Skocz do zawartości

Dla miłośników 1,9 i 2,0 TDI


witold_pi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, witold_pi napisał:

Nieznany (mnie) zakład z mało lotniczego kraju produkuje całą gamę silników lotniczych (ok zaraz usłyszę, że do dronów) w tym na olej napędowy, natomiast polska myśl lotnicza nadal raczkuje na bazie amerykańskich licencji. 

 

Z tego co wyczytałem to prawie 50% udziałów ma General Electric więc wychodzi na to, że turecka myśl lotnicza tak samo nadal raczkuje na bazie amerykańskich licencji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to odpowiedni temat.

Panowie czy wiedzieliście, że mamy lepsze drony niż hamerykańce? Ichnie MQ-9 Reaper czy  RQ-4 Global Hawk osiągają pułap do 20km. Nasz lata na pułapie 22km!  Kilka razy wgłębiałem się w ten artykuł i do końca nie wiem czy to coś już lata czy to tylko papier/projekt jak Izera. Jeżeli lata to czy ktoś widział jakieś zdjęcia, szkice a nie tylko wizja artysty jak w artykule.

Całość tutaj Niezwykły pojazd z Polski. Może się równać z satelitami (msn.com) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki jeden karzeł z nowo....  cośtam , który się na wszystkim zna, on to na pewno zrobi najlepiej.
Karzeł kogo masz na myśli

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Chyba to odpowiedni temat.
Panowie czy wiedzieliście, że mamy lepsze drony niż hamerykańce? Ichnie MQ-9 Reaper czy  RQ-4 Global Hawk osiągają pułap do 20km. Nasz lata na pułapie 22km!  Kilka razy wgłębiałem się w ten artykuł i do końca nie wiem czy to coś już lata czy to tylko papier/projekt jak Izera. Jeżeli lata to czy ktoś widział jakieś zdjęcia, szkice a nie tylko wizja artysty jak w artykule.
Całość tutaj Niezwykły pojazd z Polski. Może się równać z satelitami (msn.com) 
 
Niby dlaczego nie masę mamy ciekawostek o których nie słyszymy, jest firmą która buduje inteligentne drony bojowe i też cicho bo to tajne.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce też mamy firmę nie związaną z lotnictwem ,która od podstaw zaprojektowała i zbudowała samolot  https://flaris.pl/pl/samolot/. Jest takich firm więcej, ale jak to w Polsce - jak nie jesteś państwową lotniczą ,to o Tobie nie piszą. Następna firma Polska budująca wiatrakowce https://trendak.eu/pl/ . Gdyby to były firmy lotnicze państwowe, to już na etapie projektowania ,koszty były by olbrzymie i  nie wiadomo ,czy doszło by do produkcji - wystarczy przypomnieć sobie perypetie z naszym Sokołem. 

Marek ,co do Karła ,to jest taki kraj w Europie gdzie istnieje analfabetyzm polityczny i tym krajem rządzi mały człowieczek, zwykły zjadacz chleba - to chyba ewenement w skali świata, choć i tam zdarzają się podobne sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.