Skocz do zawartości

SANWA RDS 8000 FHSS 2,4 GHz


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

wojcio69 chyba jednak wiesz co to znaczy aparatura bo inaczej byś tu nie pisał ale jeśli nie to postawię ci wiecej liter APARATURA a moze RADIO DO ZDALNEGO STEROWANIA MODELI wpisz sobie teraz w słownik to moze się dowiesz co to takiego

 

No i zaktualizowałem profil kolego bojler żebys wiedział kim jestem jeśli to aż tak potrzebne

POZDRO - chyba że niektórzy niewiedzą co to znaczy

POZDRAWIAM - teraz jaśniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Marcin mniej buty a więcej pokory :wink: To nie miejsce na udawadnianie swoich racji i wyższości. Nie jestem nieomylny i też popełniam błędy, ale potrafię się do nich przyznać i wiesz co... może dlatego jak napiszę post, to dostaję konstruktywne odpowiedzi. Modelarze to tacy sympatyczni, życzliwi ludzie, którzy stronią od szpanu, cwaniactwa, zarozumiałości.

Jeżeli się mylę to proszę aby moderator poprawił ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moj gust to dowaliliscie sie z bojlerem do Marcina a teraz mu o pokorze zaczynasz pisac. Smutne.

 

Kiedyś w pewnych dyskusjach ludzie tu piszący doszli chyba do jednomyślnej decyzji że językiem obowiązującym na tym forum powinien być język poprawny. To znaczy bez błędów, gwary itp.

 

A jeżeli już tak zostało to ustalone to tego powinniśmy pilnować. Co to za pilnowanie jak dwóch pilnuje a trzeci olewa? :mrgreen: Za notoryczne błędy jest krawat... za kaleczenie języka polskiego też powinien :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za "dowaliliscie sie". Doczepili bedzie lepszym sformułowaniem? :)

 

Chyba ze to rowniez odnosnie kolegi ktory chcial podzielic sie wlasna opinia i zostal zjechany za wymowe przez dwoch swiezych posiadaczy tej aparatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Marcinie, :rotfl:

 

Takowych stresow nie odczuwam, jesli mialbym dostac ostrzezenie to przyjme "na klate" bez komentarza, po to mamy szanownych moderatorow :D

 

Mimo wszystko jesli ktos mowi mi ze mogloby byc lepiej to czemu mialbym sie stosowac sie do takich zalecen? Sam wiesz ze takowe zabiegi pomagaja w przyjaznych stosunkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Michał o co Tobie chodzi? Zostały na tym forum dawno temu ustalone pewne zasady, których należy przestrzegać m.in. stosowanie poprawnej polszczyzny i ogólnie przyjęte zasady etyczne i savoir-vivre ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Savoir-vivre ).

Większość tutaj zrejestrowanych forumowiczów nie akceptuje zwrotów typu aparatura, symek, nara, pozdro itp.

Jeżeli Twoje ego nie pozwala Ci dostosować się do zasad obowiązujących na tym forum, to nikt nie będzie Cię zmuszać abyś z tego forum korzystał. Zawsze możesz skorzystać z innego lub założyć własne, gdzie wprowadzisz odpowiadające Ci reguły i zasady, a dopóki korzystasz z tego forum to dostosuj się do jego zasad i nie ma najmniejszego sensu dalej o tym dyskutować, bo albo to zozumiesz albo nie. Skoro nie, to już Twój problem, ja Ci w tym nie pomogę.

P.S. Zacznij przestrzegć pkt.2 regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj byla inna sytuacja, przychodzi do Was osoba, dzieli sie wlasnymi wrazeniami i doswiadczeniami ze sprzetem a Wy zamiast podziekowac za spostrzezenia zaczynacie z Bojlerem go poprawiac i dostosowywac. Tutaj juz nie chodzi o zasady forum tylko o Wasze podejscie, to nie pierwszy raz ktos Wam chce w czyms pomoc a Wy "pełną gębą" do niego wychodzicie stad moja reakcja. Naucz sie taktu zanim zaczniesz wklejac mi linki do savoir-vivre. Cytujesz punkt drugi regulaminu a sam go zlamales, bylo pisac nowemu uzytkownikowi na PM co robi nie tak a nie w glownym watku.

 

ps. z mojej strony koniec tematu, sorki za OT i szczerosc. Wiecej sie w wątkach prowadzonych przez tych kolegow nie odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy SANWA zrobiła juz coś z wieszaniem i samoistnym wyłączaniem sie radyjek tak jak to było w RD6000 i RD8000 ... o mało co nas RAPTOR nie pozabijał.. uuff

w RD6000 był jeszcze bład w programie śmigłowcowym

 

forum poprawnej polszczyzny jest tutaj..

 

http://www.polszczyzna.fora.pl/ :rotfl:

 

polecam dla przewrażliwionych tam można sie wyżywać pewnie do woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dziś o tym problemie w SANWIE od osoby od której właśnie nabyłem Futabę ze wzgledu na problemy z odbiornikami do naszych radyjek widział podobno na własne oczy takie przypadki na lotnisku zawieszenia i utraty zasięgu mi na szczęście takie zeczy jeszcze sie nie stały i najlepiej jak bym tego nie zaobserwował, powiedział mi ze podobno dwie wersie tych nadajników szły jedne na rynek amerykański a drugie europejski i że róznia sie siłą sygnału nadawania czy czymś takim nie jestem za dobry z elektroniki więc fachowo nie opiszę tego co mi powiedział, ale zaczeło mnie zastanawiac po tym co powiedział czy czasami te radia które mają napisane AIRTRONICS nie są własnie na rynek amerykański a te co mają SANWA na europę bo ja mam tą pierwsza a widziałem takie same ale logo SANWA moze mają tez inne modyły nadawcze co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do nazwy Airtronic i Sanwa

Witam

Absolutnie nic nie zmienia.

Te aparatury, produkowane są przez japońską firmę Sanwa, a wyłącznym dystrybutorem w jest amerykańska firma Airtronic.

Co się tyczy mocy nadajnika to ja mam RDS8000 z napisem Sanwa i ma moc 90mW kupiona w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Co prawda temat dotyczy odbiornika Sanwa ja zas posiadam Futabe pracujaca na 2.4 Ghz FASST to mysle se sposob ulokowania anten w odbiorniku jest taki sam . Pare tygodni temu rozmawialem z technikiem z serwisu Futaby i odnosnie anten w odbiorniku , poradzil mi aby byly ustawione pod katem 90º tak jak pisze w instrukcji i dodatkowo tak rozmieszczone aby nie znajdowaly sie na tej samej plaszczyznie tylko np jeden przewod poziomo zas drugi pod katem 90º w stosunku do pierwszego ale lekko na skos do gory lub w dol . Ponoc takie ulozenie przewodow poprawia odbior. Jesli chodzi o Futabe T7C to ma 100 mW mocy na wyjsciu i zasieg do ok 1,2 - 1,3 km.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał w moim poście jest wyraźnie napisane że milej jest podziękować osobie, która się podpisuje i nikt nikogo nie strofuje. Znowu zrobiłeś sobie poklask.

Marcin skoro się podpisałeś to dzięki za dość istotną informację dotyczącą przewodów.

Myślę że w trakcie sezonu również będziemy mogli wspólnie się podzielić uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.