Skocz do zawartości

Yak55 50e Topmodel


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ten drugi lata w Kabriolinie (~2200g). Jest zasilany z 5S i na śmigle 14x8 daje ok. 3800 g ciągu przy niecałych 60A i 1kW.

 

Ja mam go w Yaczku od dawna. Waga modelu RTF około 2200-2300g, xoar 15x8 + 5s 3000mah turnigy i model lata spokojnie 7-8min ostrego 3D i na brak mocy nie narzekam. Do tego regiel turnigy 60a + Castle BEC i mamy lekki wymarzony napęd do takiego modelu.

 

PS. Ja go używałem też w extrze z Extreme Flighta 58" o masie około 2200g z 6s A123 i APC 15x8 - również było zadowalająco ale czas lotu około 5,5min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Yak 55M Brugmana z modelarnia.pl

Miałem smaczka na tego jaczka...

Się rymuje, nie? :P

 

Smaczka miałem, ale funduszy nie bardzo, więc musiałem dać na wstrzymanie. Rozumiem, że relacja będzie? Przynajmniej tym nacieszyłbym oko :D .

 

Za pamięci - od razu przelutuj goldy w silniku! Bywają źle wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yak 55M Brugmana z modelarnia.pl

 

Miałem smaczka na tego jaczka...

Też się ostrzyłem na niego, ale ostatecznie odpadł ze wzlędu na piekną sylwetkę :wink: .

Może kiedyś się do niej przekonam :D

Fajnie ma rozwiązany dostęp do przedziału silnikowego. Szkoda, że tak w spalinie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Też się ostrzyłem na niego, ale ostatecznie odpadł ze wzlędu na piekną sylwetkę :wink: .

Może kiedyś się do niej przekonam :D

 

Przez Alchemique, Krzyśka H. i Kubusia (jakuban) mój portfel schudł o ilość gotówki dokładnie odpowiadającą cenie tegoż modelu i jego wyposażenia. Oglądam, macam i w ogóle i się zachwycam że takie to lekkie... ;)

 

Oblot jak tylko para wodna zawarta w powietrzu przestanie się kondensować i skraplać. Wyposażenie wszystkim dobrze znane, czyli TGY SK 4250-650, ESC 85A, 15x8, 5S 3000 i 4x TGY 930MG.

 

Zastanawiam się nad węglowym łożem silnika, ale chyba mi się nie chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem ze to fajne :P.

 

Dorzucę coś od siebie jak już odkopałeś. Czyli Yak srak :

 

Oczywiście musiałem zmienić oklejenie bo to już dla tradycji :

 

 

yak3.jpg

 

Od góry ładny był ale dodałem mu maskę wyciętą na cnc projektu kolegi :

 

yak2.jpg

 

yak1.jpg

 

Wyposażenie jak zawsze :

-brain 80a,

-5s 3000mah 20C,

-15x8

-kołpak 57mm,

-3x TGY 930mg

-1x 5245mg na kierunek

-futaba 617fs

-bec castle pro

 

Waga idealne 2,3kg ! I jazda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie mojego Yaczka nie sprzedaje. Bedzie balet na 4 sraki :D:D

 

Tylko Paweł.W ma problem to zgapił ode mnie oklejenie :P. Teraz to musi sobie sam okleić model żeby były cztery różne :D - może w "krila" Pawełku :D Mogę Ci przeskalować moje szablony z extry :lol2: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Elektryki rc:mam pytanie,napisałes:

 

Od góry ładny był ale dodałem mu maskę wyciętą na cnc projektu kolegi :

 

Szukam własnie nowej maski do mojego,nowa kosztuje 130 pln czy wycinana jest tańsza.Gdzie i z ile zrobiłes swoją,czy mozna zamówić taka maskę w ieco zmienionym kształcie ,np:dopasowaną do silnika?

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryki rc:mam pytanie,napisałes:

 

Od góry ładny był ale dodałem mu maskę wyciętą na cnc projektu kolegi :

 

Szukam własnie nowej maski do mojego,nowa kosztuje 130 pln czy wycinana jest tańsza.Gdzie i z ile zrobiłes swoją,czy mozna zamówić taka maskę w ieco zmienionym kształcie ,np:dopasowaną do silnika?

 

Bart

 

Witam ! W sumie to źle się wyraziłem. Chodziło o maskownicę wlotu powietrza w masce. Ona została wycięte na cnc z plexi 1.5mm ( ta czarna osłona za silnikiem ).

 

A co do samej maski to na pewno da się ją wyklepać samemu za niewielkie pieniądze - powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kopyta - gdzie zrobią maskę - bo jak pytałem o 2-3 szt to chcieli albo seryjną produkcję albo " no time" :twisted:

 

Kopyta czy formy? Jeśli kopyta, nie podejmę się. Jeśli formy, mogę robić. Szkło, węgiel - kwestia ceny.

 

Swoją drogą - popisy na zbyt małej wysokości zakończyły się dla mojego jakulca wyłamanym podwoziem. Jak dobrałem się do wręgi podwoziowej złapałem się za głowę. 2 warstwy 3mm sklejki typu owocówka, z czego jedna dodatkowo ulżona... Model jest super lekko zrobiony i ogólnie rewelacyjny, ale tu jest tragedia...

 

Dlatego będzie zmiana :) Sklejka lotnicza 4mm + laminowanie do wręg i zalaminowane same wręgi. Dojdzie 15 czy 20g ale podwozie będzie nie do ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kopyta - gdzie zrobią maskę - bo jak pytałem o 2-3 szt to chcieli albo seryjną produkcję albo " no time" :twisted:

 

Kopyta czy formy? Jeśli kopyta, nie podejmę się. Jeśli formy, mogę robić. Szkło, węgiel - kwestia ceny.

 

Swoją drogą - popisy na zbyt małej wysokości zakończyły się dla mojego jakulca wyłamanym podwoziem. Jak dobrałem się do wręgi podwoziowej złapałem się za głowę. 2 warstwy 3mm sklejki typu owocówka, z czego jedna dodatkowo ulżona... Model jest super lekko zrobiony i ogólnie rewelacyjny, ale tu jest tragedia...

 

Dlatego będzie zmiana :) Sklejka lotnicza 4mm + laminowanie do wręg i zalaminowane same wręgi. Dojdzie 15 czy 20g ale podwozie będzie nie do ruszenia.

 

Mój juz jest po przeróbce , mam wzmocnione mocowanie podwozia.

Co do maski to można od producenta kupić za ok 130 pln

Ale wolałbym ,aby ktoś zrbił na miarę pod silnik i tłumik.

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.