Skocz do zawartości

Jaka Aparatura??


andrzej412

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamieżam kupic nową aparaturę no ale wybór cieżki. Intereseuje mnie jakaś 2,4Ghz może być 35/40 Mhz z wymiennym modułem budżet to ok.1100 zł. Prosze o wasze propozycje i sugestie. Będzie ona stosowana głównie do elektryków do 1,6m, niewielkich szybowców a w przyszłości spaliniaków. Myślałem nad MC-19 z Modelemax i tu moje pytanie dla posiadaczy czy mozna w niej wymienić moduł na 2,4 Ghz??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w moduły, zainwestuj w Sanwę RDS 8000, masz nadajnik + odbiornik + 4 serwa i koszyki na akumulatory. Do amatorskiego uprawiania modelarstwa wystarcza w zupełności.

Wybór jednak pozostawiam Tobie, choć już kilka osób z forum posiada te aparatury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad MC-19 z Modelemax i tu moje pytanie dla posiadaczy czy mozna w niej wymienić moduł na 2,4 Ghz??

Witam

Tak można. Do MC19, nadają się moduły IFS Garupnera i Jeti TU.

Więcej danych znajdziesz na stronach producentów.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Roman a dlaczego Sanwa RDS 8000 nadaje się tylko do amatorskiego modelarstwa?

8 kanałów, trymery, rewersy, pełno mikserów i innych ustawień, pamięć, typ aero i heli...

Do zawodów potrzeba jeszcze coś extra :?: :wink:

 

Wojtek nie będę pisał że do latania sportowego lub wyczynowego bo zacznie się nie potrzebna dyskusja, co lepsze a co gorsze. Wziąłem pod uwagę kolegi budżet na zakup aparatury, która jest w jego granicach. A walory tej aparatury sami ocenimy po sezonie jej użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że kolega powinien okreslic sposób jakim chce latać bo z tego co widzę na pierwszy strzał podał MC 19, więc lubi latac pulpitowo tzn trzymać manetki w palcach nie kciukami, a kompaktowego nadajnika tak nie złapie musi wtedy dokupić pulpit i długie manetki.

 

Andrzej jakim sposobem chcesz latać, bo MC 19 to kawał radia można powidziec, że to radiostacja i kciukami ciężko złapać trzeba miec wielkie łapska a i tak jest ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek co ty pleciesz??Co radio ma do sposobu latania? latalem na roznych apkach i pulpitach i kokpitach i panelach niech to sie zwie jak chce i nie zauwazylem zeby mi to przeszkadzalo w trzymaniu drazkow palcami(bo tak latam)przecież nadajnik masz zawieszony na pasku na szyi a jakk złapiesz drazki to twoja sprawa mozesz nawet paznokciami jak tak potrafisz.Co do drazkow to nie wiem czy wiesz ale sa regolowanej dlugosci juz w prawie kazdej apce.Wiec nie rob koledze nie potrzebnego zamieszania w glowie, tylko odpowiedz jak juz na jego zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc lubi latac pulpitowo tzn trzymać manetki w palcach nie kciukami, a kompaktowego nadajnika tak nie złapie musi wtedy dokupić pulpit i długie manetki.

Taaaak :shock: :roll: pomyślmy...

radek872 co zatem polecisz dla mnie za aparaturę (pulpit, kompakt, panel) skoro obsługuję ją jedną ręką?

Czytasz to co piszesz? Czy zastanawiasz się nad tym co piszesz boję się zapytać.

Używałem HiTec Zepra Pro w Mode1 zawieszoną na pasku a teraz używam Sanwa DRS 8000 w Mode2 też zawieszoną na pasku i drążki trzymam w palcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, a ty latałeś na MC 19 ?? Jak nie to nie zabieraj głosu, bo tą aparaturą kciukami nie polata :D

 

W każdej aparaturze ważny jest punkt podparcia dla ręki !! W MC19 kładziesz całą na pulpicie który wypadało by dokupić lub dokręcić z boku kątowniki. W aparaturze kompaktowej ręką trzymasz cały nadajnik.

