Skocz do zawartości

SANWA RDS 8000 FHSS 2,4 GHz


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drodzy Koledzy! Jakoś wierzyć mi się nie chce, że nie wykorzystaliście ostatnich kilku ciepłych dni i nie polataliście modelami używając swojej Sanwy RDS8000.

No i jakie wrażenia? Jak sobie poradziliście z zakłóceniami? Co robiliście w przypadku braku zasięgu? No tyle tych negatywów było pisanych na tym forum o tej aparaturze, że nie wierzę, że ich nie mieliście i wszystko poszło bez problemu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

:shock: :? :roll: :(

Albo nikt jeszcze nie latał z tą aparaturą (Sanwa RDS8000 FHSS 2,4GHz) albo... No właśnie, co :?:

Taka "kaszana", że nie ma o czym pisać :?: Co, tylko ja mam jedyny, wpełni sprawny egzemplarz :?: Roman, Marcin, Rafał czyżbyście jeszcze nie zrobili użytku ze swoich aparatur :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jako, że od początku zaufałem marce sanwy( miałem VG 400 oraz RD 6000) wraz z budową nowego modelu benzynowego i zachęcającą ceną RDS-a postanowiłem go kupić. W porównaniu z innymi firmami była bardzo tania, a radio znałem na wylot więc to też skłoniło mnie do inwestycji w sanwę. Wczoraj oblatałem nowy model benzynowy na tej aparaturze i wszystko jest ok, nie ma jakichkolwiek problemów z zasięgiem itp. Odlatywałem daleko, tak jak na 35 MHz, wszystko w świetnym porządku. Co prawda to tylko dwa loty, ale myślę, że inwestycja nie będzie zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro nikt nie chce się pochwalić to ja zacznę.

Model - Elektro Junior S z fabrycznym silnikiem, kołpakiem i śmigłem;

Regulator - Tower Pro Mag8 30A;

Serwa - Tower Pro 91R;

Akumulatory - FullyMaxx 2S 1800mAh 25C/50C;

Aparatura - Sanwa RDS 8000 2,4GHz;

Odbiornik RX-841FS 2,4GHz.

W tej konfiguracji nalot około 2 godzin (4x ok. 30min.)

Aparatura spisuje się bardzo dobrze. Brak jakichkolwiek zakłóceń czy gubienia sygnału.

Junior latał na pułapie granicy jego widoczności na niebie.

Nie przeszkadzało mu nic, ani znajdująca się ok. 4km od miejsca lotów wieża RTV najeżona różnorakimi antenami RTV, WiFi, GSM i czort wie jakimi jeszcze. Również przeprowadzona w czasie lotu rozmow telefoniczna (korzystałem z słuchawki Bluetooth) nie zakłóciła sygnału między aparaturą a odbiornikiem.

Jaki z tego wniosek? Usterki jakie spotykało się w modelach RD8000 zostały usunięte. Narazie nie wiem jak zachowa się aparatura przy podłączeniu do symulatora i jak długo wytrzymają kable od potencjometrów. Podobno w RD8000 po podłączeniu do komputera rozsypywał się soft, a przy dłuższym użytkowaniu ułamywały się kable przy drążkach sterujących. Przypuszczam, że i z tymi problemami Sanwa sobie poradziła przed wypuszczeniem na rynek nowego modelu RDS8000.

Film z oblotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety nie poradzili sobie. Kabelki się urywają.

Urwał mi się kabelek od sterowania ogonem. Stało się to gdy latałem w symulatorze. Gdybym latał prawdziwym modelem to byłaby kaplica. Helikopter bez sterowania ogonem jest bez szans. Oddałem do naprawy na gwarancji. Na zagranicznych forach (oraz posty marcinx00 na epheli) dowiedziałem się o urywających się kabelkach. Mój urwał się po 80 godzinach (wewnętrzny czasomierz w aparaturze tyle pokazywał). Odebrałem z naprawy licząc na to iż serwisanci wiedząc o problemie naprawią aparaturę w sposób należyty - wymienią kabelki na mniej podatne na ułamanie. Niestety moje nadzieje okazały się płonne. Po około 20 godzinach latania (wewnetrzny czasomierz) od naprawy kabelek od ogona urwał się znów. Tym razem był to prawdziwy model - parkmaster. Szczęście w nieszczęściu że akurat nie ja nim latałem a dużo lepszy pilot - podpisujący się na tym forum Doman. Ster kierunku zablokował mu się w locie w skrajnej pozycji. Mimo tego zdołał wylądować bez strat. :) Naprawa aparatury polegała na tym iż serwisant odizolował kabelek ktory się ułamał i dolutował go do potencjometru. Nie dość że nie wymienił kabla na lepszy to jeszcze skrócił ten który i tak był za krótki. Poza tym niczym nie zabezpieczył tego połączenia, więc drugie ułamanie było dokładnie na krawędzi styku kabla z plastykową obudową potencjometru. Ponieważ aparatura bardzo mi pasuje (jak dla mnie bardzo czytelne i intuicyjne menu - można je porównać do tekstowego trybu linuxa ;) który to jest niezastąpiony przy zaawansowanym konfigurowaniu tegoż) postanowiłem naprawić ją sam. Po rozkręceniu obudowy zobaczyłem opłakany stan opisany powyżej. Urwany przewód wymieniłem na przewód do przedłużania przewodów do serw. Tak sobie myślę że wymienię przy najbliższej okazji wszystkie te cienkie i twarde "druty" na przewody do przedłużania serw. Pewnie to załatwi sprawę. Innych problemów z tym nadajnikiem nie miałem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę odświeżam temat ale mam nadzieje ze nie będziecie krzyczeć:P

