Skocz do zawartości

Jak przerobić plik z skp na solidworks


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek nie mniej bardzo dziękuję jezeli coś jestem krewny to PW.Rozumiem ze z tego nie da się zrobić druku?A czy przeskalowaleś ja na 1:5? Bo orginał to 1:4 Ja tak naprawde poczebuję to jako kopyto pod formę, bo maska bedzie z laminatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze plik przekalowal sie w dół po tym jak musiałem wyciąć maskę z całego złożenia. W tym pliku skp ukryty jest caly szkielet modelu a dowiedzialem sie o tym dopiero po konwersji na STL.

Tu jest w romiarze RWD_10_maska_org.stloryginalnym.

 

Chcesz drukować kopyto? Czy od razu formę negatywową?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przeskalowałem i pociolem bez wypełnienia czas druku 11h przeraza mnie to.Nie wiem jakiej to wyjdzie jakosci jako forma negatyw.Pozytyw mozna szpachlnąć i będzie ok.A co sadzisz o pliku jaka jakosc z tego wyjdzie?

Edit z tego powstaje model,został rozebrany i wypalilem laserem bo też mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepusciłem plik przez meshmixer - darmowy program do zabawy z meshem. Udało mi się pozamykać siatkę, ale pozostały mniejsze błędy.

 

Przy tej jakości siatki wydruk formy nie ma sensu. Będziesz musiał sobie duuuużo wyszlifować. Tu masz ustawiony projekt do druku (ale na drukarce 300x300). z 5% wypełnieniem 14 godzin - to norma. Może będziesz musiał sobie pociąć na 4 ćwiartki lub nawet 8 kawałków.

 

Jeżeli już kupileś sobie drukarkę 3D to teraz pozostaje Ci nauczyć się kilku programów 3D (Fusion360, Blender, Sketchup, Meshmixer) bo inaczej o wszystko będziesz musiał się prosić.

Maska_meshmixer_2.JPG

MAska.JPG

RWD_10_maska_x4b.3mf

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, japim napisał:

 

 

Jeżeli już kupileś sobie drukarkę 3D to teraz pozostaje Ci nauczyć się kilku programów 3D (Fusion360, Blender, Sketchup, Meshmixer) bo inaczej o wszystko będziesz musiał się prosić.

Maska_meshmixer_2.JPG

MAska.JPG

RWD_10_maska_x4b.3mf 2.2 MB · 1 pobranie

Dzieki za wszystko.Ale licencje na te programy to chochchco.No  jak nie ogarne z tego co mam to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.