Skocz do zawartości

Jaki nadajnik wybrać aktualnie?


Andrzej93

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się osobiście wydaje że to wszystko zależy od budżetu i on tutaj powinien grać pierwsze skrzypce. Jeśli ktoś nie ma specjalnych wymagań to prawda jest taka że polata i radiomasterem i flysky pewnie tak samo dobrze jak jeti czy futabą. Frsky z nowym Ethosem jest dla ludzi, którzy nie boją się tego systemu bo nie dla wszystkich jest to prosty system (choć i tak jest o wiele, wiele lepszy niż openTx przynajmniej dla mnie). Jak ktoś ma wymagania lata modelami złożonymi, drogimi to nie będzie oszczędzać na odbiornikach i telemetrii. Jeśli ma ktoś kupować np jeti  i potem wrzucać tam moduły z frsky czy inne aby móc potem używać tanich odbiorników w deproniaku to dla mnie to jest troszkę bez sensowne- no chyba że ma się już 10 odbiorników jakiejś firmy to rozumiem. Ale dla nowo kupowanego sprzętu po co robić takie cuda. Mam w garażu nadajnik flysky jakiś za chyba 200-300zł głownie używałem go do testów. Ostatnio na nim oparłem małego szybowca dla dziecka. Zero problemów, zasięg elegancki (200-250m do granicy widoczności modelu) po co więcej. Fakt jakoś samego sprzętu odpowiadająca cenie ale model też za 500zł także tak jak napisałem na początku wszystkim rządzi budżet. Temat powinien być nazwany jaki nadajnik wybrać aktualnie do budżetu xyz... wtedy można spekulować.

Ja osobiście jak kupowałem x20s a było to niedługo po premierze to różnica pomiędzy jeti ds 12 a frsky x20s była około 500zł, ale już na osprzęcie (odbiorniki, telemetria) była ogromna. Teraz z biegiem czasu i popularności serii frsky ceny tej marki poszły do góry. Ale wtedy jak kupowałem od zera nadajnik + 4 odbiorniki itd... to różnica w cenie była znaczna

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam półmakietami, potrzebuje maksymalnie 3 odbiorników także nie jest sporo a chodzi bardziej o bezawaryjnosc. Wcześniej latałem na hitec futaba i jeti. Hitec dawno temu. Futaba była że mną najdłużej i jestem zadowolony aczkolwiek wydaje mi się że trochę futaba stoi w miejscu. Aktualnie miałem zamiar kupi futabe 16iz ale jakoś już nie jestem przekonany. Jeti super system uważam że najlepszy ale dosyć kosztowne. Na moje potrzeby bez sensu wydawać w granicy 10k za system który będę obslugwal w maksymalnie 3 modelach. Szukam alternatywy który system jest w stanie zaoferować wiele możliwości i bezawaryjność a nie jest chorendalnie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Zakładam że chcesz wydać około 4 tys złotych z odbiornikami (wszystko nowe) licząc że max za odbiornik zapłacisz 500-700zł jak chcesz iść w system pewny i intuicyjny to bierz jeti pewnie ds 12 kupisz. Jeśli chcesz systemu, który się rozwija cały czas z fajną grafiką i ogromnymi możliwościami na przyszłość to bierz coś z serii tandem. Nie będziesz zawiedziony uwierz mi. Pamiętaj że wiele ludzi popełnia błąd przy montażu odbiornika, zasilania, jakiś innych rzeczy, które bezpośrednio wpływają na utratę zasilania na odbiorniku bądź chociażby przeciążają regulatory serwami (bec) co doprowadza do kraksy później obwiniając system. Znam osobiście ludzi latających bardzo drogimi modelami, latających na starych graupnerach 2.4ghz i nie myślą o zmianie systemu (przyzwyczajenie, ergonomia) ale tam nikt nie oszczędza na menadżerach zasilania itd... widziałem ludzi latających heronem na ds 16 czy ta osoba źle zrobiła wydając dychę na system. Nie po prostu wszystko zależy od tego jaki sobie budżet założysz. Ja bardzo długo myślałem nad jeti, mogłem bez problemu taki system kupić, ale jak uświadomiłem sobie że do jakiegoś drugiego, trzeciego modelu, który zabieram na lotnisko powiedzmy za 500zł muszę kupić odbiornik 3x droższy niż frsky to stwierdziłem że to przerost formy nad treścią. Jak ktoś lata bardzo dużo rocznie to ma to sens ale ja bym tutaj nie powiedział że lepszy jest link czy system samej transmisji raczej jakość wykonania podzespołów, potencjometrów, czujników halla itd...

Pamiętam jak z 15 lat temu wchodziły na rynek pierwsze ładowarki z systemami storage i rozbudowanymi modułami. Wtedy Pulsar w polsce to był wyznacznik drogiej porządnej ładowarki wtedy bodajże simprop wprowadził ładowarkę, której klon był sprzedawany na hobbyking czy czymś podobnym. W momencie jak ktoś na rcgroups porównał dwie ładowarki (oryginał i klon) wyszło na to że są praktycznie identyczne (różnica była w jakości wykonania płytek - co było widać na zbliżeniach) cena była oczywiście 4x niższa. Tak to niestety wygląda dzisiaj. Przypuszczam że ani Jeti ani Futaba ani Powerbox nie robi płytek u siebie a raczej na dalekim wschodzie, wszystko zależy od kontroli jakości dystrybutora a to kosztuje. Chińczyk może to samo wyprodukować za 5 dolców i 50 dolców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mar_io napisał:

Przypuszczam że ani Jeti ani Futaba ani Powerbox nie robi płytek u siebie a raczej na dalekim wschodzie

 

 

cyt: "Our products are completely Made in the Czech Republic".

źródło: https://www.jetimodel.com/about-us/

 

Inny Czeski producent - Prusa, robi płyty główne do swoich drukarek, przynajmniej tak widziałem na filmie z ich fabryki gdzie pokazywali podczas pracy maszyny które, kupili do montażu elementów i lutowania ich w płytach + kontrola jakości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się szanuje. W takim razie jest szansa że faktycznie jakość będzie lepsza. Za cena zazwyczaj zawsze pójdzie jakość tak jest ten świat skonstruowany. Wszystko się składa kolejny raz do założonego budżetu. Ja miałem styczność z jeti ( btw tak samo jak z Prusa) i nie powiem złego słowa widać jakość. Zresztą Atoma z PB też w rękach trzymałem i też widać że jest to konkretny sprzęt no ale nie ma się co dziwić za takie pieniądze że może być inaczej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.