Skocz do zawartości

FrSky X20 ustawienia


robert.pilot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam pytanie co do ustawień nadajnika FrSky X20. Miałem wczoraj przypadek, przez który prawie spaliłem model.

Wyposażenie w modelu:

2 pakiety 2s LiIon

PowerBox

Serwo, które zapaliło się to SAVOX SERWO SH-0255MG DIGITAL.

Serwo było od ssania w silniku DLE55.

W nadajniku zmieniłem ustawienia w opcjach odbiornika, zaznaczyłem opcję High PWM Speed, czy ta zmiana mogła spowodować spalenie się serwa?

Znalazłem informację, że serwa analogowe mogą nie wytrzymać tej konfiguracji, to było serwo cyfrowe ale mikro.

pwm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie mogło spowodować to takiego efektu, ale mogę się mylić. Czytałem kiedyś o podobnej sytuacji (nie umiem w tej chwili znaleźć tego postu) że po zmianie prędkości sygnały PWM na ten właśnie wysoki w serwach analogowych powoduje to ciągły ruch serwa - drganie silnika, które może spowodować spalenie. Po prostu serwo cały czas jakby chce się ustawić. Ale to tak jak napisałem kiedyś ktoś chyba na jakiejś grupie na fb o tym pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może coś zblokowało, od samego początku miałem problem z ustawieniem zamknięcia ssania, i chyba o parę stopni przedobrzyłem, a serwo mikro plus High PWM i się narobiło. Przeraziłem się bo model dopiero co zbudowany a tu najpierw dym a za chwilę ogień z serwa. Całe szczęście szybka reakcja i skończyło się tylko na nerwach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć serwo na ssaniu to ustaw zakres ruchu tak żeby nie dojeżdżało do skrajnych pozycji przepustnicy, zwłaszcza na otwartej. Benzyna telepie i serwo będziesz dostawało w tyłek jeszcze bardziej, jak nie elektronika to na pewno mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.