Skocz do zawartości

Nowe konto na Steam


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Może piszę niepotrzebnie ale wolę dmuchać na zimne niż potem żałować. Zakupiłem w wersji elektronicznej gierkę Sniper Elite 5 na platformie Steam. Wcześniej to samo zrobiłem z innymi grami. Tyle, że z tą Elite 5 należy założyć nowe konto i tu boję się czy to nie jakiś przekręt bo muszę podać nr telefonu - poprzednio nie musiałem. Instrukcja do aktywowaqnia konta jest taka - oczywiście dane kluczowe zmieniłem

 

"  

Zakupiłeś Sniper Elite 5 PL steam gift nk.

 Instrukcja obsługi:

WAŻNE! NIE NALEŻY kontaktować się z pomocą techniczną steam w celu zmiany danych na własne. Nie odpowiadamy za ewentualne tego konsekwencje. Poniżej instrukcja ja w 2minuty pozmieniać dane na własne.

  UWAGA!!

 MAIL TECHNICZNY na którego przychodzą kody uwierzytelniające do wszelkich zmian na koncie:

 Należy się zalogować tędy:
https://poczta.interia.pl/logowanie/

 UWAGA! Sami projektowaliśmy ten system, wiemy więc że mail na koncie i podany w instrukcji są różne. To oszczędza pracy zarówno nam jak i kupującym. Uprzejmie informujemy, że w XXI wieku istnieją przekierowania maili, więc DOKŁADNE postępowanie z instrukcją pozwoli ją zrealizować od punktu pierwszego do ostatniego bez żadnych zakłóceń.

 

Login: gwozdzie.na.wage@interia.pl

Hasło: dla.wszystk1ch.WSPOLNY.mail5

 

OSTRZEŻENIE!

 Ten mail jest pusty! Dostęp do niego jest CZASOWY! 

 Ten mail jest dla nas kompletnie BEZWARTOŚCIOWY i na jego podstawie NIE da się kraść kont steam. Jest to nasz ukłon w kierunku kupujących po ostatnich zmianach na steamie, by mogli w spokoju dane aktualizować bez konieczności naszego AKTYWNEGO udziału.

Mają Państwo zaktualizować dane na swoim koncie STEAM a MAILA NIE RUSZAĆ WCALE!!!! 

Dziękuję.

  

INSTRUKCJA OBSŁUGI KONTA STEAM – ISTOTNA KOLEJNOŚĆ!

 1. Zaloguj się z przeglądarki na swoje nowe konto steam.

 W oknie logowania podaje następujące dane do Twojego nowego konta steam: 

 Login: coś tam coś tam - ja go zakryłem teraz
Hasło:zakryte przeze mnie

Niepoprawny login lub hasło? Proszę sprawdzić, czy nie została przybrana spacja przy kopiowaniu.

 2. Kliknij (prawy górny róg) na nicka -> następnie wybierz SZCZEGÓŁY KONTA

 3. Panel INFORMACJE KONTAKTOWE: kliknij POWIĄŻ NUMER TELEFONU (pamiętaj o wyborze kraju!)

 I naciśnij przycisk DALEJ.

 SPRAWDŹ SKRZYNKĘ E-MAIL (podany wyżej)– otwórz otrzymanego właśnie maila i kliknij przycisk DODAJ NUMER TELEFONU, następnie na koncie steam kliknij przycisk DALEJ. Steam poprosi Cię o podanie kodu uwierzytelniającego otrzymanego SMSem na wprowadzony przed chwilą numer telefonu. Podaj.

 Dzięki temu uzyskałeś token.

  4. Kliknij (nadal INFORMACJE KONTAKTOWE) Zmień mój adres e-mail.

 5. Wybierz WYŚLIJ KOD WERYFIKACYJNY KONTA NA MÓJ TELEFON, KTÓRY KOŃCZY SIĘ NA ** - podaj otrzymany smsem kod steamowi

6 . Następnie podaj swój adres e-mail który chcesz przypisać do tego konta steam (nie pomyl się!)

