Skocz do zawartości

SANWA RDS 8000 FHSS 2,4 GHz


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu. Poważnie tylko na tyle starczy energii tych akumulatorów? Przecież to można nabawić się choroby nerwowej. Zmień na Li-Jon od laptopów. Trzy ogniwa. Będziesz ładował co tydzień. To, że trochę wyższe początkowe napięcie, absolutnie nie szkodzi. Zamykanie mozesz zrobić samemu, tak jak to opisałem dla Mx-16s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.

Jestem nowym na tym Forum i od dzisiaj posiadaczem aparaturki Sanwa RDS 8000 FHSS. Po przeczytaniu instrukcji n/t zasilania ( Ni Cd) i szukania na róznych forach wiadomości na temat mojego nabytku chciałbym zapytać jakie zasilanie satosujecie w Sanwie? Do tej pory miałem Sinpropa 12 i aku 2500Ah, a mój modelik nie lata tylko pływa, czas wyścigu 30 min. Czy zastosowanie akumulatorow NiMh w tym sprzęcie nie spowoduje rewolucji?

 

Nie spowoduje żadnej rewolucji, ja używam pakietu NiMh i sprawuje się bardzo dobrze.

To jest ten pakiet:img0218a.jpg

Tylko należy zamienić w pakiecie plus z minusem tak jak jest w koszyczku na paluszki.img0220ah.jpg

Akumulatorki w koszyku mają duży spadek napięcia na blaszkach dlatego się tak szybko wyładowują. Mi naładowany pakiet starcza na ok 5 godzin lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos ma dwa odbiorniki to jak bindowanie nastepnego polegalo ? Bo jak ja zbindowalem to oba pracuja jak sie podlaczy zasilania pod obydwa . czyli nie ma rozgraniczenia nadajnik widzi oba odbiorniki ! I jeszcze jedno przy bindowaniu lampka caly czas mruga dopiero po puszczeniu styku w odbiorniku zaczyna sie palic na stale . Troche inaczej niz zostalo podane wczesniej . (opis ) . Czy tak ma byc czy ja popelniam jakis blad . Anteny ? kat prosty ? poziomo tez mozna miec kat prosty miedzy nimi . pionor rowniez , Reszta po lotach , (sanwa 2.4 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos ma dwa odbiorniki to jak bindowanie nastepnego polegalo ? Bo jak ja zbindowalem to oba pracuja jak sie podlaczy zasilania pod obydwa . czyli nie ma rozgraniczenia nadajnik widzi oba odbiorniki ! I jeszcze jedno przy bindowaniu lampka caly czas mruga dopiero po puszczeniu styku w odbiorniku zaczyna sie palic na stale . Troche inaczej niz zostalo podane wczesniej . (opis ) . Czy tak ma byc czy ja popelniam jakis blad . Anteny ? kat prosty ? poziomo tez mozna miec kat prosty miedzy nimi . pionor rowniez , Reszta po lotach , (sanwa 2.4 )

 

Identycznie jak pierwszego, przecież i tak używasz jednego odbiornika więc jakie to ma znaczenie. I chyba nie masz zamiaru latać kilkoma modelami na raz.

Ja mam również zbindowane 2 odbiorniki z tym ze jeden zapisałem jako AIR 1 a drugi jako AIR 2 w pamięci nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze . Lecz ta odpowiedz nie daje nic . u mnie dzialaja synchronicznie ,przypisales do ar1 i ar2 w takim razie odwrotnie zadzialaja czy nie .I nie chodzi o to ze bede latal synchronicznie dwoma szybowcami na raz ( bo nie bede ) tylko o wystartowaniu modelu z innymi ustawieniami (bęc) jakas pomylka . A moze cos żle robimy czy tak ma byc .(nie mam Instrukci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma rozgraniczenia nadajnik widzi oba odbiorniki !

Nadajnik nic nie widzi. Nadaje sygnał i nie zastanawia się gdzie on leci i co go odbiera. Jak na razie zwrotną transmisję ma chyba tylko Jeti oraz Hitec, który na razie nie wyszedł z fazy zapowiedzi.

