Skocz do zawartości

Easy glider pierwszy lot


kefir

Rekomendowane odpowiedzi

No i fajowo ze się udało i model cały. Film jest całkiem fajny jak na komórkę rzekł bym rewelka. Teraz tylko niech się cieplej zrobi i termiczka twoja. Nie zapomnij też wpaść na klif koniecznie. Wlataj się w maszynę i wsadź tą komórkę na model - będą extra filmy z góry.

 

U mnie dziś słonko było i stada mew czy rybitw śmigały w kominach, mi się jednak nie udało polatać niestety.

 

Nie ma jak to wrócić z całym modelem do domu i uśmiechniętą michą :mrgreen:

 

Gratulacje

 

No i chyba spokojnie można polecić innym ten model jako pierwsza maszyna do nauki latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo co do aparatu to nie jest telefon Canon S3IS

a aparat jaki mam do niego przeznaczony to FINEPIX J10

jeszcze tylko pytanie co do tej termiki mi powiedzieli że w zimę nie występuje ?

Polecać będę na pewno bo bardzo fany model

Chciałbym się pouczyć na symku ale w moim phoenix są tylko szybowce

Aerobatic Slope Soarer

Slope Soarer

Thermal Soarer

Super Dimona

i 1 motoszybowiec ale jakiś taki ociężały jest też easy star ale to raczej nie to przecież niema lotek doradźcie na jakim najlepiej się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratulacje! Film jak na komórkę bardzo dobry a i lot jak na pierwszy raz całkiem poprawny.

Jak widać nie taki diabeł straszny jak go obsmarowywują :wink: .

Oby szybko nastała wiosna i wreszcie pojawiła się upragniona termika a będziesz nim wisiał w powietrzu godzinami.

Ja uczyłem się na symulatorze FMS, jest tam taki szybowiec DG 1000. Co prawda z usterzeniem typu T i bez silnika ale do nauki starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kefir, Twój film mnie nie nieco uspokaja ponieważ razem z moim EG czekamy na swój "pierwszy raz" a Twoje dzieło pozwala sądzić, że będzie dobrze.

Powiedz jeszcze prosze gdzie latałeś. Fajne miejsce na pierwsze loty ale cięzko poznać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim

Tak po zatym to wojcio69 miał racje co do malowania dzisiaj stwierdziłem z bratem że kiedy leciał na nas ciężko było określić w jakiej jest pozycji wiec będę dodawał chyba czerwony kolor na przedzie

Jacekos tutaj latamy

54°29'48.36"Płn.

18°26'34.41"E

18d8c6efa5312af2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje gratulacje udanego oblotu :wink:

Jeżeli chcesz to na FMS można ściągnąć model EasyGlidera ze strony Multiplexa.

 

Tutaj masz do ściągnięcia FMS Multiplex edition, już z większością modeli tej firmy w zestawie.

 

Co do FMS to jest mało realistyczny, ale ja na nim właśnie się nauczyłem pierwszych odruchów, jest darmowy i coś zawsze pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto powiedział, że termika w zimę nie występuje to się mylił. Wystarczy spojrzeć w górę na ptaki drapieżne, mewy , rybitwy... Latają krążąc bez machania skrzydłami i to nawet w mrozy. Przecież one nie mają silników. To ewidentnie termika , która występuje w wszystkie pory roku. Raz jest słabsza , raz mocniejsza zależnie od pogody.

 

zacytuję:

 

Tu należy jeszcze dodać, że i w zimie, w mroźnym powietrzu można świetnie latać w termice. Tylko, że palce marzną...

 

a tu cały świetny tekst o termice:

 

http://www.piotrp.de/MIX/latanie.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gratuluję Kefir udanego pierwszego lotu! Ja też korzystając dzisiaj z dobrej pogody wypuściłem swojego EGP na trochę i też udało mi się go w całości na ziemię sprowadzić :)

Co do termiki, to dzisiaj coś się działo, bo widziałem grupkę ptaków (były bardzo wysoko więc nie podam gatunku ;) ), które krążyły sobie majestatycznie na tle błękitnego nieba.

Może zrobimy trójmiejski zlot początkujących EasyGliderowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kefir:) Ostatnio z braku pogody gapiłem się na Google Earth szukając miejsc do latania i też mi przyszła do głowy ta "polanka" Tymbardziej, że mieszkam na Witominie to w ogóle komfort.

 

Anrdzejp, z tym zlotem to masz dobry pomysł. Ja jestem jak najbardziej ZA. Zgłaszam Twoją kandydaturę na Oficjalnego Sekretarza Trójmiejskich Spotkań Początkujących Pilotów nie tylko EG :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termiki czy ona występuje tylko na zboczach,klifach i górach ?

Zlot to bardzo dobry pomysł może w przyszłą sobotę niedzielę ja jestem na tak jak najbardziej.

andrzejp czy my czasami nie rozmawialiśmy w piątek por Krzycha sklepem w Gdańsku?

 

Symulator mam Phoenixrc i do niego najlepiej bym chciał model aesy glider (do phoenix jest specjalny kabel i nie chodzi na innych symulatorach)

 

A tak po cichu to bardzo bym chciał robić zdjęcia i filmować z góry no i fajnie by bylo polatać FPV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to ruchy mas powietrza spowodowane różnicą temperatur występują wszędzie.

Termin spotkania najbliższa sobota-niedziela - mnie pasuje :D tylko jeszcze pogoda powinna się spisać.

Co do filmowania "z góry", to wezmę ze sobą kamerkę FlyCamOne2, to sobie może coś pokręcimy.

W piątek byłem w sklepie na Zaspie, ale nie rozmawiałem z nikim poza sklepem - nadrobimy sobie to jak się spotkamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to weekendowe latanie/spotkanie jest ok. Jakie propozycje lokalizacji??? Poza tym ze względu na to, że zapowiadają bezwzględną zimę proponuje wymienić się numerami tel. na priv i ew zdzwaniać się w sobotę rano albo w niedzielę w zależności od pogody. Chyba, że są inne propzycje???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.