Skocz do zawartości

Zimowa inspekcja linii 220kV


japim

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast na zawody ESA musiałem jechać do pracy w teren.

Oczywiście nie mogłem darować sobie ładnej pogody.

Wziąłem mojego Pipera EPP, telefon zawsze przy sobie więc w górę i:

 

Trochę wiało, było zimno i bałem się latać zbyt długo.

Poza tym nie mogłem przeszkadzać innym w pracy więc tylko dwa kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczu....ale gościu ma stracha , tam u góry musi dopiero wiać, to tym dźwigiem nieźle buja. Za to widoki przednie :D

 

nie przesadzaj :D po pierwsze nie wsiada na ten podest ( bo to jest fachowa nazwa) ktoś z lękiem wysokości, po drugie po tylu latach to i może się obalać ten podest i nikogo to nie wzruszy :D

 

A widoki faktycznie fajne :D

 

Jak rozmawiałem z brygadą, stawiali słupy gdzieś na śląsku na linie 800kV to światłowód szedł na wysokości 96m, a pierwsze przewody robocze na 45m :D

 

 

Ja osobiście pracuje na troszkę niższych ale bujać buja fajnie i to cała frajda w tym wszystkim :D Na słupie 220kV siedziałem "z buta" prawie na czubeczku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż FPV do śmigłowca i możesz sprawdzać przewody z bliska... :devil:

 

Ja tam sie na przesyłówkę nie pcham na razie. Wystarczy mi średnie do zabawy. Ale miałem kiedyś przyjemnośc konserwować oświetlenie przeskodowe na kominach. Fajnie się buja na wietrze taki stalowy, z pół metra odchyłki na 40-tym metrze... :) Ale i na ceglanym 65m, dało się odczuć wietrzyk. 10minut włażenia po drabinie z gratami. A jak długo wkrętak spada... :devil:

Choć nie powiem... kusiło mnie parę razy wleźć na słupy w Burakowie, przez Wisłę. jeden ma 100m i ładną galeryjkę na szczycie... Tylko ta drabina taka wąska i długa. Zawsze za mało pijany byłem :lol2:

Ale jak ktoś lubi wrażenia przy podziwianiu widoków mazowsza, to Raszyn zaprasza marne 335m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.