Skocz do zawartości

Horus X12S - modyfikacja wyświetlacza.


Jerzy_R
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A czemu w/g ciebie nie da się tego zrobić w  Horus X10, Radiomaster jest przecież faktycznie jego rozwinięciem. Czy chodzi o to że programiści Edge TX nie uwzględnili takiego moda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ksdl napisał:

A czemu w/g ciebie nie da się tego zrobić w  Horus X10

Tak piszą na stronach innych niż w języku ojczystym, a Ci piszący są z pewnością mądrzejsi ode mnie.

Może chodzi o kwestię elektroniki (X10), bo gdyby można było, to programiści nie zapomnieli by o tym nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę na Github EdgeTX i wychodzi że się jednak da i to i w X10/10S Accst jak i w X10/10S  Express. Przy okazji wyszły problemy z uruchamianiem nadajnika w niskich i ujemnych temperaturach które też już rozwiązano. Powinno działać od EdgeTX 2.9.3. Osobiście nie testowałem, ale na Github są mądrzejsi też ode mnie.

Sam raczej nie będę robił touch moda bo mam TANDEM XE i Horus X10 Express jako rezerwowy,  a niestety programiści FrSky od ETHOS raczej nie zaimplementują obsługi ekranu dotykowego w Horus X10 Express.

Chociaż kto wie, przecież zatrudnili jednego z twórców OpenTX.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę więcej kombinacji, ale jak widać się da.

 

Czyli zdanie

W dniu 12.01.2024 o 23:41, Jerzy_R napisał:

- niestety tej modyfikacji nie można zastosować w przypadku Horusa X10.

powinno brzmieć

"- niestety tej modyfikacji nie można bezpośrednio zastosować w przypadku Horusa X10."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update.

Szykując się do montażu dodatkowych przełączników (SI, SJ - na płycie są dwa gniazda typu  JST-ZH 1,5mm) poprawiłem coś co "spać nie dawało".

 

Złącze P8

po papudracku (nie wiem, jak to można było pokazać)

P8_0.jpg.6c1859257ca887e6cf7fc1b7f8fe1bfc.jpg

 

i od dzisiaj:

Złącze JST-PH 2mm z gniazdem PH2.0 kątowym.

Do montażu gniazda wymontowałem płytę z obudowy i przylutowałem je od "drugiej strony" płyty głównej.

P8.jpg.e20257cc84d7975e559fb144b0c6fa16.jpg

 

Obecny rozkład kolorów:

kolory.jpg.d3f5d3c51bbe38b8e3dc6ba9b938646e.jpg

IMU.jpg.9b226f549bdef18924e258ccba23beff.jpg

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.