Skocz do zawartości

SANWA RDS 8000 FHSS 2,4 GHz


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

w aparaturze Sanwa nie wskaźnika mocy wypromieniowanej a ta z kolei jest wprost proporcjonalna do napięcia akumulatorów /uwaga mniej zależna jest od prądu/ oznacza to, że mimo dobrego stanu akumulatorów i sprawnego nadajnika tracisz poważnie zasięg i możesz rozbić model. W starych aparaturach na np. 35 Mhz był wskaźnik i widać było spadek mocy wypromieniowanej przez nadajnik. Nic nie grzeb w nadajniku jest ok. Pojemność akumulatorów nie ma nic tu do rzeczy ważna jest charakterystyka rozładowania w Mi jest ona dosyć mocno nachylona. Polecam akumulatory dedykowane do nadajników lub tradycyjne cd-ni /tam jest bardziej płaska/ lub litowo jonowe.

Mam tą sanwę i używam właśnie litowo-jonowych czas pracy z akumulatrem pojemność ok. 2200mAh to parę godzin.

Paranoją jest to jak spraktykowałem akumulator 1700 mAh ci-ni pracował dłużej niż 2200 mAh Mi. Jak Ci padną kup po prostu dedykowane akumulatory modelarskie dobrej firmy gdzie charakterystyki są spłaszczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
kup po prostu dedykowane akumulatory modelarskie dobrej firmy gdzie charakterystyki są spłaszczane.

Obawiam się, że żadna firma nie "spłaszcza" charakterystyki akumulatorków na swoje potrzeby. One są, jakie są, bo fizyka ogniw jest taka a nie inna. "Dedykowane" akumulatory to po prostu wzięte z półki ogniwa Sanyo Twicell albo podobne, zgrzane w stosowny wymiarowo pakiet. Dobrze, gdy są to ogniwa jakiejś porządnej firmy.

Na dzień dzisiejszy polecałbym zamówienie sobie pakietu z ogniw Sanyo Eneloop - mają bardzo niskie samorozładowanie. Pakiet może długo poleżeć i nie straci "zawartości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aparaturze Sanwa nie wskaźnika mocy wypromieniowanej a ta z kolei jest wprost proporcjonalna do napięcia akumulatorów

 

W 35 MHz tak, w 2,4 GHz nie byłbym już taki pewny :roll:

 

buwi777 Mam tą Sanwę i w niej jest na 100% tylko wskaźnik analogowy a on wskazuje tylko potrzebę ładowania akumulatorów.

 

Ta Sanwa to dobra aparatura średniej klasy ma trochę wad ale w sumie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup po prostu dedykowane akumulatory modelarskie dobrej firmy gdzie charakterystyki są spłaszczane.

Obawiam się, że żadna firma nie "spłaszcza" charakterystyki akumulatorków na swoje potrzeby. One są, jakie są, bo fizyka ogniw jest taka a nie inna. "Dedykowane" akumulatory to po prostu wzięte z półki ogniwa Sanyo Twicell albo podobne, zgrzane w stosowny wymiarowo pakiet. Dobrze, gdy są to ogniwa jakiejś porządnej firmy.

Na dzień dzisiejszy polecałbym zamówienie sobie pakietu z ogniw Sanyo Eneloop - mają bardzo niskie samorozładowanie. Pakiet może długo poleżeć i nie straci "zawartości".

 

dlatego zastosowałem akumulatory litowo-jonowe cenowo wychodzi to samo. Koszt takiego akumulatora to ok 120 -130 zł bo nie trzeba kupować zestawów o wysokich prądach rozładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aparaturze Sanwa nie wskaźnika mocy wypromieniowanej a ta z kolei jest wprost proporcjonalna do napięcia akumulatorów

 

W 35 MHz tak, w 2,4 GHz nie byłbym już taki pewny :roll:

 

sorry nie zrozumiałem w pierwszym momencie zasady fizyki są dla 35MHz i 2,4 GHz są prawie jednakowe dla 2,4 GHz poziom napięcia jest nawet trochę bardziej krytyczny ze względu na większe straty całego układu /liczonego do odbiornika/. Natężenie pola jest funkcją napięcia i dlatego jest to jeden z wielu powodów stosowania w wszystkich nadajnikach profesjonalnych radiowo TV w końcówkach mocy lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natężenie pola jest funkcją napięcia i dlatego jest to jeden z wielu powodów stosowania w wszystkich nadajnikach profesjonalnych radiowo TV w końcówkach mocy lamp.

