Skocz do zawartości

Zestaw PZL-37 Łoś 1,49m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 383
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Geralt, ale łanie pracuje to Podwozie :)

Gdyby ten łoś miał tak z 2m to by było pięknie :)

Gratuluje.

 

No cóż wziąłem co było. Z miłą chęcią złożę większy jak Tomek coś planuje byle by długość nie przekroczyła 1.8m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Radawcu mimo pięknie przygotowanej trawki , Łoś też nie poleciał.

Przyczyna - za duże śmigłą.

Nie bardzo wierząc w powodzenie sięgnąłem po śmigła GWS-a 9x7 lewe i prawe.

I szok.

Model (2700g) wisi na śmigłach znaczy się poleci.

I rzeczywiście na moimi niezbyt równym lotnisko nie było absolutnie problemów ani ze startem ani z lądowaniem.

Moje obawy co do rycia nosem, , okazały się bezpodstawne.

 

Co zaś tyczy się samego modelu to musiałem zmienić kąt silników z zera (po dodani gazu wyrywał ostro w górę ) na ok 3 stopnie w dół.

I teraz efekt od dodania gazu jest minimalny.

Wyważenie u mnie najlepiej się latało jak było ok 0,5-1 cm przed głównym dźwigarem (ok 2 cm przed rurą)

 

Choć jest to wyważenie za bardzo przednie bo model po zdjęciu gazu spada jeszcze nadal za mocno na nos.

Pewnie dodanie jeszcze jednego stopnia na silnikach i przesunięcie sc do tyłu bezpośrednio na dźwigar pewnie dało by jeszcze lepsze własności lotne.

 

A odnośnie mocowania silników, to wywaliłem przednie mocowanie , odciąłem całą przednią wręgę silnika, do środkowej wręgi (tej niemal pustej ) wkleiłem 3mm pełną wręgę i do niej przykręciłem silnik.

Teraz kwestia zmiany kątów ustawienia silnika to jakieś 10 minut na silnik.

A przy okazji zrobiło się piękne miejsce na zrobienie imitacji cylindrów.

 

Fotki i filmik wstawię jutro. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

To trochę odświeżę temat, bo mój Łosiek ma już po ciężkich starciach z materią działający system chowania podwozia. Teraz mogę zabrać się za kończenie oklejania balsą by na wiosnę oglądać model w powietrzu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W oryginale klapy podwozia po wypuszczeniu goleni się zamykały. Gdyby nie to to wyglądałoby to bardzo realistycznie... Czekam na kolejnego Łosia w locie.

 

PS. Jak ten Tomkowy Łoś ma się do wymiarów oryginału?

 

To się da zrobić i pewnie tak zrobię, jeśli tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.