Skocz do zawartości

Hitec Aurora 9x problem z łączeniem się z odbiornikami


Damianos51
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z aparaturą Hitec Aurora 9x a mianowicie problem polega na tym, że nie łączy się z odbiornikami.

Po ostatnich lotach aparatura została odłożona na półkę a gdy teraz przyszło do lotów nie chciała się połączyć z odbiornikami (dioda w odbiornikach cały czas miga nie przełącza się w ciągłe świecenie), próbowałem na nowo zbindować jeden z odbiorników ale aparatura nie wykrywa go. Również po otwarciu obudowy brak jakichkolwiek wizualnych uszkodzeń elementów na płytkach, po podłączeniu do zasilacza laboratoryjnego aparatura pobiera 370 mA.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakimi odbiornikami ? bo piszesz w stylu  "mam fiata i na paliwie nie chce mi zapalić i -dlaczego ? "

 

jakie odbiorniki -producent/typ ?      czy te odbiorniki wcześniej działały z tą  aparaturą ? czy cokolwiek przestawiałeś aktualizowałeś itp -zarówno w aparaturze jak i w odbiornikach ?

 

mam od wielu lat aurorkę i miałem kilka innych hitec -i nigdy takich cyrków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo o minimach albo o maximach albo o jakiś zamiennikach innych firm...  albo na odbiornikach slt też innych firm...

a napisał, że latał na aurorze  nie pisał, że z tymi odbiornikami które nie chcą współpracować...

 

najczęstszy problem (poza niekompatybilnymi lub awaryjnymi tańszymi zamiennikami innych firm) to niewłaściwie ustawiony protokół transmisji nieobsługiwany przez odbiornik   -lub błędnie przeprowadzona aktualizacja...

-ewentualnie mocno różne wiekiem wersje oprogramowania nadajnika i odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki na których latam to oryginalna minima 6S i optima D.  Wygląda na to, że problem leży po stronie minimy cały czas dioda miga jak również odbiornik nie chce przełączyć się w stan bindowania. Optima się poprawnie zbindowała i zaczęła działać. Z minimą nic nie było robione cały czas była w modelu i po ostatnich lotach już nie chciała się połączyć, w aparaturze również jakichkolwiek zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącz protokół na informację  jednostronna (bez telemetrii)

 

. jak masz ustawioną dwustronna pod optimę -to nie zbinduje minimy.

 

i odwrotnie -jeśli ustawisz w nadajniku   na komunikacje jednostronną (czyli bez telemetri) to nie zbinduje optimy.   optima i minima pracują na różnych protokołach .  jeśli używasz obu rodzaju odbiorników -to musisz za każdym razem przełączać protokoły nadawania....

 

aurora9x ma to chyba z poziomu menu,    bez x to odpowiednio  trzymając przycisk na module...       ja mam tylko odbiorniki optima -więc ustawiłem raz i zawsze jest dobrze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, latacz napisał:

przełącz protokół na informację  jednostronna (bez telemetrii)

 

. jak masz ustawioną dwustronna pod optimę -to nie zbinduje minimy.

 

i odwrotnie -jeśli ustawisz w nadajniku   na komunikacje jednostronną (czyli bez telemetri) to nie zbinduje optimy.   optima i minima pracują na różnych protokołach .  jeśli używasz obu rodzaju odbiorników -to musisz za każdym razem przełączać protokoły nadawania....

 

aurora9x ma to chyba z poziomu menu,    bez x to odpowiednio  trzymając przycisk na module...       ja mam tylko odbiorniki optima -więc ustawiłem raz i zawsze jest dobrze... 

Nigdy tego nie robiłem, nawet nie wiedziałem jak. Optimy i minimę bindowałem zawsze w ten sam sposób z instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z instrukcji żeby zbindować to na aurorze 9  naciskasz ileś tam sekund przycisk na module aż dioda ma odpowiedni kolor i odpowiednie miganie a w 9x wybierasz z menu  i to każdorazowo zmienia protokół wykorzystywany przez moduł. ...

 

 

aurora 9  (bez x) przy zmianie rodzaju odbiornika  musisz zmieniać transmisję modułu. w 9x aparatura komunikuje się z modułem z poziomu oprogramowania -i może zmienia to automatycznie -nie wiem. przy bindowaniu wybierasz z menu. Ja od dawna mam tylko optimy. ..

 

nie ma co dyskutować -trzeba sprawdzić w praktyce - niech Kolega Damian spróbuje przestawić -i napisze czy pomogło...  zachowanie radia może zależeć od konkretnej wersji oprogramowania/ aktualizacji

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.