Skocz do zawartości

Sereno by Artex wersja spalinowa


jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Ja również zakupiłem ten model. Planuję go zrobić w wersji spalinowej na silnik ASP 6.5. W weekend mam zamiar zacząć.

 

Jest to pierwszy mój model który będę robił z zestawu. Samo wykonanie elementów mnie zachwyciło. Sam proces składania chyba nie potrwa długo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam zamiar zamknąć się w ok 1200-1300 ciekawe czy się uda:D Na chwilę obecną w zasadzie złożyłem cały samolot w tygodniu powinna przyjść folia (oklejam easycoatem bo jest lżejsza) po za tym nie planuję aż tak efektownych malowań bo to troszkę więcej waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzebię trochę temat. Wczoraj wreszcie (po roku oczekiwania) udało mi się ulotnić Sereno. Silnik Os MAX 46LA jest w zupełności wystarczający. Model nie wymagał po oblocie żadnej regulacji. Pięknie leci jak po sznurku. W sumie zrobiłem tylko jeden lot bo czekałem aż przestanie wiać a to nastąpiło dopiero tuż przed zachodem słońca. Żeby nie być gołosłownym wrzucam parę zdjęć z oblotu (lotnisko Aeroklubu Gdańskiego w Pruszczu). Nie są może zbyt udane bo robił je mój brat, który nie do końca ogarnia mój aparat;)

 

sereno1.JPG

sereno2.JPG

sereno3.JPG

sereno4.JPGsereno5.JPGsereno6.JPG

sereno7.JPG

sereno8.JPG

sereno9.JPG

sereno11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, model bardzo fajnie się prezentuje, zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Zazdroszczę też pogody, ja nastawiłem się na weekend latania, a deszczowa, pochmurna i wietrzna pogoda niestety mi to uniemożliwiła. Jak wyszło w sumie z wagą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ostanio utrzepałem podwozie w moim Sereno. Przy lądowaniu nie wyrobiłem się na pasie i zjechałem na trawę. Niestety podwozie się wyłamało. Przerobiłem teraz na zwykłe druciane z druta 4mm i teraz przy nie fortunnym lądowaniu pięknie się wygina zamiast wyłamywać z kadłuba. Polecam taką przeróbkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.