Skocz do zawartości

Kryzys dosięga modelarzy.


Swift

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Oczywiście, jest to moje prywatne zdanie i odczucie.

Jeżeli sklep X kupuje od hurtowni np. aparaturę za Xzł ma w cenie sprzedaży którą sam sobie ustalił marżę z której żyje, jeżeli przed skokiem walut kupował i sprzedawał towar z taką marżą i było ok a teraz (wykorzystując sytuację) sprzedaje drożej z taką właśnie wymówką to wg. mnie nie jest to poważny sklep.

Co innego jeżeli kupił już po podwyżkach wtedy to jest normalna sytuacja, że cena sprzedaży wzrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby jakikolwiek sklep modelarski miał 60% na magazynie to - co oferuje, szczególnie jeśli chodzi o droższe produkty. A Wy chcecie aby miał po kilka sztuk danego towaru :shock:

 

To jest nic więcej jak zamówienie na życzenie. W tym okresie - rozwiązanie czasem nawet musowe.

 

Dla ciekawości podam iż w przypadku niektórych sklepów oferujących artykuły RTV,Komputerowe, Aparaty i inne podobne cudactwa sklep nie posiada 1% tego co oferuje na swoich stronach a mimo wszystko potrafi wysłać towar w ciągu 1-2 dni do klienta!

 

Edit: A to moje zdanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawde mówiąc, to odpowiedzialność za manipulację cenami, nie zawsze ponosi sklep, czyli końcowy sprzedawca. Tu przydaje się nieco moja bankowa praktyka :D . Producent z hurtownikiem, a hurtownik ze sklepem, mógł umówić się na przykład na płatnośc odłożoną, czy tkzw. kredyt kupiecki - hurtownia czy sklep zapłaci producentowi, dopiero jak zbędzie towar. Jeżelim umówili się nas taką płatność jakiś czas temu, określając wybraną walutę do rozliczneia, to może być tak, że teraz sklep musi zapłacić producentowi w złotówkach kwotę większą niż to za jaką sam sprzedał towar, bo kurs danej waluty znacznie wzrósł.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sklep sprowadzil towar(i ma go w ofercie) za 2000zl a w zwiazku z kryzysem i wzrostem cen walut sprowadzenie KOLEJNEGO egzemplarza bedzie kosztowalo 2500zl to MUSI sprzedac za 2500zl

 

Według mnie to jest czysta spekulacja i wykorzystanie obecnej sytuacji do zwiększenia zarobku na już zakupionym towarze :!: :/

 

To właśnie napisałem kilka postów wcześniej.

 

Każdy sprzedawca próbuje na różne sposoby wycyckać z klientów tyle ile tylko zdoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny teraz w sklepach to jakaś masakra.

Trzeba czekać. Jeszcze jakiś czas temu planowałem Optica 6 kupić w cyberfly i cena bez serw była jakieś 480 zł. Powiezmy znośnie. Ale teraz to baz 700 zł to nie ma co się pokazywac. Trzeba przeczekać i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest czysta spekulacja i wykorzystanie obecnej sytuacji do zwiększenia zarobku na już zakupionym towarze :!: :/

 

skoro nazywasz to spekulacją to spytam :

kupujesz towar za 1000zł

 

masz go na magazynie jego cena w hurcie skacze do 2000zł

jeśli sprzedasz go drożej tj 2000zł + marża to jesteś SPEKULANT i powinieneś być ścigany i piętnowany za to ...

- sprzedasz go za 1000zł + marża to jesteś ciężki frajer( bez urazy) bo nie kumasz NIC praw rynku i zamiast sie wzbogacić puściłeś towar poniżej jego wartości.nie mówiąc juz o tym że nie będzie Cię stać by kupić kolejną partię towaru .

które rozwiązanie uważasz za słuszne?

doszliśmy do miejsca gdzie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ?

JA chcę zarabiać na wszystkich ale jak wszyscy zarabiają na mnie to już źle??

Coś jednak nie halo z takim myśleniem .

 

 

 

Zauważam dziwną polską przypadłość która objawia się liczeniem pieniędzy

ale liczone są nie własne ale cudze pieniądze .........próbował mnie urobić jakis upierdliwy klient dziś twierdząc że to tylko 5 minut roboty ..... gdy podałem cenę roboczogodziny facet się zapowietrzył i zaczął mi wyliczać ile to jest pieniędzy ......

Chcesz to kupujesz czyjąś usługę nie to szukasz sobie kogoś innego . Zwykłe prawa rynku . a dla tych maxymalnie upierdliwych jest stara fraza " nie trzeba było kamieniami w szkołę......" jakże brzydka ,zła i szczera......... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszliśmy do miejsca gdzie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ?

Z tego co widać dokładnie tak.

 

JA chcę zarabiać na wszystkich ale jak wszyscy zarabiają na mnie to już źle??

Czy Ty chcesz to nie wiem, ja nie jestem handlowcem i wypowiadam się jako klient który czuje się w takim układzie cokolwiek ... wydymany? o_O ...