 

Mam pytanie: czy idzie w tej aparaturze zainstalować 2 serwa na lotki i jedno sterujące klapami aby wszystko było na przypisanych tym funkcjom przełącznikach?

 

kanał 1 - wysokość

kanał 2 - lotki

kanał 3 - przepustnica

kanał 4 - kierunek

kanał 5 - podwozie

kanał 6 - klapy lub drugie serwo lotek

kanał 7 aux 1

kanał 8 aux/pakiet

 

bo jak dam drugie serwo na 6 kanał to nie będę mógł dać tam klap a co za tym idzie trójfazowy przełącznik klap nie będzie działał i jedyne to chyba dać klapy na przepustnice. A jak bym miał np jakiegoś Pipera z lotkami klapami silnikiem itd to jak to ustawić :roll: ?

 

Przepraszam bo może pytanie jest banalnie proste ale nie potrafię tego rozkminić:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lotki na dwóch serwach podpinasz do kanału 2 za pomocą kabla Y (serwa w skrzydłach muszą być montowane w "lustrzanym odbiciu" względem siebie).

Lotki na jednym serwie podpinasz do kanału 2.

Do klap potrzebujesz dwóch serw. Klapy podpinasz do kanału 6 za pomocą kabla Y (serwa w skrzydłach muszą być montowane symetrycznie względem siebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzechowiec, Jeśli kanały masz tak jak podałeś, to lotki odpinasz do kanałów 2 i 6, a w ustawieniach wyboru skrzydła ustawiasz flaperon. Klapy, np. na kablu Y wpinasz do dowolnego, wolnego kanału i pstryczka lub suwaczka do jego obsługi. Lotek na kablu Y nie stosuj, mając tyle wolnych kanałów. Po to jest rozbudowana aparatura by jej nie używać jak małej czterokanałówki. Będziesz miał i różnicowe wychylenia i możliwość stosowania dowolnej konfiguracji do hamowania. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko klapy pod dowolnym kanałem np pod podwoziem będą miały dwie pozycje włączone i wyłączone, a na kanale 6 mam na stałe przypisany włącznik klap z trzema pozycjami - wyłączony, wychylenie nr1, wychylenie nr 2

 

Chyba że da się zmiksować na aux 1(mikser kompensacyjny) podwozie z kanałem do klap i wtedy będą klapy podłączone pod podwozie ale na przełączniku klap:)

 

To za bardzo skomplikowane dla początkującego:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz z miksować 2 z 7 i 6 z 8 - uzyskasz każde serwo na innym kanale jak i od klap i od lotek. Będziesz mógł ustawić EPA, CENTER, REVERS dla każdego serwa z osobna. Chyba że ta aparatura nie posiada dwóch wolnych mikserów i ustawień EPA, CENTER itp dla wszystkich kanałów :P O ile przy włączonym mikserze "Flaperon" (2 i 6) nie ma możliwości ustawienia różnicowego wychylania lotek za pomocą "EPA" tylko poprzez "Diff" to jednak po zmiksowaniu 2 i 7 różnicowe wychylenia powinno dać się ustawić korzystając właśnie z "EPA". Flaperon oczywiście wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestem nowym na tym Forum i od dzisiaj posiadaczem aparaturki Sanwa RDS 8000 FHSS. Po przeczytaniu instrukcji n/t zasilania ( Ni Cd) i szukania na róznych forach wiadomości na temat mojego nabytku chciałbym zapytać jakie zasilanie satosujecie w Sanwie? Do tej pory miałem Sinpropa 12 i aku 2500Ah, a mój modelik nie lata tylko pływa, czas wyścigu 30 min. Czy zastosowanie akumulatorow NiMh w tym sprzęcie nie spowoduje rewolucji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mechanik ja w swojej Sanwie używam 8szt akumulatorków AA Energizer 2450mAh. Spokojnie wystarczą na znacznie dłużej niż 30min. z jednego ładowania. Ja na jednym ładowaniu latam ponad godzinę i na następne loty nie zawsze je ponownie ładuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.