Skocz do zawartości

SANWA RDS 8000 FHSS 2,4 GHz


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Uważajcie na łamiące się w tym radiu kabelki od potencjometrów. Kiedyś w tym wątku opisywałem jak to ułamał się kabelek od kierunku który ostatecznie naprawić musiałem sam. Dzisiaj wylatałem jeden pakiet helikiem, a potem postanowiłem polatać piankowym samolotem. No i co? ZNOWU! Tym razem od lotek. Uszkodzenia na szczęście nie są wielkie, EPP łatwo się kleji i model będzie jak nowy. No i los ustrzegł mnie iż nie stało się to gdy latałem helikopterem, straty byłyby większe. No cóż tym razem wymienie wszystkie kabelki od potencjometrów. Cienkie i sztywne na grubsze i elastyczne. Mam nadzieję iż po tym "tuningu" radio przestanie sprawiać niespodzianki. Poleacam wykonanie tego "tuningu" zanim przekonacie się iż wasze radia mają takie same kabelki jakie były zainstalowane w moim. Myślałem sobie: Może mam szczęście i "moje" kabelki są ok. Okazało się iż jest inaczej. Nie czekajcie więc aż przez ułamany kabelek stracicie modele. Jeśli lubisz to radio to śrubokręt i lutownica w dłoń. Jeśli niespecjalnie to... oddaj do sklepu lub sprzedaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaraz objedziecie mnie na "okrągło" typu: użyj opcji szukaj lub google Ci się zepsuło itd.

A prawda jest taka, że szukałem i korzystałem z google i :ass:

O co loto :?:

W skrócie mówiąc mam drugi odbiornik RX 841FS i chcę go zamontować w drugim modelu (z tym sobie poradzę).

Trzeba go będzie zbindować z nadajnikiem (jak się binduje odbiornik z nadajnikiem wiem).

Problem w tym, że:

Czy muszę mieć aparaturę ustawioną na pamięć drugiego modelu w niej ustawionego podczas bindowania drugiego odbiornika, co by przy wyborze pierwszego modelu łączyła się z pierwszym odbiornikiem a po wyborze drugiego modelu łączyła się z drugim odbiornikiem?

Czy ktoś z Was bindował już dwa odbiorniki do jednego nadajnika i jak to zrobił?

Dodam, że mam zamiar latać dwoma modelami (oczywiście nie jednoicześnie), czyli w pamięci aparatury są ustawione dwa modele i jeden lata z odbiornikiem X a drugi z odbiornikiem Y.

A niech Wam Bozia w potomkach wynagrodzi rzeczowe i konstruktywne informacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbindowany odbiornik działa z danym nadajnikiem , każdy następny binduje się tak samo , możesz zmieniać modele w nadajniku . Po przełożeniu odbiornika do drugiego modelu i po wybraniu drugiego modelu w nadajniku nie trzeba przecież bindować odbiornika ponownie , wygląda to mniej więcej tak jak byś miał nadajnik w PPM 35Mhz i kwarcem na 70 K i dwa odbiorniki z kwarcem na 70K , poprostu działają z danym nadajnikiem bez względu na to jakie modele masz ustawione w nadajniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy muszę mieć aparaturę ustawioną na pamięć drugiego modelu w niej ustawionego podczas bindowania drugiego odbiornika, co by przy wyborze pierwszego modelu łączyła się z pierwszym odbiornikiem a po wyborze drugiego modelu łączyła się z drugim odbiornikiem?

 

Nie. odbiornik będzie zawsze łączył, czy włączysz pamięć pierwszego czy drugiego.

Czy ktoś z Was bindował już dwa odbiorniki do jednego nadajnika i jak to zrobił?

Ja mam 2 oborniki robisz tak jak pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie ma znaczenia z jakim modelem w aparaturze zbindujemy odbiornik, odbiornik zbindowany z modelem 1 będzie działał z modelem 2. RDS8000 nie ma "model match" w związku z tym istnieje ryzyko iż uruchomisz sobie smigłowiec z ustawieniami samolotu, ale tu wystarczy "tylko" uważać :). Mi zdażyło się uruchomić model 1 z modelem 2 w nadajniku. Szczęściem był to bardzo podobny model i zachowywał się tylko dziwnie :). Na co należy zwrócić uwagę? Ustawienia nadajnika podczas bindowania (trymery, rewersy i inne) są zapamiętywane jako tryb failsafe w odbiorniku i to jest istotne. W zasadzie powinno się "zrebindować" odbiornik po wyregulowaniu modelu podczas pierwszych lotów. Może się zdażyć iż w jednym z modeli masz rewers na gazie a w innym nie. Jeśli zbindujesz odbiornik z tym modelem co ma rewers na gazie co zrobi model który tego rewersu nie ma po utracie łączności z nadajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przełożeniu odbiornika do drugiego modelu

Nie będę przekładać odbiornika. Każdy model ma swój odbiornik i chcę latać raz jednym a raz drugim modelem, czyli znudziło mi się latać Proximą, wyciągam z bagażnika AXN, przełączam aparaturę na 2 model i bawię się dalej.

mam drugi odbiornik RX 841FS i chcę go zamontować w drugim modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy odbiorniki zbindowane z jednym nadajnikiem. Sprawa jest bardzo prosta i nie kombinujcie i nie wymyślajcie teorii. Aparatura ma pamięć dziesięciu modeli. Zapewne nikt tyloma nie lata. Ja mam zapamiętane 4 modele a bindowanie robię na 10 programie z neutralnymi ustawieniami fabrycznymi. Po zbindowaniu wkładam odbiornik do modelu i wtedy ustawiam wszystko co jest niezbędne do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przez 5 postów koledzy o tym właśnie piszą, a ja dla przykładu podałem system, który binduje się inaczej.

