Skocz do zawartości

Revell 1/32 Supermarine Spitfire LF Mk.XVIe


horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, jarek996 napisał:

Mysle ze nie pogniewasz sie, jak "rzuce" swoja uwaga? Podziwiam bardzo Twoje modele, ale patrzac na to zdjecie, model wyglada jak kartonowka. Te czarne "piegi" rzucaja sie potwornie w oczy. Nie jestem ekspertem od "Spitow", ale malowanie (a dokladnie to wlasnie te "piegi") wygladaja dosyc nienaturalnie. On nawet nie wyglada jak z fabryki, tylko jak z drukarni. Mozesz sie do tego odniesc? 

 

 

Jarku po pierwsze nie rozumiem o które czarne piegi się Ci rozchodzi? ;) ale chyba imitacje nitów i śrub które producent tego zestawu wykonał jak płytkie otwory. Model po pomalowaniu podlega dalszym zabiegom (i tu nie lubię przytaczać fachowych angielskich nazw po polsku zwyczajnie brudzenie). Nasieniu śladów eksploatacji w postaci brudu to też imitacja i ja ją wykonuje olejnymi farbami rozcieńczonym w benzynie ekstrakcyjnej kolory używam zazwyczaj ciemnu brąz i czarny a także szary. Zabieg ten ma na celu uwydatnienie i podkreślenie detali w postaci nitowania i linii podziałowych na płatowcu. Zdjęcia jednak nie są trójwymiarowe i efekt ten spłaszczają. Sposobów wykonania modeli jest wiele zależy kto jakie posiada umiejętności i warsztat pracy i co chce osiągnąć dla danego efektu a ta sztuka to jedno wiele oszustwo tak aby przeciętnego widza, który nie ma pojęcia fachowego oszukać i dać mu złudzenie że ogląda coś bardziej realnego jak plastikową zabawkę. (trochę przypomina mi to makijaż u kobiet niektóre potrafią zrobić delikatnie i podkreślają swoje waloru urody a niektóre to tragedia jak się patrzy 😉)

Zawsze tu i nie tylko nadmieniam, iż nie buduje wiernych replik w detalach (kiedyś miałem taką szajbę ale się wyleczyłem z tego), zanim zrobię model staram się obejrzeć dla danego egzemplarza dużo zdjęć oryginału a także podglądam innych modelarzy jak wykonali swoje modele i robię to po swojemu popełniając błędy czasami świadomie bo czegoś nie potrafię zmienić lub mi się nie chce a efekt jest taki jaki jest. Jednemu się podoba innemu nie ale na pochlebstwach mi nie zleży choć to miłe, ważne żeby mieć z tego frajdę. A dodatkowo taka pozytywna bez spinki zabawa pozwala mi relaksować głowę, którą mam zachorowaną neurologicznie taka terapia zajęciowa. 😊 A przy każdym modelu uczę się czegoś nowego i dowiaduję ciekawych faktów o których nie wiedziałem lub zapomniałem.

I kończąc bo więcej się już tak nie rozpisze nie lubię pisać i dyskutować bardzo mnie to męczy.

W temacie modelarstwa redukcyjnego które rozwija się od dawien dawna a ja lepie od lat 70 napisano mnóstwo książek i artykułów. Dla zaspokojenia ciekawości wstawiam  filmy z YT ciekawych modelarzy, którzy mogą zainspirować bo pokazują swoje techniki budowania filmy są jednak długie i nudne a trzeba popatrzeć na całość żeby zrozumieć jakie trendy są w tym modelarstwie. Jak kogoś zainteresuj to warto przejrzeć całe kanały tych ludzi.

 

 

 

Ps. i są dwie szkoły zwolennicy nitów, które wyglądają na modelu jak piegi i tacy co ich nienawidzą ja jestem neutralny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, horn3t napisał:

Zabieg ten ma na celu uwydatnienie i podkreślenie detali w postaci nitowania i linii podziałowych na płatowcu.

 No wiadomio. ze o nity (ale w sumie tez linie podzialu poszycia) 😂

No to pytam ponownie. Czy to juz KONIEC malowania, , czy bedziesz je jekos "gubil" ? Bo patrzac na te fotke nie moge jakos uwierzyc, ze

(ja jestem neutralny ;) ) jesets NEUTRALNY 😉

I to nie jest absolutnie zadne czepianie sie, tylko pytania ( i obserwacje) kolegi modelarza ! Po to w koncu mamy forum, zeby sobie dyskutowac. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To model jest skończony amen.

a że ja jestem  neutralny znaczy, że jednym zależy żeby były nity a inni je porostu szpachlują mi jest to obojętne jak są to je tak przedstawiam choćby tak jak tu, i się cieszę że się zainteresowałeś bo  wywołałem jakieś emocje i tyle.

 

i kilka przypadkowych zdjęć różnych samolotów gdzie dużo rzeczy (ślady eksploatacji i inne pryszcze) nie wygląda naturalnie.

Maj_Virgil_C._Fields_Jr_commander_of_the_307th_FS_31st_FG_1944.jpg

spitfire_and_corsair_at_hms_fledging.jpg

Spitfire_Mk_V_A58-167_of_79th_Squadron_RAAF_Admiralty_Islands_August_1944.jpg

Supermarine_Spitfire_Mk_IX_and_B-24_in_France.jpg

397090658_723084546517484_8514399906977847417_n.jpg

IX_Bazenville_B2_Normandy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.