Skocz do zawartości

Przestrzeganie zasad forum i regulaminu


bojler

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie może jest banalne, ale dlaczego Administratorzy i Moderatorzy pozwalają na obecność na forum osobą z nie pełnym profilem. Myślałem że podanie wieku i miejsca zamieszkania zaznaczone gwiazdką obowiązuje wszystkich. Jakiś porządek powinien być.

Ostatnio dostałem informacje od Moderatora że gif w podpisie jest za duży i mam go usunąć lub zmienić. Podporządkowałem się i zmieniłem, więc dalej pytam dlaczego nie wyciąga się konsekwencji od użytkowników z nie pełnymi profilami czyżby jakaś tylko wybiórczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
userów przybywa a niestety większość nie ma wieku a o polu skąd już nie wspomnie.

 

Ciekawe, bo przy rejestracji trzeba to podać obowiązkowo. Osoby o których mówcie zarejestrowały się zanim zostało to wprowadzone, także gadanie że przybywa użytkowników bez podania wieku i podania miejscowości jest nie prawdą (jak nie wierzycie to zobaczcie sobie po użytkownikach, i jak policzycie to mamy 109 użytkowników bez pola skąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zauważyłem że jednak rejestrują się osoby bez podania wieku, poprostu data urodzenia jest nieobowiązkowa a w pole wiek wpisują 0 i tak to wygląda.Ja już sprawę raz poruszałem żeby w pole skąd wpisywano miasto a nie : Polska , Azerbejdżan czy Europa itp.Jednak zmiany w sposobie rejestracji może wprowadzić tylko, powtarzam, tylko i wyłącznie Administrator forum, moderatorzy nie mają takiej możliwości.

 

Avatar jest nieobowiązkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku dzięki za wyjaśnienie ale myślę, że jako Moderatorzy możecie złożyć u Administratora uwagi dotyczące wprowadzenia zmian przy rejestracji żeby nie było takich sytuacji. Wystarczy wprowadzić rubrykę miasto lub miejsce zamieszkania i kraj. To pojęcie skąd skasować. Nie wiem może źle myślę ale może to po części rozwiązało by problem anonimowych dyskutantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Romanem, sam gdy dołączyłem nie miałem uzupełnionych wszystkich danych. Użytkownik bez "pełnej aktywacji konta" tzn wiek, miejscowość itd nie budzi zaufania a potem nowe tematy: "zostałem oszukany". Także czas na małe reformy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wpisze to Ci nie oszuka?

Takie myślenie to już szczyt naiwności. :(

Co 5 wpisze wymyślone dane.

 

P.S.

A niby dlaczego user ma podać skąd jest na ogólno-polskiej dostępnej stronie ?

Nie każdy lubi oglądać siebie i cała swoją rodzinę w portalach typu.nasza klasa.

Nie wiem czy każdy zdaje sobie sprawę ile osób tylko czeka na nasze dane osobowe.

Takie forum to idealna sporawa ,brakuje jeszcze tylko numeru konta.

Proponuje trochę poczytać i zorientować się w temacie , szczególnie że na forum są nieletni.

 

P.S.2

I jak to jest że inne fora na świecie bez tego się obywają ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a sprawdzałeś jak jest na innych forach tych zagranicznych, że tak dokładnie jesteś poinformowany, może na jakimś jesteś zalogowany.

Mnie zagranica nie interesuje tylko nasze modelarskie podwórko, może ktoś w końcu zacznie robić porządek a możliwości ograniczenia rejestracji pseudo użytkowników na pewno jakieś by się znalazły, tylko trzeba mieć chęci do pracy i na bieżąco administrować tym forum a nie od czasu do czasu. I przede wszystkim nie unosić się ambicjami i honorem że ktoś ma jakieś uwagi. Nasze forum może w końcu być inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest prawie 3000 userów, moderatorów aktywnych kilku, myślicie ze da się ogarnąć każdego? czy łatwiej trafić na za dużego gifa u kogoś kto ma 100 i więcej postów niż u kogoś kto ma jednego w giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a sprawdzałeś jak jest na innych forach tych zagranicznych, że tak dokładnie jesteś poinformowany, może na jakimś jesteś zalogowany.

