Skocz do zawartości

Yak55 50e Topmodel


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Co do tych serw GWS jakie są w linku to są na prawdę mocne serwa bo mam trzy sztuki, ale jeżeli mają być na przedłużkach to radzę zastosować pierścienie ferrytowe na okablowaniu bo bez nich lubią czasem "zaświrować"i to poważnie bo na cały zakres pracy serwa tak bez powodu, jednak po zastosowaniu wcześniej wspomnianych pierścieni problem znikł :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych serw GWS jakie są w linku to są na prawdę mocne serwa bo mam trzy sztuki, ale jeżeli mają być na przedłużkach to radzę zastosować pierścienie ferrytowe na okablowaniu bo bez nich lubią czasem "zaświrować"i to poważnie bo na cały zakres pracy serwa tak bez powodu, jednak po zastosowaniu wcześniej wspomnianych pierścieni problem znikł :jupi:

 

Aco to te pierscienie ferrytowe,jak to wyglada?(z elektroniki jestem słaby,wybacz moze banalne pytanie)

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam kolejnego yaka55

Zmiana bedzie taka , ze silnik zamiast 55ax bedzie Saito 91 a zamiast serw standard serwa micro, powiekszanie otworów zwłaszcza w skrzydłach jest bardzo delikatne.

W krótce jak bedzie wolny czas i komplet częsci ,fotki ,malowanie to samo:-)

 

p.s

 

Czy ma ktoś instrukcję w j.polskim do Saito 91?

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja także zakupiłem Yaczka i teraz mam pytanie.

Mam serwa 2x225 mg a także wspominane wcześnej GWS'y BB.

hieteki sa szybsze i ciut słabsze, jak dać te serwa w modelu? Hiteki na lotki a GWS na kierunek i wysokość, czy też odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja także zakupiłem Yaczka i teraz mam pytanie.

Mam serwa 2x225 mg a także wspominane wcześnej GWS'y BB.

hieteki sa szybsze i ciut słabsze, jak dać te serwa w modelu? Hiteki na lotki a GWS na kierunek i wysokość, czy też odwrotnie?

 

Ja kupiłem GWS w ilosci 5 na wszystko, juz nie bawie się w powiekszanie otworów , bo łatwo zepsuć delikatną konstrukcję.

Zastanawiałem się tylko nad serwem do przpustnicy, mam 4 takta Saito i pewnie będą duze wibracje -czy nie dać standardu?

Co o tym myslicie?

Zastanawiam się nad śmigłem 3 łopatowym, bo w oryginale jest takowe:

yak55lyxrk.th.jpg

 

Jakie bedzie najlepsze pod Saito Fa91?Czy macie doświadczenia z takimi śmigłami?

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad śmigłem 3 łopatowym, bo w oryginale jest takowe:

 

Jakie bedzie najlepsze pod Saito Fa91?Czy macie doświadczenia z takimi śmigłami?

 

Bart

 

Witaj,

 

Do tego silnika i modelu ja bym założył APC 15x4W . Śmigła trzyłopatowe posiadają większa sztywność przy wysokich obrotach. Natomiast do latania 3D zdecydowanie potrzebne jest śmigło, które ma mały skok i duża sprawność, a to dają śmigła APC "W", ale może będą też inne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i wreszcie chwila czasu ,aby składac dalej drugiego Yaka.

Silnik zamontowany(Saito Fa91),domek uszczelniony sklejką:

imag0292i.th.jpg

 

Serwo na gaz wymagało "zbudowania" specjalnej konstrukcji.Musiało być trochę wyżej niz półka(w oryginale nie ma miejsca na serwo do silnika):

 

imag0294m.th.jpg

 

Łączenie obu częsci Elevatora tylko na klej, ja dodatkowo zaocowałem 2 łączniki węglowe w miejscu klejenia, nie wiem czy to coś da , ale mam poczucie , że jeste lepiej:-)

 

imag0295.th.jpg

 

tak się prezentuje wnętrze:

 

imag0297.th.jpg

 

Serwa GWS są ciut za małe, musiałem więc dokleić kawałki sklejki ,aby je zamocować.

W poprzednim Yak powieksząłem otwory pod serwa standard a teraz pomniejszam-wariactwo!:-)

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ster wysokości zrobiłbym na dwóch serwach. To mocowanie za pomocą kawałeczka balsy nie wróży nic dobrego (lepszym rozwiązaniem było by połączenie dwóch połówek drutem). Mocniej zaciągniesz ster wysokości i katastrofa gotowa. Podobne rozwiązanie stosuje Extreme Flight w Extrze 300 '58, z tym że jest tam również możliwość zamocowania steru na dwóch serwach (takie też rozwiązanie mam u siebie). Poza tym podejrzewam, że przy większym obciążeniu powierzchni sterowych mogą się one nierówno wychylać (połówka która nie jest napędzana serwem pod wpływem obciążenia będzie wychylać się mniej niż ta druga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zima za oknem ,nie ma pogody na latanie ....jest czas ,aby dokonczyć budowę Yaka 55

Poza popychaczem do steru kierunku ,wszystko gotowe.

Zmieniłem dzwignie steru wysokości ,aby miećpewność ,że bedzie się trzymała -mocowana na 3 śrubki.

imag0304.th.jpg

 

Powycinałem osłonę silnika w różne wzorki ,aby zmieścić Saito 91.

imag0312m.th.jpg

 

Wgląd w serce modelu(zastanawiam siętymrazem czy zakładać żaluzje jak poprzednio czy tak zostawić?)

imag0307o.th.jpg

 

A tak wygląda już gotowy Yaczek:-)

imag0308.th.jpg

 

Czekać na pogodę i wio.......!

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłą masakre zrobiłeś koło cylindra wg mnie lepiej było dokładnie na wymiar wypiłować w okolicy pokrywek :D . Przód zasłonić zasłoną z zestawu zostawiając wolną przestrzeń na wlot powietrza w okolicy cylindra.Wylot powinien być znacznie wiekszy niż wlot, więc w tym wypadku bez zasłonki z przodu musisz wywalić wielką dziure, bo bez niej wlatujące powietrze kotłuje sie w masce, która puchnie jak balon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku,

 

masz racje,ale zastanawiałem się nad pokrywą z przodu, w poprzednim Yaku miałem żaluzje z małym otworem wlotowym i większym wylotowym.

imag0270j.th.jpg

 

Teraz z powodu konieczności wycięcia otworów pod pokrywki, pomyślałem sobie ,że cylinder będzie częsciowo chłodzony przez powietrze owiewające pokrywę sinika,jak również od dołu przez okolice tłumika, przy którym też jest powiększony otwór.

Czy to nie będzie wystarczające chłodzenie przy ewentualnym bąblu powietrznym?Zastanawiam się ,bo z żaluzją wygląda efektowniej i założenie jej to żaden problem.

Mam czas ...zima za oknem...pomyślę....:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.