DJDIT Opublikowano 20 Lutego 2009 Opublikowano 20 Lutego 2009 Potrzebuje wykonac formę takiego oto elementu, średnica 19cm materiał to jakies plexi czy coś. Pytanie moze wydac sie banalne, wiadomo rozdzielacz żelkot tkanina zywica. Problem polega na tym, że jest to cześc bardzo drogiego przetwornika, najmniejsze uszkodzenie nie wchodzi w grę gdyz było by to równoznaczne z wyrzuceniem kilku tys w błoto. Pytanie brzmi, czy mozna zrobic formę tej częsci mając 100% pewności nie uszkodzenia tego ? myslałem o formie silikonowej (nie przyklei się a w razie czego można usunąc) czy jednak wchodzić w żywicę i standard procedura ? Kopie tego maja byc wykonane z tkaniny węglowej metodą próżniową.
rapier Opublikowano 20 Lutego 2009 Opublikowano 20 Lutego 2009 Zawsze mozna uzyc masy dentystycznej.Wyjdzie tanio i szybko i masz negatyw.Z niego robisz gipsowy pozytyw a na nim juz do woli mozesz sie bawic zywica. Masa wyciskowa to ok. 14zl / torebke Mysle ze 2 torebki wystarcza.
DJDIT Opublikowano 20 Lutego 2009 Autor Opublikowano 20 Lutego 2009 To bardzo ciekawa propozycja, pozostaje pytanie jakiej masy użyć ;/ Są hydrogum dośc elastyczne aż po twarde ale podejrzewam, że ściągalnośc z kopyta podobna, chemicznie na 100% nie wejdzie w reakcje z plastikiem ;-) Problemem może byc też czas utwardzania, w specyfikacji pisze " czas schnięcia w ustach 1minuta" w jedna minutę to nawet nie zdążę się ruszyc z krzesła ;/
rapier Opublikowano 20 Lutego 2009 Opublikowano 20 Lutego 2009 Calosc musisz przymocowac do np. plyty MDF. POtem wokol robisz ramke wyzsza niz kopyto . Rozrabiasz mase i zalewasz calosc. Mozna zdazyc.
DJDIT Opublikowano 21 Lutego 2009 Autor Opublikowano 21 Lutego 2009 Wracając do silikonu, wiesz może jak wygląda objętośc do wagi ? Cała forma potrzebuje 3,5L wsadu minus wypukłośc kopyta to razem potrzeba jakies 2L silikonu, tylko ile to będzie wagowo ?(tak jest sprzedawany) To najbezpieczniejszy sposób (niestety duzo droższy) ale odrazu mam gotową formę.
Czaro Opublikowano 21 Lutego 2009 Opublikowano 21 Lutego 2009 Forma sylikonowa nie nadaje się pod próżnię. Poodkształca Ci się.
DJDIT Opublikowano 21 Lutego 2009 Autor Opublikowano 21 Lutego 2009 Zgadza się, tylko z tego odlewu silikonowego moge zrobic juz kopułke żywiczną (nie metoda cisnieniową) kształt jest prosty więc nie ma problemu z przyleganiem materiału no a później droga wolna do wykonania formy stałej żywicznej. Podwójna robota i wieksze koszty ale oryginalna kopułka bedzie bezpieczna a tutaj to jest najważniejsze.
TooM Opublikowano 21 Lutego 2009 Opublikowano 21 Lutego 2009 Jeśli Ci nie wyjdzie to zawsze możesz spróbować klasyczną metodą . Prawidłowo położona warstwa rozdzielająca wykonana profesjonalnymi środkami zgodnie z instrukcją producenta ,daje praktycznie pewność prawidłowego odformowania.Zwróć uwagę na ceny form samolotów lub jachtów . Tu koszty wielokrotnie przekraczają te kilka tysięcy , a jednak nikt nawet nie myśli by robić to metodami pośrednimi. Na forum są koledzy ze współczesnym przygotowaniem zawodowym w tej branży. Ja niestety znam środki sprzed 15 lat ,kiedy pracowałem w tym zawodzie ,ale to już historia.
utopia Opublikowano 22 Lutego 2009 Opublikowano 22 Lutego 2009 problem leży w tym że wzornika nie można drasnąć nawet bo kolejny jest dostępny tylko z pozostałymi elementami recone-kitu i kosztuje furmankę pieniędzy. Rozważałeś Darek zrobienie wzornika na cnc? też drogo ale głowę masz spokojną A może druk kopułki metodą 3D? można by odrazu wydrukować formę....... http://www.express3d.pl/ Gdyby chodziło o produkcje seryjną nie było by problemu kupić i 10 takich kopułek. Darek wykona kilka odbitek i to w długim okresie czasu . Co innego forma na łódkę dla wędkarzy gdzie w roku wyskakuje 150-200 kopii. Poza tym nie wiadomo jak materiał tej kopułki zareaguje na rozdzielacz czy nie zmętnieje albo nie dostanie plam.
rapier Opublikowano 22 Lutego 2009 Opublikowano 22 Lutego 2009 Darek, skoro z odlewy silikonowego i tak zamierzasz robic zywiczny pozytyw a potem i tak zciagac forme zasadnica to co za roznica czy silikon czy masa PHAZE. A koszty zasadniczo inne. Co do silikonu jest jeszcze jedna niewiadomo..Niby nic sie nie powinno stac ale niwiadomo jak ten material zareaguje na silikon i katalizator. Czy jest pewnosc ze nie zmetniej?
Damian-str Opublikowano 22 Lutego 2009 Opublikowano 22 Lutego 2009 Wracając do silikonu, wiesz może jak wygląda objętośc do wagi ? Jeden litr Gumosilu E w temp. 25°C waży 1.1kg To masz specyfikacje: http://www.krisko.lublin.pl/244/Gumosil_reg_E.html Pozdrawiam Damian
DJDIT Opublikowano 22 Lutego 2009 Autor Opublikowano 22 Lutego 2009 Czy jest pewnosc ze nie zmętnieje? Takiej pewnoście nie ma, dlatego chciałem przeprowadzic z wami konsultacje co tutaj najlepiej zrobic w takiej sytuacji ;/ nie można drasnąć nawet bo kolejny jest dostępny tylko z pozostałymi elementami recone-kitu i kosztuje furmankę pieniędzy. Tego najbardziej sie obawiam, zresztą doskonale mnie rozumiesz bo wiesz do czego to jest ;-) Darek wykona kilka odbitek i to w długim okresie czasu Konkretnie 2sztuki i chyba więcej nie będzie... co gorsza nie będzie juz okazji na wykonanie formy tej kopułki, mam tylko tydzień ;/ Dzisiaj musze podjąc decyzje co robic, i wybór chyba padnie na masę PHAZE
Dj. Opublikowano 22 Lutego 2009 Opublikowano 22 Lutego 2009 wyrzuceniem kilku tys w błoto Przepraszam, a czescia jakiego urządzenia jest ta kopułka,że jest to takie drogie... satelity?
DJDIT Opublikowano 22 Lutego 2009 Autor Opublikowano 22 Lutego 2009 To żadna tajemnica, wystarczyło wpisac w gogole napis z kopułki heh http://www.ceneo.pl/1602625
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.