem i lotem szybowcowym chciał wylądować, ale nie doleciał. Może ktoś kto bardziej się zna się wypowie i pozna przyczynę takiego zdarzenia.

https://leszno24.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/61007_pilot-wyladowal-w-polu-wyszedl-z-tego-calo-zdjecia-.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zakończyłem rok i sezon na lądowisku w postaci łączki obok domu, ale dalej Leszno, więc się zgadza:

Zrobiłem kilka lotów, aby przypomnieć sobie jak to właściwie się lata.

1929592290_ZdjcieWhatsApp2023-12-31o14_17.53_4c3e5893.thumb.jpg.f8e57ae239d32b495bccf0ea0045559f.jpg

Teraz świętujemy koniec roku, a potem czekamy na pogodę aby dobrze rozpocząć następny rok.

Udanego sylwestra i całego nowego roku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj oblataliśmy półmakiete szybowca Jantar STD 1:5 po odbudowie. 
Model lata poprawnie, aczkolwiek inaczej niż przed naprawą. Warunki na naszym lotnisku są już lepsze, aczkolwiek jeszcze jest trochę mokro, co nie przeszkadza aż tak bardzo w lataniu.

Sezon 2024 uważam za otwarty...

 

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.