 

Temu nie przeczę ale w nadajnikach 35 MHz napięcie zasilające końcówkę idzie wprost z baterii, przy 2,4GHz idzie przez stabilizator i wówczas moc nie zależy od napięcia baterii ( oczywiście w ramach działania stabilizatora ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się dlatego nadajniki 35MHz mają wskaźniki a w tym modelu Sanwy z powodu braku wskaźnika mocy wypromieniowanej przy dolnych napięciach pojawia się komunikat PWR mimo że teoretycznie akumulatory są jeszcze dobre. Końcówka potrzebuje napięcia i jak wyskoczy się po za zakres dolny jest efekt opisany wcześniej. Nadajniki na tak wysoką frekwencję trudno prawidłowo zestroić w funkcji zmian napięcia i masz racje stabilizuje się aby uniknąć wzbudzeń ogranicza się zakres jego zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem jeszcze raz aparaturę pod kątem ponownego uzyskania komunikatu PWR.

Wykonałem kilka testów z pełnymi i z częściowo rozładowanymi pakietami, zarówno w nadajniku jak i odbiorniku. Komunikat PWR włączył mi się dwa razy ale tylko wtedy kiedy spadało napięcie na odbiorniku w modelu. W nadajniku przy napięciu niższym niż 9 V włącza się alarm dźwiękowy ale nie wyświetlił się komunikat PWR. Przy najbliższej okazji przetestuję działanie aparatury na lotnisku z wyświetlanym komunikatem PWR. Zobaczę jakie są objawy działania i czy są straty na zasięgu i jakieś zakłócenia. Bo teoria to jedno a w praktyce bywa inaczej. Przy okazji dziękuję wszystkim za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Roman nie wiem jak masz ustawionego soft'a w aparaturze ale komunikat PWR pojawia się u mnie jak jest za niskie napięcie w nadajniku a nie zasilające odbiornik.

Co prawda pojawił mi się tylko ze dwa razy jak zimą coś tam robiłem z modelem i nie chciało mi się ładować pakietu i robiłem zbiórkę baterii AA w domu aby zasilić aparaturę.

Odbiornik zasilam zawsze z pakietu Li-po przez regulator z układem BEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chce mode 2 (gaz z lewej) ale i lotki do tej pory miałem z lewej, a SW i SK z prawej. Może ktoś jeszcze podpowie, czy się da tak ustawic ta aparature?

 

Programowo chyba się nie da ale możesz zamienić wtyczki od serwo mechanizmów przy podłączaniu do odbiornika i będziesz miał mode 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zamienić wtyczki od serwo mechanizmów przy podłączaniu do odbiornika i będziesz miał mode 4

Tylko predefiniowane miksery wtedy polecą w kosmos. Bo raczej mało kto lata z różnicowym wychylaniem 2 części steru kierunku, z domiksowanymi klapami :D

Osobiście, gdyby mnie bardzo "cisnęło", przerobiłbym nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko predefiniowane miksery wtedy polecą w kosmos.

czyli co nie zalecasz zmian wtyczek?

Tak się nauczyłem latac, lotki mam z gazem na lewym drążku. Jeśli bedzie problem z uzyskaniem takiej opcji, to myślę że jak bede miał lotki razem ze sterem wysokości na prawym drążku, a ster kierunku z gazem na lewej to też bedzie dobrze i szybko się przyzwyczaje... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pedro większość aparatur jest tak konfigurowana: prawy drążek wysokość i lotki lewy gaz i kierunek (typowe mode 2) lub lewy drążek wysokość i lotki a prawy gaz i kierunek (typowe mode 1).

Sanwa jest w mode 2 i tak jak pisał MiQ27 przyzwyczaj się do tego, bo zdefiniowane w sanwie miksery pojadą się bujać, a tak bez wielkich ceregieli i przeróbek masz podane wszystko na tacy (no prawie wszystko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten typ sanwy nie ma możliwości przełączenia między mode 1i mode 2 jedyne wyjście jeżeli bardzo to Ci przeszkadza to nowy nadajnik i tu musisz się uśmięchnąć do sprzedawcy aby wymienił nadajnik z taki mode jak chcesz. Mode 1 i mode 2 są bez problemu dostępne w handlu więc nie powinno być większego problemu ... więc tylko życzliwość sprzedającego. Wtyczek nie ruszaj bo rozjadą ci się też trymery.

Ta sanwa jest prostą aparaturą dedykowaną do latania rekreacyjnego więc jest pozbawiona bardziej zaawansowanych opcji w programowaniu nadajnika i np. do sterowania ślizgami spalinowymi klas FSR się nie nadaje bo jest za uboga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość dobrych aparatur (niekoniecznie drogich) jest nie konfigurowana, a w pełni konfigurowalna (wszystkie cztery mody). Tak jak napisał poprzednik-nie jest to najlepsza aparatura mimo "jako takiego" wyglądu (i konstrukcyjnie i programowo). pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SANWA RDS 8000 nie da sie ustawic mode 4 .Kupujac apke trzeba napisac jakie mode 1 czy 2.

ja właśnie latam na mode 4, czy rzeczywiście nie da rady?

 

Ja osobiście przy RD 6000 wysyłałem do riku, przełożyli mi drążki i zmienili oprogramowanie. Przy zmianie moda z 2 na 4 większość mikserów wcina. Zapłaciłem zdaje się ok 30zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.