Skocz do zawartości

SANWA RDS 8000 FHSS 2,4 GHz


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

W końcu kobita dała mi do kompa na dłużej :wink: więc pochwale się ze w końcu Sanwa jest u mnie, w tym momencie już od dwóch dni :D powiem wam szczerze ze jak wybierając to radio i patrząc na jego zdjęcia trochę przypominało mi stara wieże stereo :| Fakt funkcji mnóstwo, a na wygląd nie powinno się bardzo zwracać uwagi... jednak troszku mi to nie pasowało.. ten wygląd.

 

Gdy mogłem ją na żywo zobaczyć od razu zmieniłem zdanie - to naprawdę śliczna aparatura, jakość plastików ok, przełączniki, dźwigienki wszystko miodzio :) Jestem naprawdę bardzo zadowolony i jeśli ktoś miał taki dylemat jak ja spokojnie może brać Sanwe... a dla początkującego funkcji w tym nadajniku jest milion :twisted: menu jest przejrzyste i czytelne.

 

Zaznaczę że kupiłem ją za 780 zł z przesyłką wiec cena była promocyjna, teraz kosztuje ponad 900 więc wachlarz możliwości do tej sumy troszkę się rozszerza.

 

Aha wg mnie minusem jest to że nie można zmienić oporu działania dźwigienki od gazu. A i jeszcze jedno - mam plombę na obudowie wiec żadnej dźwigienki nie mogę wyregulować - na szczęście to moja pierwsza aparatura i nie grymaszę:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Aha wg mnie minusem jest to że nie można zmienić oporu działania dźwigienki od gazu. A i jeszcze jedno - mam plombę na obudowie wiec żadnej dźwigienki nie mogę wyregulować - na szczęście to moja pierwsza aparatura i nie grymaszę:)

 

Można raczej - w starszych modelach można :) plomba to jednak przeszkoda - ale to już nie jest wina nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno - mam plombę na obudowie wiec żadnej dźwigienki nie mogę wyregulować

 

oczywiście ta plomba to wymysl polskiego dilera bo przecież w instrukcji stoi, że jak kto chce to sobie może zdjąć ogranicznik drążka. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatni fragment instrukcji RDS 8000, ustawienia FAILSAFE.

 

 

Tryb FAILSAFE (Tekst oryginalny str.18 instrukcji)

 

W przypadku zaniku sygnału nadajnika i braku możliwości sterowania modelem, funkcja FAILSAFE powoduje automatyczne ustawienie serwomechanizmów, w zaprogramowane uprzednio położenie. Korzystając z funkcji FAILSAFE, należy zaprogramować ustawienia, zapewniające w przypadku utraty kontroli nad modelem, maksimum bezpieczeństwa. Na przykład ustawienie położenia sterowania przepustnicą, do pozycji minimum (LOW).

Funkcja FAILSAFE nie jest fabrycznie zaprogramowana, tak więc w przypadku zaniku sygnału z nadajnika, serwomechanizmy nie są sterowane.

W celu skasowania uprzednio zaprogramowanych ustawień funkcji FAILSAFE i przywrócenia stanu fabrycznego, należy ponownie wykonać procedurę biundownia nadajnika i odbiornika BIND.

 

WAŻNE

Bindowanie nadajnika i odbiornika powoduje skasowanie ustawień FAILSAFE ! Tak więc, bindowanie należy wykonywać tylko wówczas, gdy jest to niezbędne, pamiętając wówczas o ponownym zaprogramowaniu pożądanych ustawień funkcji FAILSAFE.

 

* Po odzyskaniu łączności pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem, przywrócone są wszystkie funkcje sterowania.

* Ustawienia funkcji FAILSAFE możliwe są jedynie dla kanałów od 1 (CH1) do 4 (CH4). (Kanały od CH5 do CH8, nie mogą być ustawiane).

* Ustawienia funckji FAILSAFE obejmują wszystkie wielkości zaprogramowane dla danego kanału. Wielkości te nie mogą byc indywidulanie zmieniane w ramach funkcji FAILSAFE.

 

Programowanie funkcji FAILSAFE.

 

1.

Ustawić drążek przepustnicy nadajnika w położenie minimum (LOW). W przypadku używania nadajnika w trybie HELI, należy przełączniki Flight Mode, ustawić do położenia NORMAL (N).

 

2.

Włączyć zailanie nadajnika (ON). Kontrolka nadajnika oznaczona BIND, powinna się zaświecić.

 

* Jeżeli włączy się dzwiękowy sygnał ostrzegawczy, a kontrolka BIND nie świeci się, oznacza to że, drążek przepustnicy i przełączniki FLIGHT MODE znajdują się w niewłaściwym położeniu. Należy wówczas powtórzyć procedurę, od pkt.1.

 

3.

Włączyć zasilanie odbiornika. Kontrolki nadajnika i odbiornika powinny się świecić. W tym miejscu należy poruszyć drązkami nadajnika i zaobserwować, czy działają serwomechanizmy. Jeżeli brak objawów działania serwomechanizmów, należy powtórnie

zbindowac nadajnik i odbiornik.

 

4.

Ustawić drążki nadajnika, w położenie pożądane przy zadziałaniu funkcji FAILSAFE. Trzymając nadal drążki, nacisnąć i przytrzymać przycisk BIND odbiornika. Kontrolka BIND odbiornika, powinna wkrótce zacząć migać powoli, następnie szybko, po czym zaświecić światłem ciągłym. Oznacza to, że programowanie funkcji FAILSAFE przebiegło pomyślnie. Należy wówczas zwolnić przycisk BIND odbiornika.

