Skocz do zawartości

Jakie śmigło do emax 2822 2s


Iqibiza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z problemem, jakie śmigło dobrać do silnika emax 2822 1200kv i pakietu 2s.

Latam już od dłuższego czasu (7 lat) i powiedzmy, że coś tam wiem o lataniu rc i udało mi się zarazić znajomych z pracy do spróbowania tego hobby. Z neta ściągnąłem plany RWD by Skazoo i się zaczęło. Znajomi pozamawiali części które im podpowiedziałem, a ja kupiłem płyty z xps 6mm z cast........ . Wszystko ładnie, pięknie. Modele są w trakcie budowy. Niestety uświadomiłem sobie, że oni mają pakiety 2s z modeli samochodów, które to chcą wykorzystać do sterowania dosyć dużego modelu, bo rozpiętość skrzydeł to niecałe 130cm, wagi jeszcze nie znam. Zapomniałem o tym fakcie (pakiety 2s) i teraz nie wiem czy model da radę wogóle polecieć. Myślałem o śmigle 12x8sf, ale nie wiem czy to ma sens. 

Będę wdzięczny za logiczne podpowiedzi. 

Zanim zaczniecie mnie mieszać z błotem, to chciałbym dodać, że pierszym zamysłem było zbudowanie deskolotu. Prosty, lekki i tani. Natomiast chciałem dać im coś więcej niż tylko latającą deskę, chciałem żeby widząc tak ładny model wzięli sobie do serca ile pracy trzeba było włożyć w jego budowę i że warto dbać o niego, a nie, że po nieudanym locie walnąć w kąt i dowidzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Powiem tak - frycowe trzeba zapłacić !

Ten silnik, z tym kv pod 2s się nie nadaje.  Nie wiem (bo nigdy tego nie próbowałem), jak lekkie te modele należało by zrobić, żeby to zadziałało. Śmigło możesz zwiększać do granic przeciążenia silnika. Podejrzewam, że jakieś 10-14 A? Ale wraz ze wzrostem rozmiaru śmigła i początkowym wzrostem ciągu statycznego będą się zmniejszać obroty śmigła i prędkość strumienia zaśmigłowego, która jest równie ważna. 

Pozostają 2 wyjścia: albo zmiana silnika albo zmiana pakietu na 3s. Faktem jest, że producent podaje informację 2-3s. Może zmylić. 2s to do łódki albo jakiegoś pojazdu. Ew. jakiś latawiec ?

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile powierzchni nośnej będzie miał ten model ? jaka waga gotowego do lotu ? 

 

śmigło około  12x8 lub oczko mniejsze powinno wycisnąć max co się da z tego napędu  -ale... wiele się nie da - to będzie słaby napęd do lekkiego   wooolnooooo latającego modelu.

jeśli model wagowo wyjdzie poniżej 800g do lotu to jest szansa. szału nie będzie.

jeśli model około 1kg -to bieda.

 

i... pakiety od modeli samochodów to raczej średni pomysł do niedużego modelu latającego. pakiety mało s -i raczej ciężkie -napęd wyjdzie dość słaby a model ciężki -to się kiepsko komponuje. Niby da radę dobrać silnik. ale...   ja bym nie szedł tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam, że wyjdzie dość ciężki. Wg Skazoo waga do lotu to około 650g, myślę, że modele wyjdą około 850g każdy. Jak poskładam do kupy modele to oblatam je na moich pakietach 3s,a następnie z duszą na ramieniu spróbuję na pakiecie 2s. W między czasie zamówiłem 4 pakiety 3s, to jeśli będzie potrzeba to odsprzedam chłopakom po sztuce, a później niech sobie kupią większą ilość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3s do tego silniczka  będziesz potrzebował mniejsze śmigło.  na wyczucie

jakieś z zakresu 6x3 , 7x3 do może  8x4.

 A po zmianie pakietu na 2s musisz zmienić i śmigło (na większe).  Na 2 s model będzie wznosił się może nawet pod większym kątem ale wolniej latał i miał tendencję do przepadania /walenia się na skrzydło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piszę konkretnie o tym silniku.

Latało to w P-51 od kol. Marka (napolskimniebie) i takim moim wymyśle pod roboczą nazwą "trojaczki"

start.jpg.d82e8dab2ff6337187a767c98ce7107f.jpg

 

Zresztą, przeszukując stare tematy z RWD 5 często ten silnik jest wymieniany ze śmigłem 8 x5, 8x6, 9x5 (6) lub 9x4.7 przy wadze modelu 700 -800 g z okładem.

https://www.google.com/search?client=opera&q=rwd+5+by+skazoo+pfmrc.eu&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jerzy_R napisał:

@Iqibiza

Chcesz zejść z wagą, nie rób np. podwozia. Na łące i tak wyląduje.

 

 

Póki co podwozia nie będę robić, bo chłopaki i tak się obawiają, że nie dadzą rady latać i że będzie krecik jak nic. Jestem dobrej myśli,sam uczyłem się na swoich błędach pilotażowych podczas nauki i teraz teoretycznie wiem w czym rzecz. 

Pamiętam jak dziś, jak zaczynałem swoją przygodę z modelarstwem rc, gdy po postach od kolegów z pfmrc odradzali mi pierwsze starty z ziemi. Mówili, że tylko z ręki puszczamy na początku i będzie git. A ja za wszelką cenę chciałem z ziemi i miałem za swoje. Trzy próby i trzy krety. I faktycznie, jak za czwartym razem spróbowałem puścić model z ręki to pięknie poleciał przed siebie w górę. Nie mogłem uwierzyć, że się udało.

Kolejnym zmartwieniem było, jak tym wylądować, żeby nie rozwalić! Byłem tak szczęśliwy, że za nic w świecie nie chciałem, żeby model poraz kolejny się rozbił, bo znowu musiałbym czekać za częściami,kleić itd. A ja chciałem już tylko latać i latać i latać.

I tak jest po dziś dzień.

Czerpię ogromną radość i satysfakcję, że mogę robić to co "kocham". Uwielbiam przechodniów którzy wypytują, a co to, a jak to, a ile itp. 

Małe pikniki modelarskie, coś wspaniałego. Spotkać się z osobami z którymi pisze się na forum. Miałem okazje trzy razy zdobyć puchar za zajęcie pierwszego miejsca w lądowaniu do celu i to na początku mojej przygody. 

To jest piękne, uwielbiam to. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.