Skocz do zawartości

Kwarce Hitec


Andrzej68IX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę.

Poszukuję kwarców, komplet: nadawczy i odbiorczy pojedyncza przemiana do Hiteca.

Kolega z Forum zaproponował mi komplet ale Futaby twierdząc że to będzie działało. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tej materii? 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ale nie musi ! Hitec skopiował wiele rozwiązań Futaby, ale czy pośrednią (częstotliwość) też ?

Zawsze była taka zasada (i to się sprawdzało !) kanał np: 72 - nadajnik Futaba, kwarc Nadawczy Futaba 72 kan, odbiornik Multiplex - kwarc 72 kan. Multiplex !

W/g tej zasady latałem z nadajnikiem Webra i odbiornikiem Simprop czy JR. Nigdy nie było wpadki. 

Gdzieś,  kiedyś słyszałem, że kwarce Hiteca i Futaby to te same, ale głowy pod topór nie położę.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkanaście kwarców na kan. 61, Na niektórych są napisy, z nazwą firmy, na większości nie. W dziesięciu modelach też mam kwarce (latam przeważnie na 35MHz. A i jeszcze trzy w łódkach. Nadajnik Ftaba T9Z z modułem Futaby lub Hiteca do łódek (72MHz). Jeszcze nigdy nie nie trafiłem na przypadek, by aparatura nie współpracowała z odbiornikiem. Odbiorniki różnych firm, od webry do hiteca i wielu innych. Zawsze na dowolnych kwarcach 61 (chyba tylko w jednym przpadku w odbiorniku kwarc Futaby, w nadajniku nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarce dotarły (Futaba) do mojego Hitec.

Włożyłem i nic się nie dzieje.  

Być może mam problem z nadajnikiem lub odbiornikiem. Dlatego szukam kogoś z okolic Raciborza abym mógł podjechać ze swoim sprzętem i sprawdzić na miejscu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.