 

5.

Wyłączyć zasilanie nadajnika, w celu przerwania transmisji sygnału, po czym sprawdzić, czy serwomechanizmy ustawiły się w zaprogramowane położenie. Sprawdzenie należy wykonać ze względów bezpieczeństwa, przed rozpoczęciem staru. W celu zmiany ustawień funkcji FAILSAFE, należy powtórnie wykonać czynności - pkt.1 do pkt.4.

 

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam małe pytanko do właścicieli Sanwy rds 8000. zakupiłem interfejs pod USB do tego modelu chciałbym zapytać się czy mogę normalnie bez obaw podłączyć go pod USB... bo wiem ze jeśli podłącza się aparaturę na 35 mHz warto wyjąc kwarc aby aparatura nie była w stanie nadawania(czy jakoś tak:P). To moja pierwsza aparatura, a w instrukcji nic o wyłączaniu trybu nadawania nie jest wspomniane wiec proszę o pomoc:) - boję się jej spalić na przy pierwszych "lotach":)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem jak to jest z aparaturami 2,4GHz ale ja poprzednią 35MHz kanał 62 podłączałem pod komputer bez wyjmowania kwarcu i nic się nie działo ani z komputerem ani z aparaturą. Po włączeniu odbiornika w modelu też wszystko OK i pełny zasięg oraz kontrola nad samolotem w czasie lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego niby miałaby się spalić?

lataj i nic się nie bój :D

 

a co do wyjmowania kwarcu czy modułu - ma to zapobiegać spaleniu się końcówki mocy przy schowanej antenie (przy okazji zmniejsza pobór prądu).

 

swoją drogę aż dziw bierze, że producenci apratur - może poza pewnymi wyjątkami nie stosują rozwiązań, dzięki którym podczas lotu symulatorem nie musielibyśmy być opiekani przez mikrofale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogę aż dziw bierze, że producenci apratur - może poza pewnymi wyjątkami nie stosują rozwiązań, dzięki którym podczas lotu symulatorem nie musielibyśmy być opiekani przez mikrofale :D

Hitec, JR, Graupner i Spektrum stosują. To są wyjątki? A innych nie wymieniam tylko dlatego, że nie miałem możliwości osobistego sprawdzenia, a szukać w źródłach mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę Futabę :D

Sanwy nie sprawdzę ale jeżeli w instrukcji pisze że nadajnik można podpiąć kablem trener/uczeń to znaczy że moduł w.cz. jest tak samo blokowany jak to było w przypadku 35 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No ja już mam pierwszą uwagę. Po zamocowaniu odbiornika w modelu (anteny wyprowadzone na zewnątrz pod kątem 90 stopni) dioda na odbiorniku raz po raz, sporadycznie mruga. Jest to takie bardzo szybkie mrugnięcie, przygaśnięcie. Ponieważ testy były robione w domu, przypuszczam, że to jakieś nieszkodliwe zakłocenia z instalacji domowych (RTV, WiFi, GSM, mikrofalówka itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja uzywałem juz tej apki w poprzednim sezonie jedyna wada to urywające sie przewody drązków (poprostu były za sztywne) wymieniłem na nowe i narazie jest ok co do ustawienia anten to niby jest tam jakaś procedura ale ja w swoim Easy Gliderze miałem normalnie schowane w kadłubie tak iak naturalnie wychodzą a nie jakoś pozawijane i latałem tak daleko ze prawie nie widziałem modelu, a w heliku mam je zawiniete na boki odbiornika bo tak było wygodnie zrobić i też jest ok

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pojawiły się na jesieni, natomiast Tower Hobby widziałem je dużo wcześniej. Co do sztywnych przewodów drążków w Sanwie - potwierdzam - w swojej VG 6000 też mi się urwał przewód od potencjometru steru kierunku - na szczęście usterkę wykryłem na symulatorze. Jak widać w nowych modelach nie wyeliminowali tej wady, przewody są naprawde sztywne, a na dodatek bardzo cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem w zeszłym roku właśnie zerknełem na filmik z latania który dodałem na youtube film był dodany 9 miesięcy temu a apkę miałem troszkę wcześniej kupiłem ją bez serw i duzo taniej niż teraz trzeba zapłacić

 

Gdybyś tak jeszcze się podpisał milej było by Ci podziękować za te dość istotne i ważne informacje dotyczące przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

marcinx00 dziwne imię rodzice Ci wybrali (skoro innego nie ma w podpisie) ale o gustach się nie dyskutuje.

Nie rozumiem w Twoim poście wypowiedzi na temat "apki".

Jak mój syn był małym dzieckiem i mówił aparatura, to wiadomym było, że chce aby wziąć go na ręce, ale co to ma do modeli RC?

Szukałem w słowniku poprawnej polszczyzny, wyrazów bliskoznacznych i nic nie znalazłem.

"Obiło mi się o uszy" kiedyś na lotnisku jak tacy nasto i dwudziestoparoletni pseudomodelarze, co to wszystko wiedzą i potrafią mówili aparatura na aparaturę do zdalnego sterowania modelami, no ale Ty chyba nie z tej "branży". Jak się pomyliłem to przepraszam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.