Skocz do zawartości

akrobacje na lotnisku Cigacice


Jerzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, FockeWulf napisał:

Czy loty zaczynają się już w piątek i będzie można pokibicować czy dopiero w sobotę? Ewentualnie czy będą loty treningowe w piątek?


Ok. Znalazłem program, dla zainteresowanych: https://www.mini-iac.pl/odra-cup-1

Zawody zaczynają się w piątek od godz. 12,00, loty treningowe będą od rana, zapraszamy do kibicowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Zielonej Góry jedziesz w kierunku Cigacic. Przed mostem na Odrze (od południa) skręcasz w lewo - ale nie tym zjazdem koło sygnalizacji świetlnej, tylko jeden zjazd wcześniej, wzdłuż betonowego muru. Potem droga żużlową aż zobaczysz skupisko ludzi. Dojazd prosty, bylem pierwszy raz i trafiłem. Ale fakt, żadnych oznaczeń / tabliczki nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem bez pudła 🙂. Piękne lotnisko, cztery razy dłuższe niż moje 🤔 jedyne porównanie to takie że jest tak samo usytuowane jak moje. Pilot w południe ma słońce za plecami.

Byłem pierwszy raz na takich zawodach, oczywiście jako obserwator. Jestem pod ogromnym wrażeniem umiejętności pilotów. Nawet najmłodszy uczestnik pięknie sobie dawał radę, jestem pełen podziwu dla jego umiejętności. Już widać że czuje się w tym bardzo dobrze. Porozmawiałem z kolegą ze śląska (niestety nie wymieniliśmy się imionami) dowiedziałem się wielu interesujących rzeczy o tej konkurencji.

Warto było zrobić te 230 km. Dokładnie przed dwudziestoma laty jechałem "tą samą trasą" do Żar ( jako obserwator) na  jakąś edycję Pucharu Europy w combacie. Zawody były na starym lotnisku tuż przed Żarami, modele były spalinowe. Trasa do Cigacic ogromnie się zmieniła.

 

cigacice.jpg.73ff8bcbc38bad8ba0fba3bb06a68886.jpg

 

986995440_cigacice1.jpg.95b61652bb148ebb71a5e7c535f0a377.jpg

 

1621032651_cigacice2.jpg.a0eb88d6f8acacfea9ee83b289902562.jpg

 

2062719080_cigacice3.jpg.8fbf2121ac7b6e979119088cf3e2e745.jpg

 

155071994_cigacice4.jpg.dc822459a5ebb3c466baf736b812dbd2.jpg

 

Pozdrawiam uczestników i organizatorów 🙂

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam, że były to świetne zawody. Byłem wprawdzie jako kibic, ale wiele się nauczyłem. Porozmawiałem z kilkoma zawodnikami, prześledziłem programy i starałem się wyłapywać błędy zawodników. I tak mi się spodobało, że chciałbym w kolejnych wystartować. Widzę, że jeden weekend latania na zawodach może dać więcej niż wiele weekendów na własnym lotnisku. 

 

Odnośnie samego lotniska - fajne macie tam warunki!

 

Czy gdzieś jest zamieszczona tabela wyników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, FockeWulf napisał:

Również potwierdzam, że były to świetne zawody. Byłem wprawdzie jako kibic, ale wiele się nauczyłem. Porozmawiałem z kilkoma zawodnikami, prześledziłem programy i starałem się wyłapywać błędy zawodników. I tak mi się spodobało, że chciałbym w kolejnych wystartować. Widzę, że jeden weekend latania na zawodach może dać więcej niż wiele weekendów na własnym lotnisku. 

 

Odnośnie samego lotniska - fajne macie tam warunki!

 

Czy gdzieś jest zamieszczona tabela wyników?

Dokładnie jak piszesz, 3 dni zawodów to jest ogrom wiedzy, wystartowałem swoim MX'em, którego oblatałem w kwietniu, do zawodów zrobiłem około 40 lotów, mimo wszystko chciałem sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

Wyników jeszcze nie ma opublikowanych ale można zaglądać na 

 

https://www.mini-iac.pl/odra-cup-1

 

https://www.facebook.com/imacPoland

 

Jak pojawią się wyniki to udostępnię.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.