 

A moze cos żle robimy czy tak ma byc .(nie mam Instrukci )

Tak ma być. Odbiornik binduje się z nadajnikiem. Chyba tylko radia JR i zapewne Spektrum mają niezależne bindowanie z każdą z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeden temat rozkminiony . teraz sprawa anten . poziomo pionowo katy od 70 do 90 z tylu modelu z przodu . na dole . na gorze . jedna z tylu inna z przodu (ins jak potomka zrobic ) Zakladamy iż to że mamy pelno wegla caly kadlub i polowe skrzydel to czysty carbon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada: najlepiej, jeżeli antena nadawcza i odbiorcza są do siebie równoległe i nie są niczym przesłonięte (węglem zwłaszcza). Najgorzej, jeżeli w siebie celują. Należy więc tak ułożyć anteny, by zminimalizować niekorzystne położenie anten - ale w każdym modelu to sprawa indywidualna. I masz łamigłówkę :D .

Antena nadajnika w czasie pracy powinna być zgięta na przegubie w L - równolegle do ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tej aparatury i mam pewne wątpliwości co do pewnych rzeczy.

Może już coś wiecie na ten temat i mi pomożecie:

 

:arrow: Czytałem gdzieś, że ma wyjść nowa wersja tej aparatury z mniejszym odbiornikiem.

Jeśli to prawda to mam kilka pytań:

- Kiedy ma wejść na rynek ?

- W jakiej cenie ?

- Z jakimi serwami/bez serw ?

 

Jeśli to powyżej to tylko plotki i pozostanie tylko wersja z większym odbiornikiem ( RX-841FS ),

to czy widzieliście może w jakimś sklepie ofertę zakupu tej aparatury bez serw SRM-102 ?

Niby mogę je potem i tak sprzedać, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tej aparatury i mam pewne wątpliwości co do pewnych rzeczy.

Może już coś wiecie na ten temat i mi pomożecie:

 

:arrow: Czytałem gdzieś, że ma wyjść nowa wersja tej aparatury z mniejszym odbiornikiem.

Jeśli to prawda to mam kilka pytań:

- Kiedy ma wejść na rynek ?

- W jakiej cenie ?

- Z jakimi serwami/bez serw ?

 

Jeśli to powyżej to tylko plotki i pozostanie tylko wersja z większym odbiornikiem ( RX-841FS ),

to czy widzieliście może w jakimś sklepie ofertę zakupu tej aparatury bez serw SRM-102 ?

Niby mogę je potem i tak sprzedać, ale ...

 

Nasz kolega Swift umieścił w tym temacie na 11 stronie link z odbiornikiem http://www.hobbypeople.net/gallery/468520.asp

 

Myślę że w niedługim czasie będzie dostępny i u nas w kraju. Aparatura RDS 8000 z tego co wiem sprzedawana jest tylko w kompletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi . Myślicie, że cena nowego zestawu będzie większa od ceny obecnego ?

 

Trudno powiedzieć bo to wszystko zależy od kursu dolara ale patrząc na to co się dzieje w naszej polityce finansów to może wszystko zdrożeć.

Na Allegro jeszcze SANWĘ można kupić za 880 zł. http://www.allegro.pl/item672285334_sanwa_rds_8000_fhss_2_4ghz_4serwa_odbiornik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swoją aparaturkę w boju :faja: . Jak wczesniej pisałem mój modelik pływa w wyścigu zespołowym i tak: trening 35 minut póżniej ładowanie aku( GP1500mAh), tankowanie(2litry paliwka) następnie dwa biegi po 30min. Żadnych problemów, oby nie zapeszyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie w tym temacie a to dlatego że pokusiłem się ze skorzystania z opcji T - CUT do wyłączenia silnika. Postępując zgodnie z instrukcją chciałem włączyć funkcję ale okazało się że nie ma jej w oprogramowaniu.

Czy w waszych aparaturach też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.