Skocz do zawartości

Projektowanie, wycinanie napisów na model


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym Was prosić o pomoc. Skończyłem oklejanie mx'a. Jest oklejony w barwach breitlinga. Czyli żółto/czarny z dużymi napisami jak tutaj.

https://www.google.com/search?q=mx+2+aircraft+breitling&sxsrf=ALiCzsbPaoUBvw_PF1PKJOhYQ-jVAO6CpQ:1671360831230&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwid_IulgIP8AhXTmosKHY1bC70Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1600&bih=757&dpr=1#imgrc=E7qm2o998LjLpM

 

Jestem teraz na etapie projektowania napisów. Chcę je zaprojektować w autocad czyli w plikach dwg lub dxf. W tym mam jakieś tam małe doświadczenie jeśli chodzi o rysunek na płaszczyźnie. Największe napisy będą miały wymiar 25x20cm w przybliżeniu, reszta to już gdzieś ok 10/7cm oczywiście. Jednak z związku z powyższym mam do znawców tematu kilka pytań:

1) czy może ktoś z Was ma jakiś sprawdzony, prosty sposób aby napisy z plików dxf czy dwg przekształcić na pliki wektorowe (jakbym zdecydował się na wycinanie w jakiejś drukarni) ewentualnie jakiś program do tego celu polecić?
2) czy może mi ktoś z Was doradzić czy np oracal będzie odpowiedni jaki materiał do wycinania? chodzi o benzynę itd, ewentualnie zastosuję folię, którą model oklejałem, 

3) może ktoś z Was zlecał takie wycinanie jakiejś firmie zewnętrznej i może podzielić się doświadczeniami? ewentualnie kogoś polecić? rozrzut cenowy w drukarniach jak dzwoniłem jest kosmiczy od paru złotych za literę do parudziesięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Każda normalna firma korzysta głównie z Corela lub Illustratora a one importują dwg lub dxf. Ewentualnie zapisz je w jakiejś niższej wersji.

2. Zasadniczo unikam gównianej folii niższych serii Oracala czy Avery i pracuję na wylewanych. Drogie, ale nie ma z nimi problemów. W moim wątku o Green Gościu masz pokazane oklejenie z takiej folii. Nie widzę oklejenia całego modelu taka folią. Tylko dodatki: duperele i napisy. Nie ciąłem jeszcze na ploterze dedykowanej folii do modeli, ale to z lenistwa, bo na 100% się da. Wylewka wytrzymuje benzynę.

3. Nie dziw się, że ktoś czasem wyskoczy z ceną, że kapcie Ci spadną, bo dobra folia + zawracanie gitary musi kosztować 😆

 

Pracując w CDR i AI, oraz czasem w CAD uważam, że robienie ich w CAD to najgorsza z tych wszystkich wersja ich zarobienia...ale to moje zdanie 🙂

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz/wyeksportuj do pdf, z dwg i dxf też nie powinno być problemów ale pdf to uniwersalny format.

Folia barwiona w masie praktycznie każda się nada, jedne są bardziej plastyczne, mają mocniejszy klej - kwestia ceny. Jeśli wydruki na folii to tylko z laminatem ale są prawie 2x cięższe.

Przyślij jak chcesz, to ci wycenie u nas w firmie z folii standard, tylko kwestia jakie dokładnie kolory.

 

Aczkolwiek ja szukałbym na miejscu bo lepiej wszystko można uzgodnić no i powinno być szybciej 😉

 

Edyta: Hotpoint był szybszy 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.