Skocz do zawartości

Który odbiornik wybrać ??


mmarko25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sezon się zbliża a ja niemam jeszcze odbiornika do mojej Katany (Katana Profile 3D 40 V2)

http://www.nastik.pl/katana-profile-brak-p-63.html

 

Poprzedni odbiornik wysiadł... (nigdy więcej Hitec'a). Padły 2 kanały i żeby było śmieszniej 2 i 6 czyli lotki. Nie musze chyba dodawać że stało się to podczas lotu... Co było dalej to już chyba wiecie..:)

 

Zastanawiam się teraz nad dwoma odbiornikami do tego modelu:

 

- Graupner R16Scan 35MHz/35MHz-B

http://www.nastik.pl/graupner-r16scan-35mhz35mhzb-p-2056.html

 

- Futaba R-137F 35MHz

http://www.nastik.pl/futaba-r137f-35mhz-p-1729.html

 

Który byście wybrali ?? (aparatura Sanwa VG6000).

Futaba jest droższa (razem z kwarcem o około 40zł).

A może jakiś inny odbiornik by się nadał.

Moim priorytetem jest niezawdność... Proszę o rady i opinie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sanwy VG6000 polecam ten odbiornik (Hitec HFD-08). To w zupełności wystarczy, żadnych kompletnie problemów z współpracą z tym nadajnikiem. Użytkuję trzy sztuki z tą aparaturą.

 

Posiadam też odbiornik który zaproponował Bojler - mniejszy, zgrabniejszy lecz pojedyncza przemiana. Nie wiem z jakiego powodu na tym odbiorniku od czasu do czasu notuje "szarpnięcie". Co prawda nigdy z tego powodu nie straciłem modelu - udało mi się nawet jedno z takich szarpnięć zarejestrować. Co może być przyczyną nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to "TEN" odbiornik (Hitec HFD-08) tak strasznie mnie zawiódł... Jeszcze nigdy czegoś takigo nie widziałem, żeby w powietrzu zamarły nagle równocześnie dwa kanały... i to jeszcze lotki.

W związku z tym Hitec'a już raczej nie użyje, chyba że do jakiegoś drewniaka lub deproniaka - elektryka. Zresztą mam takiego małego Hitec HFS-05MS, wylatał w ubiegłym sezonie ponad 40h na szybowcu domowej roboty 1,5m i zero problemów.... ale spalina to chyba co innego.

Chciałbym jednak teraz coś z wyższej pułki więc podtrzymuję pytanie: Graupner czy Futaba ?

 

PS. Czy istnieje możliwość "zdalnego" zniszczenia odbiornika (np. przez jakiś silny sygnał radiowy)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pierwszą osobą która krytycznie odniosła się względem tego typu odbiornika :) no nic - zdarzyło się.

 

Na temat zaproponowanych przez Ciebie odbiorników nic Ci nie poradzę bo ich nie znam. Jeżeli nie będziesz nadal posiadał opinii na ich temat a zależeć Ci będzie na sprawdzonym odbiorniku to mogę jedynie przypomnieć że w pewnej z rozmów na podobny temat chwalony był jeden z odbiorników Corony między innymi przez Hubert_Tata. No ale to ani Graupner ani Futaba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarko25

z czystym sumieniem moge tobie polecic ten odbiornik :

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=276&osCsid=b323dd426f98bc2d4aa360cbab5f1857

mam taki i u nie wspolpracuje z Graupnerem MX-12 bardzo dobrze oczywiscie do niego kwarc Jeti pojedyncza przemiana.Moj ma za soba caly zeszly sezon w akrobacie i nic przykrego ani zlego nie zauwazylem wiec za cene ktora chcesz przeznaczyc masz 4 takie odbiorniki.Naprawde kupilem go bez przekonania zachecila mnie cena ale jest jak najbardziej trafna decyzja z mojej strony.Ale to wybor nalezy do Ciebie.

PS.Poczytaj recenzje na stronie ktora ci dalem (link)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, chyba zdecyduję się jednak na tego Graupnera.

A co do E-sky (Grzesiek) mysle że kiedys sie skusze, ale nie do spaliny... :)

 

I jeszcze jedno pytanko. Czy odbiornik z syntezą będzie normalnie współpracował z nadajnikiem bez syntezy (z kwarcem) ??

 

Jeszcze nigdy takiej kombinacji nie robiłem, wiec wole sie upewnić:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Potwierdzam że Hitec też mnie zawiódł.

W modelu z balsy i sklejki spisywał się dobrze. Tylko 2 kanały.

W modelu z węglowym kadłubem nie było opcji. Tracił zasię i wyczyniał cuda na lotkach.

Samoczynne wychylenia i wogóle.

Po zmianie na Coronę z sytezą wszystko ustało, model lata pięknie.

Niestety teraz wodowałem Coronę i straciła zasięg ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.