 

Zauważam dziwną polską przypadłość która objawia się liczeniem pieniędzy

ale liczone są nie własne ale cudze pieniądze

Ja akurat liczę tylko swoje i nie zaglądam nikomu do kieszeni. A to, że nie podoba mi się jak ktoś sobie nabija kapsę z mojej kieszeni, no chyba mam do tego prawo.

 

Chcesz to kupujesz czyjąś usługę nie to szukasz sobie kogoś innego

Tutaj się z Tobą zgodzę w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzp, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie - nawet tak ogólnie ...

choć poniekąd Cię rozumiem w końcu sam też czasem muszę wydać kasę ;)wiem że boli gdy jest drożej

 

bubieh1, -współczuję .Po 13 latach musiałem uśpić mojego psa więc wiem co znaczy przywiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku, według mnie zakup za 1000 zł sprzedaje się z marżą od 1000 zł, potem zakupisz za 2000 to musisz sprzedać oczywiście z odpowiednim zyskiem od tych 2000zł.

Na obecną sytuację widzę tylko jedno rozsądne rozwiązanie, zakup towaru na wyraźne zamówienie klienta i na obecnych warunkach.

Ja tak to widzę, może dla tego nie nadaję się na handlowca, za uczciwy jestem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu no dlugo bys nie pohandlowal z takim podejsciem :)

 

Ponadto co z tego jak jednego klienta zadowolisz (ten ktory kupi taniej aparature ktora masz na stanie) skoro 10ciu kolejnych juz bedzie psioczyło ze masz drogo bo nowa cena sie pojawila.

 

My chyba z Krzysiem mamy podobne zdanie co do tej kwestii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utopia napisał/a:

Zauważam dziwną polską przypadłość która objawia się liczeniem pieniędzy

ale liczone są nie własne ale cudze pieniądze

 

Ja akurat liczę tylko swoje i nie zaglądam nikomu do kieszeni. A to, że nie podoba mi się jak ktoś sobie nabija kapsę z mojej kieszeni, no chyba mam do tego prawo.

 

Grzegorzu, Twoje drugie zdanie zaprzecza pierwszemu. Moja rada: nie kupuj nigdzie bo każdy coś na tym zarabia. Czasami więcej ,czasami mniej a czasami dokłada do interesu ale wszyscy starają się utrzymać na powierzchni w tych trudnych czasach. Dlaczego nie było tego tematu jak wszystko taniało i zyski sprzedających spadały lawinowo? Dlatego raz jeszcze radzę ,nie kupuj nic i nigdzie,po co inni mają się bogacić. Lepiej sprzedawaj sam to może wtedy zrozumiesz. Pozdrawiam Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utopia napisał/a:

Zauważam dziwną polską przypadłość która objawia się liczeniem pieniędzy

ale liczone są nie własne ale cudze pieniądze

 

Ja akurat liczę tylko swoje i nie zaglądam nikomu do kieszeni. A to, że nie podoba mi się jak ktoś sobie nabija kapsę z mojej kieszeni, no chyba mam do tego prawo.

 

Grzegorzu, Twoje drugie zdanie zaprzecza pierwszemu. Moja rada: nie kupuj nigdzie bo każdy coś na tym zarabia. Czasami więcej ,czasami mniej a czasami dokłada do interesu ale wszyscy starają się utrzymać na powierzchni w tych trudnych czasach. Dlaczego nie było tego tematu jak wszystko taniało i zyski sprzedających spadały lawinowo? Dlatego raz jeszcze radzę ,nie kupuj nic i nigdzie,po co inni mają się bogacić. Lepiej sprzedawaj sam to może wtedy zrozumiesz. Pozdrawiam Lech

 

Dla jasności, nie sądzę, że moje wypowiedzi zaprzeczają jedna drugiej, w każdej twierdzę, że nie lubię jak ktoś nabija sobie kapsę z mojej kieszeni.

Że każdy coś zarabia to chyba jest jasne i zrozumiałe, spekulacja to już troszeczkę inne zjawisko.

Jak wszystko taniało to Twoim zdaniem z kieszeni sklepikarzy??? :shock:

Gdzie i co będę kupował pozwól, że sam o tym zdecyduję i tutaj raczej nie potrzebuję rad.

 

Nie twierdzę, że wszystkie sklepy prowadzą taką politykę sprzedaży, widocznie źle mnie zrozumiałeś, niestety jest sporo sklepów które korzystają z zaistniałej sytuacji w każdej branży nie tylko modelarskiej, i skoro Tobie się podoba takie traktowanie to przykro mi z Twojego powodu.

 

To tyle z mojej strony w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się, o co kłócić, do piątku ubiegłego tygodnia powstał już dylemat czy kupić u nas czy ściągać ze strefy wolnego handlu. W ciągu jednej nocy w tylu sklepach podskoczyły jednocześnie ceny i to nawet na asortyment leżący od dawna na półkach, że znowu nie ma się, nad czym zastanawiać tylko kupować w USA i HK.

Czy nasi handlowcy przypomną sobie o lokalnym kliencie, poczekamy zobaczymy, może na klientach ze wschodu wystarczająco zarabiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.