 7. Kod weryfikacyjny zostanie wysłany przez steam guarda na podany adres e-mail – podaj go steamowi.

 Gotowe – zmieniłeś maila.

 8. TERAZ możesz zmienić bezpiecznie pozostałe dane typu hasło, nicka, edytować profil steama etc.

  9. Dopiero teraz należy się logować poprzez aplikację steama.

  

Wejdź na stronę http://store.steampowered.com/about

   Kliknij "ZAINSTALUJ STEAM" (zielony przycisk)następnie kliknij w ściągniętego instalatora i zainstaluj aplikację steam (sugerowany dysk inny niż systemowy). Następnie wejdź do folderu aplikacji steama i kliknij ikonkę steam.exe

 UWAGA!! Sugerujemy zmianę adresu e-mail na swój własny NIEZWŁOCZNIE. W przypadku problemów ze steam guardem i nie zmienionym mailem na własny pomożemy MAKSIMUM 1 raz i nie później niż do tygodnia od zakupu. 

 

Jeżeli kod lub plik nie działa możesz zgłosić reklamacje klikając w poniższy odnośnik: ..."

 

Tak więc czy to normalne, że muszę podać nr telefonu podczas gdy wcześniej nie musiałem? Użytkownik ma 10 negatywów - 5 wycofanych ale 97% pozytywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest normalne. Nie wiem czy to jest w ogóle legalne. Mi to śmierdzi.
Na grach na stemie jest sporo przekrętów, od sharowanych kont przez wymagania vpn do sprzedawania gratisowych gier jeśli założysz nowe konto. I to jest chyba to ostatnie.
Ja zawsze szukam po opisach że to jest tylko kod do mojego konta. W żadne kombinacje że musiałbym mieć 10 różnych konto do 10 gier się nie bawię.

Zakupiłeś Sniper Elite 5 PL steam gift nk.
Po nazwie strzelam :gift nowe konto.
Ktoś sprzedaje darmowe gry? Jakbyś dobrze poszukał to byś pewnie znalazł oryginalną platformę która ma taką promocję. Ktoś zakłada konto na stemie w tej promocji dla siebie a potem sprzedaje ci swoje konto z grą.
Telefon tu uczestniczy bo się korzysta z mechanizmu "zapomniałem hasła" no i potem zmieniasz dane na tym koncie itd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie - tak, mam zmienić dane konta i mail. Wcześniej - parę lat temu założyłem konto by grać w Red Orchestra2. Po jakimś czasie kupiłem wersję elektroniczną SE4 i musiałem tylko w prosty sposób dodać do istniejącego konta.

Więc tak, to co podałem nie grozi wyciągnięciem moich danych ale gra może za chwilę nie działać? Tak czy siak lepiej unikać tego typu logowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł zawsze tkwi w szczegółach, jak to nie było napisane w aukcji, że ta gra jest z nowym kontem to ja bym reklamował z samego faktu, że to będzie po prostu upierdliwe mieć dwa konta na stemie i w zależności w co chcesz pograć to będziesz musiał się przelogować..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest spoko. Zobacz, taka porównywarka cen https://www.xxlgamer.pl/product/sniper-elite-5-pc-key/

Chodzi tu o to, że różne podmioty załatwiają u steama pakiety giftów w promocyjnej cenie lub nawet za free.

Może tak być, że legalna gra na steamie kosztuje 180zł a w promce może gdzieś być za 50zł.

Są też promocje "gra za darmo przy założeniu konta". Ktoś to po prostu ogrania i próbuje na tym zarabiać

PS. Taki np Epic co czwartek daje za darmo jakaś grę i to wcale nie jakąś starą czy badziewną. Syn ma już sporą bibliotekę takich darmówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sprzedającego, że zwracam towar mając do tego prawo. Oczywiście odpisał, że nie bardzo mam prawo zwracać tego typu towar. Ale procedura zwrotu dopuszcza zwrot nośnika elektronicznego. Tym bardziej, że nie otrzymałem kodu do gry tylko instrukcję jak go otrzymać. Nie wiem jak to się zakończy, kwota niewielka. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.