Skocz do zawartości

Laser diodowy


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was w ostatnim czasie zakupił jakiś typ/rodzaj lasera diodowego u naszych wschodnich kolegów i z powodzeniem używa dla potrzeb cnc mogąc polecić konkretny model? Jest ich na rynku mnóstwo i ciężko coś wybrać korzystając tylko z opinii z aliexpressu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kupiłem CNC 3020 z laserem na allegro, wolałem troszkę przepłacić, bo byłem zielony w temacie lasera, firma oferuje pomoc techniczną swoim klientom więc zdecydowałem się. Model, który kupiłem to CNC 3020 PLUS 500W + laser 20W 2w1. Jestem mega zadowolony, do prac modelarskich, gadżety świąteczne z lasera, super sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ofertę twotrees, atomstack. Głowice LED są praktycznie wszędzie jednakowe i nie sugeruj się podawaną mocą tylko sprawdź moc optyczną bo to na niej pracujesz. Obecnie w powszechnym handlu są głowice 4-ledowe o mocy optycznej do 20W - ta podana przez Roberta ma 10. Kupuj z magazynów w Europie bo cenowo najkorzystniejszej wychodzi. Sam laser to dopiero początek; obudowa, odciąg spalin, nadmuch, plaster do cięcia, oprogramowanie...

 

Edyta: Albo sam laser na paskach i mocna głowica które umożliwią większe prędkości albo urządzenie combi na śrubach i mniejsze prędkości. Frezarkę już masz 🙃 ew laser CO2 jak masz kaprys.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie doprecyzowałem pytania, chodzi mi o samą głowicę lasera bez urządzenia cnc. Mam aktualnie zabudowaną frezarkę cnc (projekt root 3) i chcę ją doposażyć w sam laser także nie interesują mnie gotowe urządzenia. 

Chyba pójdę właśnie w te lasery 4 diodowe, rynek tak szybko się ich zmienia że te co oglądałem rok temu już są nieopłacalne do kupienia. Nie chcę też kosmicznie przepłacać. Chcę pracować na frezarce cnc (chociażby z powodu smrodu z cięcia laserem, odciągu itd....) laser ma być dodatkiem. No i chcę spróbować:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem taką głowicę https://pl.aliexpress.com/item/1005004099304152.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.79.42ee1c24PTz48b&gatewayAdapt=glo2pol,

polecam używać, w szczególności przy cięciu, głowicy z airasist, jest naprawdę duża różnica, nie ma przypaleń po wycięciu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mar_io napisał:

Dzięki za informację Robert. Przy jakich materiałach próbowałeś/używałeś maszyny? napisz coś więcej na jej temat (chodzi mi o cięcie i grawerowanie)

 Pracowałem na sklejce sosnowej 3mm (ponoć topolowa jest lepsza, jeszcze nie próbowałem) i robiłem grawer na sklejce i płytce aluminiowej malowanej na czarno (cały czas się uczę, maszynę posiadam od października😉)

Ogólnie maszyna CNC 3018 jest wolna, przy większych projektach trochę czasu schodzi😉, cięcie robię na trzy przejazdy + airasist i dobry efekt jest bez przypaleń. Jeżeli chodzi o grawer zdjęć to jest przeprawa... trzeba zdjęcie przerobić - przygotować i mnóstwo prób zrobić zanim coś wyjdzie.

 

20230906_201808.jpg

20230930_204356.jpg

20231021_203808.jpg

20231021_203943.jpg

20231021_210237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie 

 

mam jeszcze jedno pytanko odnośnie lasera mianowicie jak poradziliście sobie z sprawą doprowadzenia powietrza do laserów mających taką funkcje. Chodzi mi oczywiście o Kompresor. Zastanawiam się nad zastosowaniem małego kompresora żeby nie latać z zwykłym. Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.