 

nie kombinujcie i nie wymyślajcie teorii. [...] bindowanie robię na 10 programie z neutralnymi ustawieniami fabrycznymi.

No to też jest niezła teoria :P ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje post z tego wątku.

Swift - Pią 06 Mar, 09 20:39

Witam

Ostatni fragment instrukcji RDS 8000, ustawienia FAILSAFE.

 

 

Tryb FAILSAFE (Tekst oryginalny str.18 instrukcji)

 

W przypadku zaniku sygnału nadajnika i braku możliwości sterowania modelem, funkcja FAILSAFE powoduje automatyczne ustawienie serwomechanizmów, w zaprogramowane uprzednio położenie. Korzystając z funkcji FAILSAFE, należy zaprogramować ustawienia, zapewniające w przypadku utraty kontroli nad modelem, maksimum bezpieczeństwa. Na przykład ustawienie położenia sterowania przepustnicą, do pozycji minimum (LOW).

Funkcja FAILSAFE nie jest fabrycznie zaprogramowana, tak więc w przypadku zaniku sygnału z nadajnika, serwomechanizmy nie są sterowane.

W celu skasowania uprzednio zaprogramowanych ustawień funkcji FAILSAFE i przywrócenia stanu fabrycznego, należy ponownie wykonać procedurę biundownia nadajnika i odbiornika BIND.

 

WAŻNE

Bindowanie nadajnika i odbiornika powoduje skasowanie ustawień FAILSAFE ! Tak więc, bindowanie należy wykonywać tylko wówczas, gdy jest to niezbędne, pamiętając wówczas o ponownym zaprogramowaniu pożądanych ustawień funkcji FAILSAFE.

 

* Po odzyskaniu łączności pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem, przywrócone są wszystkie funkcje sterowania.

* Ustawienia funkcji FAILSAFE możliwe są jedynie dla kanałów od 1 (CH1) do 4 (CH4). (Kanały od CH5 do CH8, nie mogą być ustawiane).

* Ustawienia funckji FAILSAFE obejmują wszystkie wielkości zaprogramowane dla danego kanału. Wielkości te nie mogą byc indywidulanie zmieniane w ramach funkcji FAILSAFE.

 

Programowanie funkcji FAILSAFE.

 

1.

Ustawić drążek przepustnicy nadajnika w położenie minimum (LOW). W przypadku używania nadajnika w trybie HELI, należy przełączniki Flight Mode, ustawić do położenia NORMAL (N).

 

2.

Włączyć zailanie nadajnika (ON). Kontrolka nadajnika oznaczona BIND, powinna się zaświecić.

 

* Jeżeli włączy się dzwiękowy sygnał ostrzegawczy, a kontrolka BIND nie świeci się, oznacza to że, drążek przepustnicy i przełączniki FLIGHT MODE znajdują się w niewłaściwym położeniu. Należy wówczas powtórzyć procedurę, od pkt.1.

 

3.

Włączyć zasilanie odbiornika. Kontrolki nadajnika i odbiornika powinny się świecić. W tym miejscu należy poruszyć drązkami nadajnika i zaobserwować, czy działają serwomechanizmy. Jeżeli brak objawów działania serwomechanizmów, należy powtórnie

zbindowac nadajnik i odbiornik.

 

4.

Ustawić drążki nadajnika, w położenie pożądane przy zadziałaniu funkcji FAILSAFE. Trzymając nadal drążki, nacisnąć i przytrzymać przycisk BIND odbiornika. Kontrolka BIND odbiornika, powinna wkrótce zacząć migać powoli, następnie szybko, po czym zaświecić światłem ciągłym. Oznacza to, że programowanie funkcji FAILSAFE przebiegło pomyślnie. Należy wówczas zwolnić przycisk BIND odbiornika.

 

5.

Wyłączyć zasilanie nadajnika, w celu przerwania transmisji sygnału, po czym sprawdzić, czy serwomechanizmy ustawiły się w zaprogramowane położenie. Sprawdzenie należy wykonać ze względów bezpieczeństwa, przed rozpoczęciem staru. W celu zmiany ustawień funkcji FAILSAFE, należy powtórnie wykonać czynności - pkt.1 do pkt.4.

No i teraz: co jeśli rewers na kanale throttle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek jak chyba wiesz żeby przeprowadzić bindowanie musisz mieć odbiornik z nadajnikiem w zasięgu ręki. Po zbindowaniu ustawiasz trymery i rewersy w zależności od potrzeb potem programujesz funkcję FAILSAFE i wszystko działa ok. Żeby tą funkcję skasować musisz mieć model z odbiornikiem na ziemi żeby przeprowadzić ponowne bindowanie. Bindowanie drugiego odbiornika nie powoduje kasowania ustawień pierwszego odbiornika gdyż nadajnik przyporządkowuje losowo następne dwa wolne kanały częstotliwości. Mam tak zaprogramowane w trzech odbiornikach, w trzech różnych modelach. Chyba że chcesz wykorzystać jeden odbiornik do kilku modeli to niestety ale za każdym razem trzeba przeprowadzać procedurę ustawień i programowania funkcji FAILSAFE.

Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.