 

Chcąc w MC19 trzymać ręką nadajnik i latac kciukami, to ręka musiał byś mieć jak MAMUT w przeciwnym wypadku nie zrobisz pełnego wychylenia drążkami do środka :D

 

Szczęśliwy posiadacz MC19 :D

 

A co do pierwszego pytania, MC19 jest rewelacyjna i jeśli masz na to gotówkę to sie nie zastanawiaj bo Graupner to Graupner :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Motyl że zmiana Twojego nicka nic nie wnosi do tematu bo pytanie było na początku postawione proste co można kupić za ok 1100 zł m padło hasło MC-19 , skoro ją masz i używasz to wypowiedz się o jej zaletach i wadach, nie bierz tylko przykładu z Radka bo on niedługo to kijem Wisłę zawróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojler, nie ma sprawy

 

WADY:

 

- sprzedawana bez drutów do podwieszenia, a bez nich się nie polata (koszt około 120zł) albo zrobić samemu tak jak ja :D

 

- sprzedawana bez pulpitu (koszt około 250zł) albo zrobić samemu tak jak ja pulpit, lub do boku przykręcić kątownik ALU 50x20, niestety bez tego lata się ciężko bo nie ma na czym ręki oprzeć.

 

- na koniec żadko używana przeze mnie wada, a mianowicie brak krzywej gazu w trybie samolotowym

 

ZALETY: ( długo by wymieniać, i posądzili by mnie o nieobiektywność)

 

- przez 3lata jak ją mam nie udało mi się spotkać modelu w którym nie mógł bym czegoś zaprogramować ( a latam też i skomplikowanymi mechanicznie szybowcami 6 poweirzchni sterowych, silnik i wario)

 

- dowolnośc przypisania przełączników do dowolnej funkcji miksera czy kanału

 

- aku orginalne trzyma grubo ponad 12h pracy

 

- 4 wersje językowe ( brak polskeigo) ja używam EN i programowanie jest intuicyjne

 

- i dla mnie najważniejsza wygoda z użytkowania, aparatura na szelkach krzyżowych powieszona nisko (jak u starego wojaka pasek na ja...) ręce opuszczone i wyprostowane i szybowcem lot 2h bez lądowania nie jest udręką :D

 

 

menu podzielone jest na grupy, może wszystkich nie wymienię ale te najważneijsze:

 

1. wybór modelu z listy zapisanych ( również usuwanie i kopiowanie ustawień)

2. Baza modelu:

- nazwa modelu

- MODE w którym latamy tym modelem

- rodzaj modulacji dla danego modelu ( zależne od odbiornika)

- zezwolenie czy model może pracować w trybie nauki uczeń- trener

- kolejność przypisania kanałów

- ilość serw w płacie i stateczniku pionowym i poziomym

- timmer dla modelu

- wybór faz lotu i przełącznika nimi sterującego

3. Funkcje serw

- revers, max wychylenia

4. Mixery skrzydła ( to taki zbiór zdefiniowanych mixerów)

5. Mixery dowolne mamy ich 3

6. Fazy lotu ( ustawiamy sobie szczegółowe ustawienia każdej z faz lotu)

7. Fail Safe dla odbiorników PCM i SPMC

8. Przypisanie suwaków i przełączników do wolnych kanałów. Pierwsze 4 kanały są przypisane tylko do drążków, natomiast kanały od 5 do 12 możemy sobie przypisac do czego tylko chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na MC-19 nie latalem ale latalem na wiekszej MC-22 i nie mialem problemow!!!

A złej baletnicy to i rąbek od majtek przeszkadza.

 

Jesli pląsasz po niebie wysoko nie ma to znaczenia jakie radio jesli latasz nisko i ryzykownie to wygoda przy sterowaniu jest na 1 miejscu nie wyobrażam sobie latania akrobatem na MC 19 trzymając manetki kciukami osobiscie uzywam Graupnerw MX 16 a 19 miałem okazje sie pobawić i jest to duża zabawka tak jak motyl mówi kciukami nie polata dodatkowo w MC 19 są czesto manetki z przełacznikami 3 pozycyjnymi dlatego chciałem się dowiedziec jak styl latania kolega preferuje żeby nie męczył sie z tym radiem bo wiem jaka to cegła jest to switny nadajnik bardzo rozbudowany z ogromem mozliwosci jednak trzba go uzywac zgodnie z przeznaceniem seria MC jest dedykowana dla ludzi latających z pulpitem lub drutami

 

Radek najpierw narzekasz że MC19 jest za duże a jednocześnie piszesz że zdecydowałeś się na MC22.

Przecież to jest też pulpit,tej samej wielkości?

 

Olo do latania kciukami serio jest za duża od jakiegos czasu latam trzymajac manetki bo na symulatorze tak sie przyzwyczaiłem dlatego chce zmienić radio na MC.Post zdecydowałem sie usunąć,bo wiem, że takie przegadywanie prowadzi do wojny i wole jej uniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.