Skocz do zawartości

Zdalnie sterowany F2A lub F2C


krzych_zdzich

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie dziś pomyślałem, przeglądając plany triumfatorów prób bicia rekordów w klasie F2A, oraz skrzydlatych bolidów w klasie F2C, jak by to było wyposażyć takiego przecinaka w zdalne sterowanie. Oczywiście nie mam tu na myśli F2A z jednym skrzydłem i szczątkowym kadłubem, ale bywały przecież egzemplarze tej klasy zbudowane w sposób bardziej konwencjonalny. No a co do F2C, to na planach które zamieszczam poniżej widać ze ma sporo miejsca w kadłubie, na ew. aparaturę, a nawet na rurę rezonansową, która co prawda w tej klasie nie jest dozwolona, ale skoro by się już odeszło od kanonu i wstawiło zdalne sterowanie to chyba i taką modyfikację też by można przeprowadzić.

 

 

58gibbsacplanj.jpg

 

cschuttef2c.gif

 

ricci62.jpg

 

wc60pinklady.jpg

 

tr96.gif

 

Mam nadzieję że za bardzo nie bredzę jako laik o 2:13 w nocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Rafale - ten model z linku rzeczywiście niezły. A ja mam jeszcze takie pytanie - z czego oni robią kadłuby w klasie F2C? Bo co do skrzydła to widziałem jakąś taką ciekawą technologię wytwarzania.

 

Poza tym nurtuje mnie jeszcze czy istnieją wyczynowe silniki żarowe lub samozapłonowe z gaźnikiem RC umieszczonym z tyłu karteru i z wylotem spalin umieszczonym także z tyłu (pod umocowanie rury rezonansowej) o pojemności 2,5 cm3 lub niewiele większej.

 

Nie wiem czy dobrze myślę ale w tym modelu klasy F2C, gdyby zrobić lotkę także na drugiej stronie płata i zmiksować je to powinny zdaje się działać raz jako ster wysokości, raz jako lotki.

Tak w ogóle to strasznie mi się podoba wygląd i rozplanowanie elementów kadłuba w F2C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Można też spróbować z troszeczkę prostszymi modelami klasy Q500.

W Polsce do kupienia Viper 500 w modele.sklep.pl oraz Grand Chelem w Nastiku.

Dosyć szybkie i zwrotne modeliki pod typową 40-tkę. Nawet na popularnym ASP .46 pod 200km/h podejdzie. Ja właśnie zbieram materiały do budowy Vipera 600 (zgodnego z przepisami FAI klasy F3D)

Sprawdź : Q500.org ,

 

GO FAST-TURN LEFT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.