Skocz do zawartości

Regulator działa, ale sieje dziwne zakłócenia.


jacekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Regulator działa, ale sieje dziwne zakłócenia, włącza i wyłącza odbiornik, drgają serwa, a nawet sam włącza i wyłącza się silnik. Dostałem w prezencie dwa takie nowe regulatory jeden 30A , a drugi 20A. Poza tym nic na nich nie piszę, a że kolegę które je kupił w międzyczasie zabrał Cowid, to nie wiem co to za typy.

 

Pytam czy jest metoda ekranowania kabla, czy jakaś inna by się tych zakłóceń pozbyć.

 

Używam, nadajnika i odbiornika Turnigi, ciekawe czy na wyższej klasy aparaturze te zakłócenia by się nie pojawiły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakłócenia występują gdy kręci silnikiem czy bez obrotów silnika? Może BEC zakłóca  jeżeli jest impulsowy albo przewody do silnika za blisko odbiornika ,anteny.

Możesz zasilić odbiornik z zewnętrznego pakietu i zobaczyć czy się coś poprawi. Najpierw diagnoza co sieje a potem lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłócenia występują niezależnie od niczego, niby wszystko działa poprawnie, tz. serwa silnik itp., ale co chwilę są dziwne drgania na wszystkich kanałach = serwach, w tym takie chwilowe uruchamianie silnika, niezależnie od dźwigni gazu.

 

Odbiornik już zasiliłem z innego regulatora = najpewniej innego producenta i wszystko jest ok, nic się nie dzieję, więc to jednak te regulatory sieją te dziwne zakłócenia i co ciekawe obydwa dokładnie tak samo, mimo że oba są nowe i nie latały = nie były w rozbitym modelu i nie były przegrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zasilić odbiornik z innego źródła prądu (wypiąć czerwoną wtyczkę z regulatora), a do odbiornika dać drugi BEC lub bezpośrednio pakiet 4Nimh. Zobaczysz czy sieje Ci zakłócenia radiowe, czy napięciowe na zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.