Mnie zagranica nie interesuje tylko nasze modelarskie podwórko, może ktoś w końcu zacznie robić porządek a możliwości ograniczenia rejestracji pseudo użytkowników na pewno jakieś by się znalazły, tylko trzeba mieć chęci do pracy i na bieżąco administrować tym forum a nie od czasu do czasu. I przede wszystkim nie unosić się ambicjami i honorem że ktoś ma jakieś uwagi. Nasze forum może w końcu być inne.

 

Panowie ja rowniez dostalem ostrzezenie od moda dotyczace zaduzego gifa w podpisie .A inni nie maja pelnej rejestracji i to jest pomijane .Chcial bym aby bylo rowno uprawnienie na forum.

 

dokładnie, właśnie o to chodzi. Poza tym, jak już o tym mowa to może ludzie za granica nie maja w swoich nawykach takich oszustw jak w "polskim modelarskim podwórku". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Grzesiek, mają pełną rejestrację.Admin określa minimum danych do prawidłowej rejestracji. Po ich wpisaniu user dostaje pełny dostęp do forum.Że akurat takie wymagania są ustawione w formularzu to już sprawa Administratora.Moderatorzy mogą i rozmawiają z administratorem w różnych sprawach między innymi o rejestracji , ale my możemy zgłaszać tylko propozycje a do Admina należy decyzja ostateczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś przestrzega regulaminu, pisze konkretnie i merytorycznie, nie wdaje się w zaczepki i sieje sarkazmem to nie interesuje mnie jak wygląda, gdzie mieszka i ile ma lat .

A tak na marginesie w sprawie gifów w podpisie, była to prośba ze strony użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych do czytania/pisania na forum . Tam się każdy kb liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś przestrzega regulaminu, pisze konkretnie i merytorycznie, nie wdaje się w zaczepki i sieje sarkazmem to nie interesuje mnie jak wygląda, gdzie mieszka i ile ma lat .

 

Jestem tego samego zdania, ale te wymagania miejsce wiek chcieli Użytkownicy i imo bardziej nie ma sensu robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas czytam że to forum jest największe w polsce i ma 3000 userów. Ja pod względem postów jestem w pierwszej 30 i jest OK. Niestety nie liczy się ilość a jakość.

 

Mam tylko wrażenie że jeżeli mody nie mają wpływu na admina, a on bedzie się upierał przy swoim to zachwile powstanie alternatywe forum (czego nie życze) userzy będą uciekać. Zresztą raz już tak było z innym forum.

 

Panowe jesteście jakby w zarządzie więc musicie ustalić płaszczyzne współpracy a przy okazji słuchać opini i uwag przeciętnego Kowalskiego.

 

myśle że nikt nie bedzie maił mi tego za złe co napisałem ale to tylko z faktu aby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jest ;] forum jest dla użytkowników i nie róbcie sztucznych problemów ;] zawsze Wasze zdanie było brane pod uwage i w ważnych sprawach decydowała ankieta jak pamiętacie ;] a kontakt z moderacją jest dobry i bardzo częsty, może ostatnio troche utrudniony bo nie miałem czasu za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba tylko popatrz na to z tej strony spora cześć userów stara się pomagać i odpowiadać na pytania ale jak to robić skoro nawet nie wiesz jak do pytającego się zwrócić czy zapyatć o jego wiedze. Drugi przydkład dział giełda. Teroretycznie od kogo szybciej kupisz regla od 13 latka czy 30 latka. jest wiele za aby podawać wiek a jak ktoś pocygani to póżniej z treści można wywnioskować że nie podał prawdziwy wiek.

 

Tomku kto by chciał zdobyć dane np. "orzeszek 37 lat" co to komu daje ?

 

 

nie wiem przestaje się mieszać w sprawy forum nie moje to co się bedę martwił. Po prostu będe je czytał :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.