Skocz do zawartości

Zestaw PZL-37 Łoś 1,49m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 383
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

I jeszcze jedna mała uwaga.

Robienie ruchomych sterów kierunku jest jak najbardziej możliwe , ale zdecydowanie lepiej działa w zakręcaniu różnicowanie ciągu silników zmiksowane jako kierunek niż same stery.

Ładniej będą wyglądały jako stałe bez popychaczy , drutów , orczyków itp.

Za to 5-10 % domiksowanego kierunku do obrotów silnika, świetnie działa przy sterowaniu Łosia na lotnisku i w powietrzu też wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert , zaimportuj plik *.Ai na pewno wejdzie.

Co do instrukcji to nigdy takowa nie powstała, był opis na forum, ale po przesiadce na nowy silnik gdzieś wszystkie zdjęcia wcięło.

Niemal 95% konstrukcji bez poszycia Łosia można złożyć w całość bez kropli kleju ,jedynie na 5-8 szpilkach modelarskich.

Moja propozycja jest taka, żeby ktoś zaczął składać Łosia, wrzucać zdjęcia na forum, ja go pokieruje i reszta będzie miała full serwis. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pikniku w Biłgoraju latał Łoś w eskadrze co prawda spitów, ale w polskim malowaniu.

Widok dech zapierał.

Naprawdę wyglądało to bardzo realistycznie.

( A mi nogi trzęsły się jak galareta, ale to już inna historia) :)

Trzęsących się nóg nikt nie zauważył ale Łosia wszyscy :)

post-606-0-98509300-1420040167_thumb.jpg

post-606-0-56776100-1420040198_thumb.jpg

post-606-0-11474900-1420040234_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny... To z tego zestawu? To ponawiam pytanie - ma ktoś możliwość pociąć to jakoś tanio na laserze?

 

Mogę wyciąć, a dokładnie wyfrezować. 

 

 

Pytanie do konstruktora:

Jaki jest profil skrzydła, stat. H, oraz kąty ich zaklinowania?

 

Czy można prosić o dxf w jakiejś niższej wersji? Używam Inkscape na Ubuntu i nie czyta mi wcześniej udostępnionych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, ale jeśli było to przygotowane pod laser to wolę wypalanki od wycinanek :)

Spoko :)

 

Tak gwoli ścisłości, film przedstawia wycinanie żebra z odpadu, sklejka 3mm, maszyna w stanie mocno testowym, nie to co teraz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze nigdy nie widziałem tych zdjęć.

Mógłbym prosić o jeszcze? :)

 

Tak, to model z tego zestawu.

Ale ten w Lublinie to zdecydowanie ładniej zrobiony. Mój był robiony na szybko celem przetestowania konstrukcji i własności lotnych.

Ale wierze ,że wasze będą dopieszczone nie tak jak mój.

 

Co do kątów , profili  itd to ja już nie pamiętam , mogę kąty pomierzyć na planach ale co to za profil to nie mam pojecia, pamiętam tylko ,że profil wybrał Bogdan z Artexu, miał być bardzo nośny i wiele wybaczać ,ale nazwy nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)

 

Tak gwoli ścisłości, film przedstawia wycinanie żebra z odpadu, sklejka 3mm, maszyna w stanie mocno testowym, nie to co teraz ;)

 

Bogusław czy mógłbyś mnie powiedzieć jaki to frez ewentualnie link do niego i czy wrzeciono to nie przypadkiem frezarka boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.