Skocz do zawartości

Czy taki zestaw razem zadziała?


Budrys777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie kompletowania aparatury do sterowania kosiarką RC. Czy taki zestaw będzie działał z dwoma silnikami szczotkowymi po 300W 24V DC z wózka inwalidzkiego? Głównie mi chodzi o regulator obrotów. Odbiornik będzie to FS-iA10B. Zestaw: https://pl.aliexpress.com/item/32956528006.html?pdp_npi=2%40dis!PLN!477%2C60 zł!453%2C72 zł!!!!!%40211b5dec16755924889232098ec462!66479326127!btf&_t=pvid%3A95671261-a370-4671-a635-1785d71a9ae9&afTraceInfo=32956528006__pc__pcBridgePPC__xxxxxx__1675592489&spm=a2g0o.ppclist.product.mainProduct&gatewayAdapt=glo2pol

IMG_0338.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten regulator da radę do tych silników.

Ale z drugiej strony wybrałeś niepotrzebnie komplikujące życie rozwiązanie jak napęd na 24V. Do napędu klasycznej kosiarki 150-250cc nie potrzeba tak mocnych silników i wystarczy 12V. Ja już szlaki przetarłem. :)

Zostało tylko dorobienie zdalnej regulacji wysokości koszenia i dokończenie elektrycznego rozrusznika.

Taki napęd jak Twój to posłużył by do małego traktorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. to pomyśl o alternatorze 24V z ciężarówki. Zaoszczędzisz na wadze niepotrzebnie dużych akumulatorów. Wystarczą dwa motocyklowe 12-18Ah (nawet mniej).

Z drugiej strony patrząc to silnik o mocy 250W jest w stanie rozpędzić do 20km/h elektryczny skuterek z pasażerem 120kg. Mam taki wynalazek. Przy Twojej założonej wadze dał bym radę zrobić napęd na 12V. :) Jedyna zaleta zestawów z wózka inwalidzkiego, to to, że jest to gotowy napęd. Minusy to koszty ich samych i elektroniki na 24V.

Dobra, dalej się nie wtrącam. Siadam kibicować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Robiłem dzisiaj testy na obciążeniu kosiarką 120 kg. Spaliło bezpieczniki po 10A na silnik, późnej po 15A, a na 20A póki co jeździ. Jaką temperaturę może osiągnąć regulator obrotów, bo był dość mocno gorący. Czy miękki start na silnikach by zapobiegł nagłym skokom prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękki start na pewno zmniejszy pobór prądu. Przyjęło się że regulator jak można swobodnie trzymać w ręce to ma dobrą temperaturę. Weź jakiś miernik cęgowy i zmierz różnice. Możesz też zastosować bezpieczniki charakterystyki C lub D, bo to raczej przy starcie wyrzuca kiedy prąd chwilowy skacze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy starcie. Bo widać, że jak ruszy, to jedzie swobodnie i jest zapas mocy. Jak silnik DC ma 300W na 24v, to wychodzi 12,5A. Nigdzie nie mogę znaleźć modułów łagodnego startu powyżej 10A. Takie coś da radę? https://allegro.pl/oferta/ar163-soft-start-do-silnikow-dc-kit-8197601859?fromVariant=6672089427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A po co moduł miękkiego startu? To załatwia proporcjonalny ESC który zasila silnik sygnałem PWM. Taki moduł ma sens jak masz zasilanie zerojedynkowe. Średnica kół podobna do tych jakie są na tych napędach w wózkach inwalidzkich? Jak większa to może być problem z rozruchem.

Ja zakładam w takich konstrukcjach prototypowych ESC o mocy przynajmniej 2x do mocy silnika. Coś chyba przekombinowałeś albo źle dobrane komponenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 40A bezpieczniku nie wybija już. Teraz mam regulator Cytron SmartDriveDuo MDDS30. W tym poprzednim puścił lut i jest do naprawy. Silniki mają bardzo dużą moc w stosunku do masy i ciężko łagodnie ruszyć i zmienić kierunek. Czy w FS-i6-X jest jakaś opcja zmniejszenia czułości drążka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.