Skocz do zawartości

Sereno by Artex wersja spalinowa


jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Henio się wstydził ;D , to ja w jego imieniu zakładam wątek. Dzisiaj Sereno w wersji spalinowej został oblatany :D . Trochę wiało (qrna- kiedy u nas nie wieje :evil: ), ale Kolo poradził sobie bez żadnego problemu. Model lata jak po sznurku. "Serducho" wersji spalinowej to Os max FS 40 4-takt. Waga do lotu (bez paliwa) - 1590g . O szczegółach wyposażenia to pewno Henio nieco dopisze a i ja coś wspomnę. No i trochę fotek

img0104f.jpg

w800.png

img0106c.jpg

w800.png

img0107.jpg

w800.png

img0109.jpg

img0110wen.jpg

w800.png

img0112.jpg

w800.png

img0114p.jpg

w800.png

img0116l.jpg

w800.png

img0120.jpg

w800.png

img0131x.jpg

w800.png

img0132t.jpg

w800.png

img0134.jpg

w800.png

img0152x.jpg

w800.png

img0153f.jpg

w800.png

img0158.jpg

w800.png

img0159.jpg

w800.png

img0160h.jpg

w800.png

pilotkoloiserwis.jpg

w800.png

Kolo (po prawej) i jego "dziadowski serwis" Henio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jedyną zmianą (?) było oklejenie "domku" silnika balsą 1mm i wklejenie w narożniki domku listew balsowych jako wzmocnienie. Poza tym nic nie zmienione ani dorobione w stosunku do wersji elektrycznej. Jedno spostrzeżenie jeszcze. Obserwując loty spaliniaka i wersji elektrycznej, stwierdzam, że elektryk (prototyp) opisany w elektrykach , ze swoim wyposażeniem ma dużo lepszy "odlot" :D niż wersja z tym konkretnie spalinowym. Kolo pewnie to potwierdzi, bo latał oboma :D . Zaznaczam, że nie jest to model do 3D a do klasycznej akrobacji. No ale cóż, zależy co kto włoży do modelu tak i będzie latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie- odbiornik bez żadnej gąbki przeciwwibracyjnej? tylko na rzep mocowany i nie ma strachu że coś się z nim stanie, zwłaszcza przy 4 taktowym silniku ?

a jeszcze jedno - aku NiMH? jak się sprawdzają? niektórzy nie zalecają kłaść ich do odbiorników bo czasem potrafią paść znienacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik bezposrednio na sklejkę czy balsę to nie najlepszy pomysł elektronika nie lubi drgań tymbabrdziej, że w środku są bardzo delikatne elementy no i kwarc to chyba najbardziej wrażliwa wesz w odbiorniku drgania mogą go uszkodzić.To samo dotyczy serw stąd te gumowe amortyzatorki.

 

Pakiet odbiornika radzę także owinąć w gąbkę cele nimh wg wielu osób pod wpływem drgań ulegają samorozładowaniu chociaż głowy za to nie dam ważne jest także żeby kable zasilające i kable serw mozliwe jak najdalej dawać od anteny odbiornika było kilka kraks a ja sam przekonałem się, że przy złożonej antenie podczas testu zasięg był znacznie krótszy gdy wszystkie kable leżały sobie luzem a zasilający był razem z anteną.Na pakietach nimh latam od 10 lat i nigdy nie miałem problemu żadna z cel mi nie padła a niektóre pakiety mam od początku jak zaczynałem latać.Zawsze ładowałem małym prądem 14h może przy doładowywaniu dużym prądem padają dlatego takie opinie. Trzeba czytać specyfikacje co z daną celą można jakim prądem ładować no i unikać podróbek Sanyo made in China kilka razy się na to nabrałem i w rzeczywistości pakiet 2700mah oddaje połowę z tego co pisze lepiej dać te 17zł za jedna cele i latac spokojnie i radze nie kupujcie aku w blistrach z Allegro w atrakcyjnych cenach wtopiłem tak 40zł a akumulatorki wylądowały w aparacie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może po kolei. Te wszyskie ozdoby przyklejam po upszednim nakłuciu nową szczotką drucianą.Są diurki niema bąbli.Sławek od dawna tak mocuję odbiorniki i nic się niedzieje, jakaś amortyzacja na rzepacz jest.Radek akumulator leży na gąbce a kwarca tam niema to jest na 2,4 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.