Skocz do zawartości

SkyFly Paladin 18PL a AFHDS 2A


ziaja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Kupiłem ostatnio aparaturę FlySky Paladin 18 Pl , następną generację mojej pierwszej FS-i6x .Mam sporo odbiorników zainstalowanych w modelach i pomyślałem,że dokupując moduł FS-RM003 (z AFHDES 2A) z przejściówką FJR2 , będę mógł je wykorzystać z nowym nadajnikiem. Niestety , próby bindowania modułu z nadajnikiem się nie udały, pomimo działania zgodnie z instrukcją (dioda bindowania się nie zapala ). Czy to w ogóle zadziała z Palladinem ? Może ktoś z was wie o co tu chodzi ? Proszę  o jakieś wskazówki .

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w Paladinie 18 ale zasada zapewne taka sama jak w innych nadajnikach. Skoro przejściówka dedykowana do nadajnika to musi pasować.

W nadajniku gdy uruchamiam zewnętrzny moduł RF( na ON)to wyłączam wewnętrzny ( na OFF). Transmisja danych z nadajnika do zewnętrznego modułu ustawiona na PPM. Reszta normalnie - na module wciskasz BIND i włączasz nadajnik. Po zbindowaniu wyłączam nadajnik i odbiornik za chwilę włączam i już jest OK. Tak robię w TARANISACH i podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Na szczęście wszystko działa. Zwiódł mnie opis bindowania w instrukcji. Jako sukces bindowania zewnętrznego RF miał być ciągłe świecenie diody bindowania w module RF. Tymczasem dioda migała szybko , no i ciągły komunikat głosowy o błędzie lub braku RF.

Podaję więc dla zainteresowanych sposób uruchomienia zewnętrznego modułu RF FS-RM003 z protokołem AFHDES 2A (drugiej generacj)  w nadajniku FlySky Paladin 18PL .

1.Wyjąć moduł wewnętrzny RF FS-RM301 , po odkręceniu zaślepki zabezpieczającej.

2.Włożyć adapter JR , FJR2 ,  przykręcić 4 wkrętami do obudowy nadajnika (uwaga , antena nie powinna dotykać do metalowej rączki obudowy )

3.Włożyć moduł RF  FS-RM-003 do gniazda adaptera , uważając aby piny trafiły do gniazda .

4.Przycisnąć przycisk bindowania zewnętrznego modułu RF i jednocześnie włączyć zasilanie nadajnika (pamiętajmy o podwójnym włączniku zasilania).

5.Przycisnąć na ekranie nadajnika przycisk wł transmitera

6.W ustawieniach RF nadajnika wybrać PPM na wyjściu

7.Dioda LED modułu zacznie szybko migać , sygnalizując bindowanie

8.Wyłączyć nadajnik

9.Odbiornik FlySky z systemem AFHDES 2A podłączyć do zasilania , zewrzeć zworą styki bindowania (dioda LED odb szybko miga)

10. Włączyć nadajnik , transmisję i na module zewn RF przycisnąć szybko , trzy razy przycisk bindowania .Dioda LED odbiornika zaświeci się ciągłym światłem sygnalizując koniec procesu bindowania.Dioda modułu zewnętrznego zaświeci się ciągłym światłem na potwierdzenie zbindowania. Zdjąć zworę bindowania.

11. Wyłączyć odbiornika a następnie  nadajnik .

 

Normalna praca :

1. Włączenie zasilania nadajnika , włączenie transmisji .Dioda LED zewn. RF miga szybko .

2. Włączenie zasilania odbiornika

3. Dioda LED zewn RF powinna na chwilę zaświecić ciągłym światłem . Połączenie nawiązano Jeśli dioda na module zewnętrznym miga powoli (co może się też zdarzyć), nacisnąć szybko

  3 razy przycisk bindowania , połączenie zostanie nawiązane .

Po ustawieniu połączenia i dalszej pracy nadajnika , dioda LED nadajnika gaśnie.

To tyle .Przepraszam kolegów, że tak szczegółowo to opisałem , ale chciałem oszczędzić kolegom, którzy nabyli ten nadajnik   niepotrzebnego stresu. Adapter do zewnętrznego RF daje możliwość wykorzystania Palladina z zewnętrznymi modułami RF różnych producentów, co może zainteresować wielu modelarzy, posiadających już odbiorniki w różnych standardach i protokołach transmisji .

 

Mirek

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ,że mogłem pomóc koledze. Swoją drogą, warto wspomnieć że Paladin 18PL wart jest szerszego zainteresowania . Posiada bardzo precyzyjne gimbale z czujnikami Halla , z czytelnym , kolorowym wyświetlaczem dotykowym i dość przejrzystym ,prostym  i funkcjonalnym oprogramowaniem . Całość dobrze wykonana , z dobrych materiałów , nie ustępując apkom znanych producentów ale w umiarkowanej cenie  (nie płacą mi za reklamowanie 😄). Aktualizacje dostępne online . Firma odpowiada na emaile w sprawach technicznych w ciągu tygodnia (w moim przypadku) . Widać też że zależy jej bardziej na promowaniu nowego standardu transmisji tj AFHDES 3 (co zrozumiałe) ale wyraźniej powinna informować o możliwości wykorzystania  odbiorników poprzednich generacji z nadajnikiem Paladin . Całe szczęście że w praktyce , choć nieśmiało wspiera takie rozwiązanie. To tyle dywagacji na temat Paladina 18PL .

Polecam się na przyszłość  .

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeszcze jedna uwaga. Dla każdego z modeli należy w setupie RF ustawić transmisję PPM i zbindować odbiornik . Ustawienia będą wtedy zapamiętane i przełączanie modeli nie będzie wymagało późniejszych zmian ustawień. Oczywiście po odpięciu modułu zewnętrznego i powrocie do używania wewnętrznego modułu RF FRM301 w najnowszym systemie AFHDS3 należy ustawić go w setupie RF .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Mirku

Przeczytałem Twój temat  o ...Paladin 18PL, którego też jestem właścicielem i tu mam pytanie, czy do tych aparatur potrzebne są dwa  "wtyki" FS-WTM01 ? aby korzystać z możliwości uczenia.

Kolega z lotniska też ma tą apke.  FS-WTM01 to uczeń-mistrz, bez kabla!

Pozdrawiam

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.